confessions

eskidefterler

1. nesil Admin - - Admin

  1. toplam entry 461
  2. takipçi 2
  3. puan 15711

davutoğlu'ndan hodri meydan

eskidefterler
Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu AKP'nin ekonomiyle ilgili 'dış mihraklar' açıklamalarına sert tepki gösterdi. Davutoğlu AKP'ye varsa dış mihrakların kim olduğunu açıklama çağrısı yaparak "Dış mihrak diye bir hayalet var, adı sanı yok. Eğer dış mihrak yok da kendi cehaletinizi kendi basiretsizliğinizi, liyakatsizliğinizi, yanlış politikanızı dış mihrak örtüsüyle örtmeye çalışıyorsanız bilin ki son ana kadar millet adına hesap sormaya soru sormaya cevap istemeye devam edeceğiz” dedi.

nihal olçok'tan tepki

eskidefterler
“BU SİZİ AŞAR AMA YİNE DE DAVET BEKLEDİM”

“Abdullah'ın annesi var biliyorsunuz değil mi? Bu nasıl bir nezaketsizliktir ki evladımın isminin verildiği tesisi açılıyor ama anne davet edilmiyor. Gerçi bu sizi aşar biliyorum ama yine de davet bekledim” ifadelerini kullanan Nihal Olçok, tweet'inde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da etiketledi.

canlı yayında ali babacan'a soruldu

eskidefterler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2008-2009 uluslararası krizinden sonra IMF'nin Türkiye'den borç istediğini söylemesi ve muhalefetin bu sözlere itiraz etmesi Ali Babacan'a soruldu. Babacan ise iMF'nin Türkiye'den 5 milyar dolar borç almak için sözleşme imzaladığını ancak kullanmadığını ifade etti.

takvim netleşmeye başladı

eskidefterler
Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu üyesi Selçuk Pehlivanoğlu, henüz resmi bir açıklama olmadığını vurgulayarak özel okulların 17 Ağustos'ta devlet okullarının da 31 Ağustos'ta uzaktan telafi eğitimine başlayacağının anlaşıldığını belirtti. Pehlivanoğlu "Eğer kamuoyunda konuşulanlar nezdinde bir açıklama gelirse. Yani okullar 21 Eylül'de açılırsa çok ciddi bir şekilde telafi programlarının gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

akşener'den erdoğan'ın çağrısına yanıt

eskidefterler
Yurt gezilerini sürdüren İYİ Parti lideri Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli ve sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrılarını değerlendirdi. “Erdoğan'ın çağrısı 'iyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçelim' çağrısı ise destek veririz" diyen Akşener, "Şayet bu çağrı siyasi bir taktik üzerine samimiyetten uzak ise biz İYİ Parti olarak milletimizin çıkarlarına, menfaatlerine, değerlerine aykırı davranılmadığı süre içerisinde yola çıktığımız hiçbir insanı yolda bırakmadık” diye konuştu.

corona virüsü aşısına onay çıktı

eskidefterler
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, corona virüsüne karşı geliştirilen aşının üretimine yakında başlanacağını duyurdu. Moskova'daki Gamaleya Enstitüsü'nün geliştirdiği aşının üretimine onay çıktığı açıklanırken Putin, "Kızım da Covid-19 aşısı oldu" dedi. Dünya Sağlık Örgütü, aşı ile ilgili ilk açıklamayı yaptı. DSÖ sözcüsü, "Rus yetkililerle yakın temastayız" dedi. Öte yandan Rusya'nın geliştirdiği aşıya verilecek isim de belli oldu.

izmir valisinden corona uyarısı

eskidefterler
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, beraberindeki heyetle esnafı gezerek, corona virüsü denetimi yaptı. Köşger, "Vaka sayıları maalesef hem ülkemizde hem de dünyada artma trendine girdi. İzmir'de de artış trendi olduğunu görüyoruz. İzmir için durum çok vahim olmamakla birlikte 1 ay öncesine göre daha kötü durumdayız" ifadelerini kullandı.

'bırakmam seni'

eskidefterler
Beşiktaş Kulübü, "Bırakmam Seni" kampanyası kapsamında Vodafone Park'ta "Ödül Senin" gecesi düzenledi. Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ile Beşiktaş Kulübü'nün organize ettiği, Yılmaz Erdoğan ile Damla Uğurtürk'ün sunduğu ve Kanal D ekranlarından canlı yayınlanan gecede 80 milyon TL toplandı ve 156 bin adet SMS bağışı alındı.

'arsız güçlü olunca'

eskidefterler
Hacıoğlu'nun aşkını ilan etmesinin ardından 20 gün önce boşandığı Duygu Kumarki de sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlar yaptı. Kumarki, “Çok mesaj alıyorum herkese çok teşekkür ediyorum ama bana neden konuşmadınız demeyin. Benim tarzım değil bulunduğun seviyeden aşağıya bakamıyorum. Dolayısıyla her şey ortaya kendiliğinden çıkar. Allah benim yanımda ilahi adaletini sevdiğim. Arsız güçlü olunca haklı suçlu olurmuş” dedi.

'mark'ı seviyorum ama'

eskidefterler
Bill Gates 48 saatten fazla sürede test sonucu verenlere paralarını ödenmemesi konusunda uyararak geç alınmış test sonuçlarının hiçbir işe yaramadığını belirtti.

Gates,  Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in Facebook'taki corona virüsü hakkındaki yanlış bilgilerle mücadele etmek için daha fazlasını yapması gerektiğini söyledi. Gates, “Mark'ı seviyorum, çok iyi değerlere sahip olduğunu düşünüyorum, ancak o ve ben aynı fikirde değiliz” dedi.

chp myk üyeleri belli oldu

eskidefterler
Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter ise Selin Sayek Böke oldu.

1. Fethi Açıkel (Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu)

2. Onursal Adıgüzel (Bilgi ve İletişim Teknolojileri)

3. Veli Ağbaba (İşçi Sendikaları, Esnaf-Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları)

4. Ahmet Akın  Ahmet (Enerji, Alt Yapı Projeleri)

5. Muharrem Erkek (Hukuk ve Seçim İşleri)

6. Gökçe Gökçen (Gençlik Politikaları)

7. Gamze Akkuş İlgezdi (Tanıtım ve Halkla İlişkiler)

8.  Lale Karabıyık (Eğitim Politikaları)

9. Gülizar Biçer Karaca (İnsan Hakları)

10. Bülent Kuşoğlu (İdari ve Mali İşler)

11. Faik Öztrak (Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütleri) – Parti Sözcüsü

12. Ali Öztunç (Doğa Hakları – Çevre)

13. Oğuz Kaan Salıcı (Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenme)

14. Yüksel Taşkın ( Sosyal Politikalar)

15. Seyit Torun (Yerel Yönetimler)

16. Selin Sayek Böke (Genel Sekreter)

koleksiyoncuların teklifini bekliyor

eskidefterler
Sivas'ta yaşayan Ersoy Yeter, bir ATM'den çektiği 50 lirayı başka bir ATM'ye yatırmak isterken, ilginç bir olayla karşılaştı. Paranın üstünde 2 şerit olduğunu ve paranın 1 santim kaydığını fark eden Yeter, paranın gerçek olduğunu bankada doğruladı. Şimdi parayı satın alması için koleksiyoncuları bekliyor.

'bir tek babayiğit yok'

eskidefterler
Partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresinde konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu kritik açıklamalarda bulundu. Döviz kurlarında yaşanan sert yükseliş, TL'nin dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesine ilişkin ekonomi yönetimine sert eleştirilerde bulunan Davutoğlu, "Bir babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomiyle ilgili açıklama yapmıyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, 'tweet' atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar" dedi.

önünü alamazsak rakamlar 1500e doğru tırmanır

eskidefterler
Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türkiye'de endişelendiren vaka artışını değerlendirdi. Özellikle tatil beldelerinde vatandaşların ve işletmelerin önlem almadığını belirten Prof. Dr. İlhan, vaka artış eyleminin yüzde 8-9 gibi gittiğini söyledi. Prof. Dr. İlhan, önemli bir uyarıda bulundu: Bunun önünü alamazsak rakamlar bin 500'e doğru tırmanır.

cumhurbaşkanı erdoğanın çağrısına iyi partiden yanıt

eskidefterler
İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, MHP lideri Bahçeli'nin Meral Akşener'e 'eve dön' çağrısına Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın destek vermesiyle ilgili konuştu. "Biz İYİ Parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız. Cumhur İttifakı içine girmeyiz" diyen Ağıralioğlu, "Güçlendirilmiş parlamenter demokrasiyi inşa edeceğiz derlerse ona İYİ Parti olarak katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.
0 /

niçin hala bekliyorsun?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misin? e-mail: bilgi@eskidefterler.com

üye olun