bende varsa herkese bulaşsın

farmasiyen
Corona olan ve bundan diğer insanları sorumlu tutan kişilerin, onlara karşı duyduğu kin ve nefretin bir göstergesi olarak benimsediği düşünce. Kendisi virüslü olan ve bilerek insanların yüzüne tüküren kişiler haberlerde karşımıza çıkmıştır. Başlarına bir iyilik gelse başkası da aynısını yaşasın istemeyen, bir şeye sahip olsalar bu başkasında da olsun gibi bir temennide bulunmayan bencil ve nankör insanlar; bir hastalığa yakalandıklarında tüm dünyanın da aynı dertten muzdarip olmasını dilerler. Oysa unuttukları bir şey vardır: Herkes aynı hastalığın pençesine düşse bile herkes tek ölecek, tek mezara koyulacak, o kabirde tek başına bırakılıp gidecektir.
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun