z kuşağı videoları

eski defterler
Z Kuşağı Neden Video İzliyor sorusuna cevaben gelişen teknoloji ışığında akıllı telefonların ve sosyal medyanın birleşmesi ile gençlerin vakit geçirmek adı altında videolar izlediğini söylemek mümkündür. Sürekli olarak gelişen ve gündemi değişen sosyal medya platformlarında yer sahibi olmak isteyen Z kuşağının video izlemesi oldukça normal bir durum olarak karşılanmaktadır.

İzlenilen videoların konusu kişisel isteklere bağlı olarak değişiklik gösterse de her Z kuşağı üyesinin gündemde kalmak yeni şeyler öğrenebilmek ve vakit geçirmek amacıyla video izlediklerini söylemek mümkündür.

Pek çok kişinin aklına gelen Z kuşağı neden video izliyor sorusuna ek olarak hangi tür videoları daha sık izliyor sorusuna cevaben istatiksel olarak Z kuşağının daha çok YouTube platformunda olan fenomenlerin videolarını izleyip takip ettiği görüntülenmektedir. Diğer sosyal medya platformlarında gündeme gelmiş ve fenomen olmuş kişileri ünlü gibi görüp zaman zaman hayran olur izlenmesinin mümkün olduğunu söylemek gerekmektedir.

Youtube platformu gibi diğer video izleme platformlarında da Z kuşağının çokça ilgisinin olduğu görülmektedir. Gün içerisinde farklı konulara değinmek ve haber almak için izlenilen her bir videonun genç nesilde kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz izler bıraktığı görülmektedir. Bu konuda anne ve babaların konuya doğru şekilde el atmasının gerekli olduğu vurgulanmaktadır.

Z Kuşağı Ne İzliyor?

Z kuşağı ne izliyor sorusuna yanıt olarak günlük hayatta olan olaylar ile ilgili ekranlara taşınan videoları izlediklerini söylemek gerekmektedir. Aynı şekilde ağırlık olarak fenomen olmuş kişilerin yapmış olduğu günlük vlog ve diğer video konseptlerini izledikleri görülmektedir. Konuya ek olarak dizi ve filmler ile ilgili olan videoları da izledikleri görülmektedir.

Sosyal medya algoritmasında olan her şeyi izleyebilecek potansiyelde olan Z kuşağı, sosyal medyada günlük hayatta gerek video gerek post ve paylaşımları izleyerek vakit geçirmektedir. Burada dikkate alınması gereken noktanın Z kuşağı ile sosyal medyanın iç içe olduğudur. Eğlenmek ve dinlenmek için girilen video izleme platformlarında dakikalar ve hatta saatler harcandığı kayda geçilmiş bir durum olarak uzmanların karşısına çıkmaktadır.

Sürekli olarak gelişen ve yeni fikirleri ile hayatta izler bırakma arayışına giren Z kuşağının izlediği videolar kişiden kişiye değişmektedir. Kimi genç kuşak insanı gündemi takip etmek için videolar izlemeyi tercih ederken kimi genç kuşak insanı kendini geliştirmek için videolar izlemeyi tercih etmektedir.

Z Kuşağı Ne İster?

Z kuşağı ne ister sorusuna yanıt olarak Z kuşağını anlamak bu sorunun yanıtı olabilmektedir. Z kuşağının isteklerini anlayabilmek onlarla daha iyi bir iletişim kurmaya imkan sağlamaktadır. Z kuşağı sevilmek, değer görmek haklarını savunmak ve özgür olmak istemektedir. İtaat etmek onlara göre olmadıklarından bizim zamanımızda şöyle böyleydi sözleri ile başlayan cümleler duymak istemedikleri görülmektedir.

İsteklerini sürekli olarak hatırlatmak zorunda olan Z kuşağı sosyal medya gücü ile kendilerini daha iyi ifade edebilmektedir. İşte tam da bu yüzden Z kuşağının diğer kuşaklara göre daha fazla video izledikleri görülmektedir.

Video izleyerek ve o videodan çeşitli çıkarımlar yaparak varoluşsal savaşlarını küçük çapta bile olsa ortaya koymaya çalışmaktadırlar.

Her anlamda kendilerini gösterme çabasında olan Z kuşağını anlamak ve bir nebze olsun seslerini duymak için zaman zaman büyüklerinden video izledikleri görülmektedir.
Bu durum bir anlamlandırma çalışması halini almaktadır. Şimdilerde büyük küçük herkesin sosyal medyada olması ve çeşitli videolar izlemesi Z kuşağının eseri olarak görülmektedir. Etkileşim halini alan bu video izleme durumu büyük küçük herkesin tesirinde var olmaktadır.hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun