dünyanın en güzel insanı

eski defterler
Dünyanın En Güzel İnsanı Kimdir Ruhen Mi Bedenen Mi Güzellik Önemlidir sorusuna cevap olarak güzelliğin çok göreceli bir kavram olduğunu her iki yönden de insanın güzel olması gerektiğini söylemek gerekir.

Dünyanın en güzel kadını olarak listenin en başında Emma Watson yer almaktadır. Dünyanın en güzel erkeği ise Rege Jean Page'dir. Her iki kişinin de yüzlerinin altın orana oldukça yakın olması nedeniyle birinci sıraya oturdukları görülmektedir.

İnsanın yüz güzelliği kadar iç güzelliğinin de oldukça kıymetli bir yere sahip olduğunu söylemek gerekmektedir. Ruh güzelliğinden kasıt sevecen , sabırlı, ve kibar olmak gerekmektedir. İnsanın adaletli olması ve güçlü bir kişiliğe sahip olması gerekmektedir. İnsanın sadece yüzünün güzel olması pek bir anlam ifade etmemektedir.

Burada atlanılmaması gereken nokta yüz güzelliğinin belli bir yere kadar geçerli olduğudur. Cilt güzelliği yaş ilerledikçe yada başka nedenlerden dolayı elbet bir gün son bulmaktadır. Önemli olan bu güzel cilt kaybedildikten sonra insan ruhunun nasıl bir görünüme sahip olduğudur.

Ruh Güzelliği Ne Demek?

Ruh güzelliği ne demek diye merak edenlere cevap olarak insanın iyi ve karakterli olması anlamına gelmektedir. İnsana en çok yakışan şeyin ruh güzelliği olduğunu vurgulamak gerekmektedir. Yüz ve beden güzelliğinin de ayrı bir yeri var olmaktadır. Fakat sadece yüz ve beden güzelliği taşıyan bir insan bu güzelliği kaybettiğinde tabiri caizse ruhen çirkin görünmeye başlayabilmektedir.

İnsan toplumda kendi değerini en iyi şekilde yansıtabilmesi ve ikili ilişkilerinde güzel bir yere sahip olabilmesi için sadece beden değil ruh güzelliği ile bunu yapabilmektedir.
Başkalarının haklarına saygı duymayı bilen, sıcak ve sevecen yapılı kişilerin toplumda daha güzel bir yere sahip olduğu görülmektedir. İnsanların taktir ettiği güzellik ruh güzelliğidir, beden güzelliği sadece beğeni toplamaktadır.

Ruh ile güzelleşen beden elbet yüze de yansımaktadır. Her ne kadar güzel bir insan ile tanışılmış olsa da zamanla çirkin, kötü davranışlar ve duygularla hareket edildikçe tanışılmış insandan soğuma gerçekleşebilmektedir. Böyle bir durumda beden ve cilt güzelliğinin ehemmiyeti kalmamaktadır.

Dünyanın en güzel insanı kimdir ruhen mi bedenen mi güzellik önemlidir sorusuna cevap olarak ruh güzelliğinin beden güzelliğinden daha ön planda olduğu söylenebilmektedir. Yukarıda verilen örnekle ilgili ek olarak destekleyici bir kaç farklı görüşe yer vermek daha uygun düşmektedir.

Yüz ve beden güzelliğinin zaman içerisinde farklı yollarla daha iyi hale gelirken mümkün olmaktadır. Fakat bir insanın iç güzelliğini daha iyi hale getirebilmesi çok zor bir süreçtir. Zor olan her şey kıymetlidir ve kaybedilmesi istenmemektedir.

Güzellik ne kadar önemli?

Güzellik ne kadar önemli sorusuna cevap olarak insanın güzel görünümü istediğin altını çizmek gerekmektedir. Güzelliğin öneminin hayatta kaçınılmaz bir değere sahip olduğunu vurgulamak gerekir.

İnsanın kendini güzel hissetmesi psikolojik anlamda büyük bir yere sahip olduğu için pek çok kişinin estetik operasyon geçirdiği görülmektedir. Sağlıklı ve doğal bir güzelliğe sahip olan insanların pozitif anlamda kendisini daha mutlu hissetmesi ve hayatına daha iyi adapte olmasını sağlamaktadır. Kariyer olarak işini odaklanmasını da aynı oranda sağlamaktadır.

İnsanın kendini güzel hissetmesi aynı zamanda iyi hissetmesine yol açmaktadır. Sadece beden güzelliği değil ruh güzelliği de aynı şekilde kendisini iyi hissetmesine yol açmaktadır. İnsanın ruh ve beden güzelliğinin olması gelen anlamda bakılacak olursa birbirini tamamlayan iki yapboz parçası halindedir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun