diyet yapıyorum ama kilo veremedim

eski defterler
Diyet Yapıyorum Ama Kilo Hep Veremedim diyenlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Diyet yapmak hem vücut dengesini koruyarak sağlığa kavuşturmakta hem de ideal vücut tipine sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle özellikle kadınların istediği vücuda sahip olması için düzenli aralıklarla diyet yaptığını görmek mümkündür.

Diyet yapmanın belli başlı kolay yolları olsa da çoğu zaman kişilerin zorlandığı görülmektedir. Diyet programına uygun şekilde ilerlerse de bazı zamanlarda istenilen sonuca ulaşamamak mümkündür.

Burada önerilen ve dikkat edilmesi gereken ilk husus diyet programını kişiye uygun olup olmadığıdır. Kişinin metabolizma hızına göre doğru şekilde diyet yapmasına ek olarak hızlı kilo aldıracak besinlerden uzak durması, bol su tüketmesi ve akabinde spor yapması gerekir.
Diyet yapıyorum ama hep kilo veremedim diyenlerin sayısı gittikçe arttığından burada diyetisyenlere ilginin arttığı görülmektedir. Sağlıklı şekilde kilo vermek için mutlaka bir diyetisyene gitmek ve diyetisyenin verdiği programa harfiyle uygulamak gerekmektedir.

Kilo Veremiyorum Sebebi Ne Olabilir?

Kilo veremiyorum sebebi ne olabilir diye merak eden bir kişinin yaşamını uzaktan bakması ve düzensiz giden şeyler hakkında uzman bir hekime danışması uygun olmaktadır. Hareketsiz yaşam kilo verememenin en büyük sebeplerinden biri olmaktadır. Metabolizma hızının yavaş olması çok fazla kalorili yiyeceklerin tüketilmesi kilo verememenin başlıca sebeplerinden biri olmaktadır.

Kimler kilo veremez sorusu akıllara takılan bir soru olduğundan bu soruya cevap arayan pek çok kişi aramaktadır. Sağlıklı ve düzenli spor yapmaya ek olarak dengeli beslenme neticesinde hala kilo verememenin arkasında olan sebep insülin direnci denilebilmektedir.

İnsülin direnci kilo verimini engellemektedir. Akabinde diyabet hastalığına da yer vermektedir. Şeker hastalarının bir türlü kilo verememesinin nedeni olarak insülin direnci baş göstermektedir. İnsülin direncinin kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

Ne Yaptıysam Kilo Veremiyorum Ne Yapmalıyım?

Ne yaptıysam kilo veremiyorum ne yapmalıyım diyenlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Bu konuya ilişkin verilecek en önemli ipuçları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

• Şeker hastası olup olmadığını kontrol ettirmek gerekmektedir.
• Kahvaltısız güne başlamamak küçük porsiyonlarda besinler tüketmek gerekmektedir.
• Aşırı yağlı ya da işlenmiş gıdaların tüketimini durdurmak ve doğru beslenme şekline yönelmek gerekmektedir.
• Diyet programına uygun şekilde ilerlemek ve kilo verimini arttırmak için düzenli aralıklarla spor yapmak gerekmektedir.
• Hiçbir öğünü atlamamak her öğünde dengeli bir beslenme tabağı oluşturmak gerekmektedir.
• Uzman bir hekime başvurmak yukarıda bahsi geçen bütün adımlardan daha önemli olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Az yiyorum spor yapıyorum ama kilo veremiyorum sorusuna yanıt olarak yukarıda belirtilen hususlara dikkat ederek istikrarlı şekilde diyet yolculuğuna devam etmek gerekmektedir.

Vücutta Yağ Yakımı Nasıl Anlaşılır?

Vücutta yağ yakımı nasıl anlaşılır sorusuna yanıt olarak diyet yapmaya başlamadan önce vücut ölçümlerini kaydetmek daha sonra belli aralıklarla mezura ile çevre ölçümlerini kaydetmek uygun bir yol olarak kullanılmaktadır. Vücut ölçülerinde belli bir değişme varsa yağ yakımı yani kilo verimi başlamış anlamına gelmektedir.

Kilo vermek bazı durumlarda hem zor hem de oldukça uzun bir yol olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Kilo vermenin ışığında dikkat edilmesi gereken bütün hususlara önem vermek ve yerine getirmek denilen vücut ölçülerine ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak da kilo vermeye yardımcı olmaktadır.
Olaya pozitif açıdan bakmak kilo verilmediğinde karamsar olmak süreci daha iyi idare etmeye ve psikolojik anlamda yıpranmamaya yardımcı olmaktadır. Zaten kilo veremiyorum diyetimi bir kere bozsam düşüncesi ile diyeti her defasında bozmak kilo alımını arttıracağı gibi psikolojik anlamda da karamsar olmaya yol açmaktadır.
hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun