xbox ve playstation

eski defterler
Xbox Mı Playstation Mı diye merak edenlere hangisinin daha iyi olduğunu söylemek için öncelikle özelliklerinden bahsetmek gereklidir. İki ürününden farklı özelliklerinden dolayı pek çok farklı satın alıcısı bulunmaktadır.

Dünya çapında üretilen ve sıklıkla tercih edilen her iki ayrı özelliklere sahip oyun konsollarını fiyat olarak değerlendirilecek olursa Xbox'ın serilerini Playstation'a göre daha uygun fiyatlı olduğunu görmek mümkündür.

Playstation'ın Xbox'a göre yüksek fiyatlı olmasının nedeni teknik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Hız ve farklı oyun seçenekleri nedeniyle fiyat farkını bulunduğunu söylemek mümkündür.

Kullanım yönünden her iki konsolunda ayrı ayrı özelliklerinin olması seçim konusunda kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Tercih edilen oyunların da konsol seçimi ile ilgili bir bağlantısının olduğunu söylemek gerekmektedir. Satın almadan önce her iki konsolun bütün genel özelliklerini ve sunmuş olduğu avantajları ele alarak istekler doğrultusunda doğru şekilde hareket etmek gerekmektedir.
Playstation'ın okuma ve yazma hızı göre iki kat hızlı olduğundan oyunların yükleme süreleri ve ara sahne geçişleri daha iyi bir performans sergilemektedir.

Playstation'ın ek bağlantı seçeneği ve Bluetooth ile bağlanabilme özelliği kullanım yönünden artı bir avantaj sağlamaktadır.

Her iki cihaz arasında çok büyük bir farklılık olmamakla birlikte oyun oynama konforu göz önünde bulundurulduğunda Playstation'ın daha uzun süre yüksek performansta kullanılabileceğini söylemek mümkündür.

Uzun yıllar kullanılacağı için fiyat konusunda da oldukça avantajlı durmaktadır. Bu değerler dikkate alındığında tercih edilme konusunda PlayStation Xbox'a göre 1-0 önde durmaktadır. Fakat uygun fiyat ve sunmuş olunan oyunlar ile Xbox'ın Playstation'a göre daha cazip geldiği görülmektedir.

Xbox İle Playstation Arasındaki Fark Nedir?

Xbox ile Playstation arasındaki fark nedir diye merak edenlere soruya bir kaç basit maddeler ile cevap vermek çok daha uygun olmaktadır.

• Playstation Sony Interactive Entertainment tarafınca üretilen bir cihazdır. 1994 yılında üretilmiştir.
• Xbox Microsoft tarafından üretilen bir cihazdır. 2001 yılında üretilmiştir.
• Playstation'ın ve Xbox'ın kendine has özel üretilmiş olan oyunları ile pek çok kişiye hitap ettiği görülmektedir.
• Oyun tercih edilme durumuna göre Xbox oyunları Playstation'a göre daha fazla tercih edilmektedir. Oyunların sürükleyici olmasının da buna ek bir katkısı olmaktadır.
• Playstation'ın kontrol cihazının DualShock 4 olduğunu söylemek mümkündür.
• Xbox'ın kontrol cihazının ise Xbox one controller olduğunu söylemek mümkündür.
• Her 2 kontrol cihazının da hemen hemen aynı işleme sahip olduğunu söylemek fakat aralarda küçük farklılıkların bulunabileceğini belirtmek gerekmektedir.
• Abonelik hizmetleri konusunda her iki konsolun da ayrı ayrı hizmetleri bulunmaktadır. Playstation Now ve Xbox Game Pass gibi abonelikler her iki konsol için de idealdir.
• Xbox'ın sahip olduğu abonelik hizmetinin geriye dönük uyumluluğu bulunmaktadır. Xbox her türlü oyun için ideal bir seçenektir.
• Playstation'ın isek geriye dönük uyumluluğu sınırlı olarak sunulduğunda oyun seçenekleri sınırlı olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

Xbox mı Playstation mı sorularına daha kolay ve net bir cevap bulabilmek için yukarıda bahsi geçen özellikleri dikkatli şekilde incelemek gerekmektedir. Kişisel tercihi bağlı olarak her iki oyun konsolu da en iyi tercih olabilmektedir.

Playstation Oyunları Xbox'a Gelir Mi?

PlayStation oyunları Xbox'a gelir mi sorusunda yanıt olarak Playstation'da yer alan bazı oyunlar için özel anlaşmaların kurulduğu nedeniyle konsolun yöneticisi Microsoft bu konuyla ilgili olumsuz bir yanıt verdiği görülmektedir .

Xbox'mı daha iyi Play Station mı sorusuna Xbox'ın daha gelişmiş ve yüksek ve güçlü konsol ürettiği için tercihi bu yana kullanmak isteyenler için cevap olarak Xbox denilebilmektedir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun