filiz taçbaş

bulunmazzz
şehir hayatından sıkılmış, kendini doğaya vermiş ünlü oyunculardan biri. izmir-aliağa'dan hepi topu 1.5 dönümlük bir tarla satın alarak (!) yeni hayatına başlamış, bu ufacık yaşam alanında meyveler, limonlar yetiştirmeye başlamıştır. (limon bir meyve midir yoksa sebze mi, o ayrı bir sorunsaldır.) oyunculuktan çiftçiliğe dikey geçiş yapan filiz abla, şimdi fidanlar filizlensin diye uğraşmaktadır. Tarım Orman Ve Köy İşleri Müdürlüğü de ona destek çıkmış, kendisine çiftçilik belgesi vermiştir. tarlasına taş fırın, ahşap baraka ve kuyu açtırmış olan filiz abla, bir zamanlar setlerde rolden role girerken şimdi tarlalarda yalın ayak çalışır, ot toplar olmuştur. tabii ki böyle yazmamız yanlış anlaşılmasın, kendisinin oyunculuk kariyeri de bitmiş değildir. çukur ve tarla arasında bir istanbul'a bir izmir'e giderek efor sarf eden ve böylece epey egzersiz yapmış olan oyuncu (sanki yürüyerek gidiyor), hayalini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu belirtmektedir. tabii biz de çok doğasever insanlarızdır, meyveler yetiştirerek tarıma katkı sağlamak istemekteyizdir fakat arazi alacak kadar paramız yoktur, şartlar elvermemektedir. yoksa herkesin içinde bir çocuk, pardon doğa tutkunu bir çocuk yatar. fatih portakal ve burak hakkı'yı bu konuda örnek alan filiz taçbaş; 'doğa başa taçtır' sloganıyla hareket etmektedir. (!)
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun