görevimiz tehlike 2

bulunmazzz

'abi ben daha 1'ini bile izlemedim sen ne diyon ya' diyerek tepki gösterdiğim filmdir. aksiyon ve macera kategorisinde yer alan bu film 2000 yılında vizyona girmiştir. fakat üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen unutulmamış, hâlâ izlenmeye, konuşulmaya devam etmektedir. filmin yönetmeni John Woo olup 27 kasım 2020 itibariyle tv'de yayınlanarak insana çocukluğunu hatırlatmış, 'hey gidi günler' dedirtmiş, nostaljik dakikalar yaşatmıştır. filmin konusuna gelecek olursak şunları söyleyebiliriz ki; Sean Ambrose isimli bir İMF ajanı vardır. bilim insanları, Chimera adı verilen korkunç bir virüs üretir. işte bu ajanın görevi, o virüsü ele geçirebilmektir. bu hedefine ulaşabilirse piyasaları alt üst edecek, milyonlar kazanacak, köşeyi dönecek ve microsoft CEO'suna rakip olabilecektir. (!) [sondaki yorum bana aittir. dikkate alınmayabilir.] fakat hesaba katmadığı bir şey vardır: çok gizli ve çok ünlü bir ajan olan, kendisini düşman bellemiş Ethan Hunt! evet, bu şahsiyet onun peşine düşmüştür ve Ambrose, tehlikeyi fark eder ve paçaları tutuşur. 'eyvah! napıcam oğlum ben?' der ve Ethan'ın hakkından gelmek için sinsi bir plan hazırlar: düşmanının eski sevgilisini kullanacaktır! Nyah Hall'u adlı bu kızı kötü emellerine ulaşmak için bir araç olarak gören adamın planı -geçici bir süreliğine- tutar. ama dikkati çekerim; geçici bir süreliğine. peki sonra ne olur? daha fazla spoiler vermek uygun değildir. izlemeyenlerdenseniz bunu öğrenmek için şimdi netflix'i açma zamanınız gelmiştir.
filmin oyuncu kadrosunda ise şunlar vardır:

tabii ki Tom Cruise

buna ilâveten;
Thandie Newton
Dougray Scott
John Polson
Richard Roxburgh
Rade Serbedzija
Brendan Gleeson
William Mapother
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilgiler eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

yazar olun