sen daha iyilerine layıksın

farmasiyen
bir ilişkinin bitiş ânında söylenen klişe cümlelerden. bunu söyleyen kişi karşı tarafı teselli etmeyi iki medeni insan gibi olmayı amaçlıyordur. eğer şahıs aldattıysa veya herhangi bir sebepten dolayı terk ediyor -daha doğru tanımıyla- yarı yolda bırakıyorsa 'sen daha iyilerine layıksın' derken haksız sayılmaz. çünkü o bunu yaptığına göre son derece kötü biridir ve kendisini seven kişiyi kendisi gibi kötü bir insandan kurtararak ona iyilik yapmış olmaktadır.
tabii bir de insan sevdiğine çam sakızı çoban armağanı türünden hediye alınca 'sen daha iyilerine lâyıksın' der. burada sıkıntı yoktur, kadınlar için önemli olan zaten kendilerine -çok basit, değersiz bir şey olmamak kaydıyla- herhangi bir hediye alınması, sürpriz yapılmasıdır.
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun