tam kapanmanın özeti

farmasiyen
'adı var kendisi yok' tam kapanmanın en kısa tanımı, bilim kurulu'na göre bu şekildedir. (!) çoğu kişi pencereden dışarı her baktıklarında yoğun bir insan manzarasıyla karşılaştığını belirtirken, nedense bizim mahallede -in cin top oynuyor- dedikleri durum mevcuttur. parası veya işi olmayan halk evinde uslu uslu otururken, çalışmak isteyen yine her türlü çalışmakta, para harcamak isteyen de amacını gerçekleştirmektedir. tam kapanmanın tam olarak uygulandığı söylenemese de, bence vaka oranlarında önemli bir azalmaya yol açabilir.

fakat şu da bir gerçektir ki, tam açılma olmasıyla beraber etrafa çil yavrusu gibi dağılan halk (!) yine aynı bildiğini okursa o kadar kapandığımız yanımıza kâr kalacaktır. çünkü bazı insanların algıları kapalıdır! onları eve kapatmak bir şey ifade etmemektedir. adamlar virüs mirüs tınlamazken belli bir süre kısıtlanmak onların daha da bilenmesine yol açar.

tam kapanma haberini duyunca marketlere akın edip her şeyi yağmalamak ise tam cehâlet olarak nitelendirilir.
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun