confessions

acikelli

1. nesil yazar - müddet-i tahsiliye - yazar -

  1. toplam entry 84
  2. takipçi 1
  3. puan 3580

esnafın uzay yolculuğu

acikelli

pandemi zamanında işsiz kalan Kafe, Bar, Restoran Çalışanları ve İşletmecileri Dayanışma Platformu: ''Bu kadar çok sıkıntının içindeyken 'müjde' olarak verilmiş uzaya çıkma projesinden nasibini alamamış esnaf olarak, taleplerimizi uzaya gönderiyoruz.'' Açıklamasını yapmış ve uzaya balon göndermiş. İlginç bir protesto ama mantığı sevdim dikkat çekici. Şiddet içerikli protesto yada siyasilerin önüne yazar kasa fırlatan zihniyetten çok daha iyi en azından.

bitcoin

acikelli
Bill gates'in yorumuna çok güldüm. Geçende bir siteye girdim ve iş yerinden girdiğim için reklam engelleyici varmış. Sitede bir uyarı mesajı çıktı biz bil gates'in oğlu değiliz reklam engelleyiciyi kapatın. Utandım mıbilden net verdim bilgisayara siteye öyle girdim.

cemre düştü

acikelli
Bugün tam bir şubat havası var diyemeyeceğim çünkü bugün 2.cemre suya düştü ve doğa uyandı. Karın kalkmasından sonra her yer yesillendi. Aslında bu keyfimizi yerine getirdi. Hem gönlümüz aydınlandı hemde bu korona günlerinde çiçekler bize umut oldu.

fenomenlik

acikelli
Sosyal medyada fenomenlik konusu baya can sıkıcı hal almaya başladı. Özellikle çocuklarının görüntüleri ile fenomen olmaya çalışanlar oldukça antipatik. Bazı büyükler çocuk izin veriyor diye paylaşıyor mesela oyun oynarken ama buda saçma çünkü cocuk annesini kırmak istemiyor olabilir onu sevdiğinden izin veriyor olabilir. Aslında soru şu olmalı çocuğumun fotoğraflarını paylaşma amacım ne?

tatil köyü

acikelli
Eğer senede toplam 1 hafta izniniz varsa tüm herşeyden uzaklaşmak için tatil köyü çok güzel bir alternatif. Tabi bu konuda aklımıza gelen şehrimiz Antalya. Eskiden bu kadar yaygın olmayan bu tatil imkanı şimdi daha çok tercih ediliyor. Özellikle 5 yıldızlı bir tatil köyünde tatil yapmak biraz maliyetli olsada oldukça keyifli oluyor.

bursa yolu

acikelli
Yoğun kar yağışı sebebiyle malesef Bursa Balıkesir yolu ulaşıma kapandı. Yağıştan dolayı araçları kayanlar oldu buna birde ilerlemeyenler eklenince yolda yaklaşık olarak 25 kilometrelik uzun bir kuyruk oluştu. Zor bir durum gerçekten ama valilik açıklama yapmis çalışmalar devam ediyormuş.

trt müzik

acikelli
Çok severek evimde sürekli dinliyorum bu kanalı. Özellikle bir işle uğraşırken hobi amaçlı çalışmalarından güzel eşlik ediyor insana. Hem sacm dizi izlemek zorunda kalmıyor insan keyifli vakit geciriliyor. Harika programlar var benim favorim tabiki Türk sanat müziği.

taze süt sorunsalı

acikelli
Bu günlerde en dertli olduğum konu diyebilirim. Sorun şu taze inek sütü bulabiliyorum ama istediğim miktarda bulmak mesela. Mesela ya 3 ya 5 kiloluk şişelerde veriyorlar. 2 lt almak mümkün değil.Dolayısı ile ev süt doluyor. Bütün apartman sayemde muhallebi yiyor.

0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol