confessions

acikelli

1. nesil eli kalem tutan - üstad - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 197
  2. takipçi 1
  3. puan 11676

29 ekim

acikelli
Arkadaşlar bu gün 29 Ekim. Milli bayramımız kutlu olsun. Çok özel bir gün ve görüyorum ki tüm yurtta okullarda özellikle lisesinden ana siniflarina kadar coşku ile kutlanmakta. Öyle güzel görünüyor ki gözlerimiz doluyor. Daim olsun inşallah.

samsun öğretmenevi müdürü

acikelli

Vallahi hayatımda tanıdığım en adam gibi adam olan müdürdür. Samsun ilimizde öğrenciler yurt sorunu çekince adam makam odasına öğrencilere yurt olarak vermiş. Bunun gibi adamlar keşke her yerde olsa bu ülke bu kafadaki adamlarla dünyanın tek süper gücü olurdu. Gençlerde bu yapılan iyiliğe umarım karşılık veriyorlardır derslerindeki başarılarıyla ve ilerde ülkelerine yapacakları katkılarıyla. Belki sen ne yapıyosun diyeceksiniz, üretim yapan bir fabrikada çalışıyorum en azından ülke olarak üretmemizin bir ucundan tuttuğumu düşünerek mutluyum.

yurt sorunu

acikelli
Yurt sorunu ne zaman sorun olmaktan kalkar diye düşündüm de sanki sayısal veriler verilirse durum netlik kazanacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunun bir gezi parkı benzeri olay olduğunu hatta provakasyon olduğunu belirtti.

naime

acikelli
Naime tabiki de Ecem Erkek. Güldür Güldür show programıyla tanıdık onu. Son zamanlarda gördüğüm en iyi kadın oyunculardan. Özellikle sen hiç ateş böceği gördün mü?filmiyle yıldızı daha da parladı. Sosyal olaylara çok iyi bir şekilde değindi yüzümüzü güldürdü.

intihar girişimi

acikelli
Antalyada bir vatandaş intihar girişiminde bulunmuş ama çaya dayanamamış. Nasıl olmuş derseniz polis abi işi bilmiş ve kendisine çay ikram etmiş çaya uzanan genç yakalanmış. Vay be çayı seven Türk halkı bir kez daha ispatladı bunu.

iphone 13

acikelli
iPhone 13 görücüye çıktı ve ayrıntıları ile tanıtıldı. Çoğu kişi 12 den çok ta farklı olmadığını söylerken çoğu kişi de acaba bu telefonu almak için kaç gün çalışmak lazım diye hesaplar yaptı ☺️ Görünüş olarak 12 den farklı olmasa da çapraz kamera özelliği ile farklılık yaratıyor.

dembaba futbolu bıraktı

acikelli
Dembaba futbolu neden bıraktı bilen varmı? Çoğu kişi zaten yaşının büyük oldugunu ve zamanının geldiğini söylüyor.Ayrılık kararını Twitter hesabından duyuran 36 yaşındaki futbolcu, Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak 3 dilden veda mesaji yayınlamış. Bir dönem Türkiye'de de futbol oynamıştı.

kovid yol haritası

acikelli
Milli eğitim bakanlığı açıklama yaptı ve eğer eğitim öğretim yılında bir sınıfta öğrencilerden biri pozitif vaka olarak çıkarsa sınıf kapatılmayacak eğitim kontrollü bir şekilde devam edecek. Benim tüylerim diken diken oldu şuan oğlum küçük ama yarın bir gün böyle bir durumda onu nasıl okula yollarım yollarmıyım bilmiyorum.

ev kazası

acikelli
Çok acı bir haber okudum ki tüylerim diken diken oldu. Samsun'da bir çocuğun boynuna stor ipi dolanıyor ve malesef 5 yaşındaki çocuk hayata gözlerini yumuyor daha doğrusu melek oluyor. Ev kazaları küçük yaşlarda çok sık yaşanıyor. Özellikle 2 ve 5 yaş arasindaki merak dönemi bu kazaların arttığı bir dönem oluyor. Çok acı valla Allah sabır versin.

eskiden

acikelli
Eskiden hiç değişmem böyle kalırım diyordum. Şimdi anlıyorum ki baya büyük konuşmuşum. Dediğim şeyi yaladım yuttum. Bakıyorum ki dün ile bugün arasında bile kendimde uçurum var. Çok sey yaşamak gerekmiyor tek bir an yetiyor kendi haline sasirmak için.

gurbetçiler

acikelli
Kapıkule sınır kapısında yoğunluk oluşturan gurbetçiler tatillerini tamamladılar ve artık sevdiklerine veda vakti. Ailelerin yanına gelen ve ülkemizin havasını soluyan gurbetçiler tabi biraz buruk. Allah kimseyi gurbetçi yapmasın valla bana göre değil.

atamalar

acikelli
Atama tercihleri 29 Ağustos 2 Eylül arası gerçekleştirilecek ve 20 bin taze kan sözleşmeli olarak meb bünyesine alınacak. Öğretmen atamaları bu ülkede iyice kanayan yara haline geldi arkadaşlar. Atanamayan öğretmen diye bı kavram hayatımıza iyice yerleşti.

aydın'da yangın

acikelli
Son dakika bilgisine göre Aydın Çine'de alevler oldukça büyümüş. Bir çok mahalle şuan risk altindaymiş. Özellikle Sarıköy yangına teslim olmamak için mücadele içinde. Müdahaleler umarım işe yarar çünkü gece olduğundan hava müdahaleside mümkün olmuyor.

pandemi

acikelli
Dünya sağlık örgütü çok çarpıcı bir açıklama yaptı ve pandeminin aslında hafiflemediğini belirtti. Acaba biz ülke olarak kendimizi mi kandiriyoruz sorusu aklıma gelmiyor degil. Ama güzel düşünmek istiyorum bir yandan da. Çok uzun süredir yaşıyoruz bu kabusu bence bitsin artık ya.

instagram tadım hesapları

acikelli
Instagram'da market market gezdn ve urunler hakkında yorum yapan hesaplar var bilmem denk geldiniz mi. Ben baya sardım onlara. Bir bakın derim. Ürünlerin yanı gıdaların kalori tablolarını dedektif misali kurcalayanlarda var tabi. Ondan pek anlamiyorum. Tadı güzel himm şahane filan diyenleri mutlaka gidip tadıyorum ama.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun