confessions

ahmetbeyler

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 15
  2. takipçi 0
  3. puan 238

mastaura antik kenti

ahmetbeyler
Her karşı toprağı tarihi eserler ile mekanlar ile dolu güzel yurdumuzun. 2.700 yıllık arena eğer resimdeki gibi korunmuş ise çok sağlam turist çekebilir. Antik kentlere turistler meraklı oluyor ama tabi bu sene turizme açılsa bile korona yüzünden zor görünüyor.

akp oy oranını açıkladı

ahmetbeyler
Bu tarz söylemler bana gerçekçi gelmiyor. Tarafsız bir kurum tarafından açıklanmalı ama o zaman bile hangi şartlar altında anket düzenlendiği belirsiz geliyor şahsi fikrim. Tüm Türkiye'nin katılacağı bir anket yapmak da çok zor online anketlerde sonuç çok farklı çıkabiliyor sandık başındaki sonuçlardan.

türkiye'de ilk büyük devalüasyon yapıldı

ahmetbeyler
Uzun lafın kısası uzun yıllardır ülkemizde var bu musibet. Dışa bağımlı bir ülkeyiz ve geçen yıllar bunu değiştirmedi ki şuan yaşadıklarımız gerçekleşiyor. Döviz kurları ve emlak, araç gibi sektörler başta olmak üzere inanılmaz fiyat artışları bu durum en büyük ispatı. Sözün bittiği yerdeyiz.

eski defterler'e yazın - herkes doğru ile yanlışı bilsin

ahmetbeyler
Ne güzel söylemişsiniz eskidefterler bir zaman tünelidir diye. Ben de sözlükte vakit geçirirken kendimi eski yılların haberlerin (tarihte bugün başlıklarına) yazı yazarken buluyorum. Sanki o dönemin havasını soluma şansı veriyor. Halbuki 90'lı yıllarda çocuktum daha ve çoğu önemli gelişmeyi hayal meyal hatırlıyorum. Bugünün getirdiği olgunlukla geçmişi özgürce sözlük yazarı olarak tartışabilmek çok keyifli. 😊

vezüv yanardağı

ahmetbeyler


24/08/79/ Milattan sonra 79 yılında Roma İmparatorluğu'nun antik kenti olan Pompeii 2 gün süren Vezüv yanardağının patlaması sonucu tamamen yok olmuştur. Külleri 1.500 yıl boyunca kalıntılar bırakan bu büyük facia ile koca bir şehir yok olmuştur. Bu husus çok sayıda kitap ve filme konu olmuştur.

rtük'ten netflixle ilgili başvuruya dair açıklama

ahmetbeyler
Rtük'ün her şeye yasak getirdiği gibi bir yaklaşım var ama Netflix'in bazı yapımları gerçekten yasaklanmalı. Özellikle eşcinsellik özendirici sahneleri her dizide görmekten bıktı artık. Hiç ummadığım dizilerde bile beklemediğin anda başlıyor bu tarz sahneler. İçinde eşcinsellik barındırmayan Netflix dizi ve filmleri listesi yapsak bir elin parmaklarını geçmez herhalde.

sir william wallece öldürüldü

ahmetbeyler
23/08/1305/ Tarihinde “Cesur Yürek” isimli Mel Gibson'ın baş rolünde oynadığı Oscar'lık filme konu olan Sir William Wallece işkence edilerek öldürüldü. İskoçya'nın İngilizlere karşı ayaklanmasında tarihi bir figür olan William Wallece savaş alanında zaferler kazansada; İskoç soyluların İngiliz şartlarını kabul etmesi ile zaferleri zarar görmüştür. Tarihin önde gelen bağımsızlık sembollerinden biri olmuştur.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun