confessions

ahmetbeyler

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 158
  2. takipçi 2
  3. puan 8103

iyiler geliyor

ahmetbeyler
İyimi gelir ne gelir bilmem ama artık iyi birşeyler olsun derim. Pahalılık eğitimdeki aksaklıklar oldukça can sıkar oldu. İnsanlar geçinmek konusunda zorlanıyor. Bence yetkili kişiler harekete geçerek bı durumu çözmeli. Umudumuz yok değil var ama ışık yok malesef.

turkovak

ahmetbeyler
Yan etki görülmüş görülmemiş olcaz vakti gelince. Aşı sırası geliyor oluyoruz. Sorgulayacak durumu çoktan geçtik. Ne derlerse yapıyor olduk. Sinovak dendi olduk yok bide biontech dendi onu da olduk.

bozcaada bağ bozumu şenlikleri

ahmetbeyler
Çanakkale ilçemize bağlı tatlı bir ada olan Bozcaadada bağ bozumu haftaları oldukça keyifli geçiyor. Neredeyse bir gelenek haline geldi bu şenlikler. Şimdi pandemi dolayısıyla sekteye uğraşmıştır bir nebze ama gerçekten şenlik oluyor. Tür firmaları başta olmak üzere bir çok kişi bu dönemde adaya akın ediyor adeta.3.doz aşı

ahmetbeyler
Hatırlatma dozu da denebilir. Biontech için iki doz dan sonra 6 yada 8 ay arasında bir hatirlatma dozu gerektiğini belirten uzmanlar bu dozun koruyuculuğu ve etkiyi arttırdığını söylüyor. Şahsen ben olcam yani ne gerekiyorsa yapmak gerektiğine inanıyorum.

izmit yol çalışmaları

ahmetbeyler
7 yıldır Kocaeli'de yaşayan bir vatandaş olarak söylüyorum ki bu çalışmalar hiç bitmedi. Köstebek yuvası gibi kazmaktan hiç ama hiç bıkmıyorlar. Yürümek mümkün değil yürüyüş yolunda. Engelli bir vatandaş ise yandı bitti yani. Mümkün değil bir yürüme engelli sandalyesinin bu yolda cm oynaması. Bunları düşünürken bunları da düşündünüz mü çok merak ediyorum.

turan hançerli

ahmetbeyler
Çok acı malesef ama genç yaşta geçirdiği korkunç kaza sonrası avcılar belediye başkanı Turan Hançerli iki kolunda kaybetmisti.Fakat yaşam enerjisini hiç kaybetmemiş olacak ki İstanbul boğazını yüzerek geçerek süper bir örnek olmuş bize. İyiki varsın başkan.

akut başkanı

ahmetbeyler
Akut başkanı önemli açıklamalarda bulunmuş ve gene benim uykular kaçar arkadaşlar. Akut başkanı Şalcı İstanbul depreminde kaçacak hiç bir alanımızın olmadığını söylemiş. Hatırlıyorum da küçükken 17 Ağustos depreminde karşı arsada çadır kurup kalmıştık. Şimdi ora koskoca bina. Hakkaten ne yapacak bu insanlar?

ali baba sultan cemevi

ahmetbeyler
Ben şuna şaşırdım birde haberlerde açıklamaları dinledim adamlar kendileri yakıyorlarmış ondan sonra iltica başvurusunda bulunuyorlar ülkede bizim can ve mal güvenliğimiz yok diye kapağı avrupaya atma çabası anlayacağınız. Bunun gibiler de var mıdır bence kesin vardır bazılarının aklı kurnazlığa fazla çalışıyor.

sinek avı

ahmetbeyler
Tam olarak temmuz ayındaki aktivitemiz sinek avı. Yani kesinlikle son model sinekler bundan. Biz çok çekiyoruz aynı durumu yaşayan sinek magdurları varmı aramızda? Yapışıyor ve inanılmaz hasar bırakıyor bu sinekler. Taktık jeli el mahkum.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun