confessions

ahsn

2. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 73
  2. takipçi 1
  3. puan 1816

antidepresan

ahsn
Antidepresanlar depresyon ve diğer mental sorunların tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Depresyon, duygusal, zihinsel ve bedensel pek çok belirtisi olan ve kişilerde ciddi yeti kayıpları yaratabilen ruhsal hastalıktır. Antidepresanlar depresyon ve anksiyete tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

anne sevgisi

ahsn
Anne sevgisi bir çocuğun duygusal ve sosyal gelişiminin temelini oluşturuyor. Sosyal iletişim becerileri, empati kurabilme yeteneği ve hatta ileride karşı cinsle yaşanacak romantik bir ilişkinin niteliği bile bu ilişkiye göre şekilleniyor.

nestle

ahsn
Offf senin olduğun her marka şahane lezzetli yaaa bayılıyorum sana hem nestlenin sahibisin hem de kalp ilacınında ayrıca sahibisin hem hasta ediyorsun hem iyileştiriyorsun nestle her yerde taktik devam ediyor

doktora saldırı

ahsn
Saldırının her türlüsü kötü doktora saldırı diye yazıp insanları birbirinden ayeı tutmayalım bunlar bir görgü kuralıdır her türli yapılmask yanlış doktor beye de geçmiş olsun kim yaptıysa versinler cezasına bu ve bunun gibi herkesin.

mutluluk

ahsn
Mutluluk, TDK sözlüğünde “Bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu, ongunluk, kut, saadet, bahtiyarlık, saadetlilik” olarak tanımlanmakta olup, şimdiye dek sayısız değişik tanımları yapılmış görece ve göreli bir kavramdır.

market fiyatları

ahsn
Gerçektende çok üçkağıtçı bir ülke de yaşıyoruz insanlar aç sefil bırak kırmızı eti kimse tavuk eti alamıyor artık bunlar temel ihtiyaç diye arttıkça artıyor sorsan bazılarına "biz ekonomide çok iyiyiz" onların cebine giren belli, fakirin cebine giren belli.

fenerbahçe

ahsn
Ah ah fenerbahçeee gençliğimizi bitirdin şampiyonluğa hasret kaldık biz de kutlamak istiyoruz takımımızın şampiyonluğunu o eski günlere dönsek bir kere şeytanın bacağını kır ve açılsın sana tüm yollar

süt ürünlerindeki pahalılık

ahsn
Bu ülkede geçinmek gerçekten çok zor Ayrıca bu sadece süt ürünlerinde değil diğer Tüm ürünlerde geçerli millet daha ne yapacağını şaşırdı aldığı ücret belli kendine zamanı olmadan sürekli çalışıyor süt ürünleri dahil tüm ürünlerin fiyatları ise cabası gerçekten yazık bu ülke Hakkımı helal etmiyorum.

kızlar okumaz

ahsn
Kızlar okur ben 4 yıldır okuyorum üniversite son sonıfım tabiki de okuyacağım ayaklarımın üstünde duracağım kendimi asla ezdirmeyeceğim bir adamın eline bakmayacağım her şey benim elimde olacak başkasının değil ben bu yüzden okuyorum okumakta cinsiyet ayrımı yapılmaz kadın erkek herkes okumalı.

günlük vakalar

ahsn
Valla günlük vakalar bana inandırıcı gelmiyor neden.mi gelmiyor şimdi eylük ayı bitince ekim ayına geçince nasıl artış gösterecek bunlar tamamen bir oyun turizm için oynanmış bir oyun arrtık kessinlikle güvenmiyorum vaka sayılarına o yüzden kontrolde etmiyorum.

gıda israfı

ahsn
Bu ülkede gıda israfı gerçekten çok fazla ve giddn ekmekler yemekler israfa meden oluyor bilinçlendirilmeli halk ama buna bizde dahil herkes yapıyor örneğin az yaparsın kimse doymaz çok yaparsın kimse yemez bunun ortası yok ülkemizde

reklamlı exxen

ahsn
Asla bir netflix gibi üst düzeyde olamaz çok fazla donuyor çok fazla reklam var alelacele yapılmış sunmuş herkese ücret veriliyorsa bence ona göre de yayınları düzgün olmalı çok gündem oldu bissürü eksiği var acun kızı için acele etti ama acele işte şeytan karışır 😅

kademeli normalleşme dönemi saat 05.00 itibarıyla başladı

ahsn
Valla ben artık insanlara bakınca "aaa neden çıkmış güya virüs var" demiyorum çünkü insnalar bezdi hele ki şu sıcak yaz günlerinde insanlar kendini sokağa atıyor. Yıllardır aynı serüven ne değişti ben değişen bir şey görmüyorum her şey bir çıkar için yapılıyor bu çıkarın nolduğunu biliyoruz bırak al şu yasaklar insanlar rahat etsin çünkü her halükarda virüs var ve yayılıyor.

sabah ezanı

ahsn
Küçükken sabah ezanını duymamak için erken uyurdum nedeni ise korkuyordum neden korktuğunh çocuk psikolojisyle bilmiyorum fakat insana huzur veriyor bunu büyüyünce anladım ülkemde ezanların sesi hiç dinmesin

ölü diriltmek

ahsn
Burada ne saçmalık öyle asla Bir insan bir insanı delirten az bunu yalnızca Allah yapar Ölüyü diriltmek olursa eğer hiçbirimizin ölmesine gerek yok ya da sevdiklerimizi dinletebiliriz O yüzden bana çok mantıksız geliyor böyle şeyler

koronavirüs gerçeği

ahsn
Korona yalan değil ama şuda var ki minicik bi virüsü çok abarttık neredeyse her yerde normalleşmeye başladık ama biz hala temizlik mesafe maske diyoruz öyle olmaz kardeşim aşıyla da olmaz ne idüğü belirsiz aşıyı gelip vuruyosun ölmeyeceğim ne malum aşıdan somra ölen çok insan gördüm evet aşıdan en geç bir hafta somra ölen 3 kişi gördüm üçüde beyin kanaması geçirdi o yüzden aşıya güvenmiyorum ölüm sebebi aşı yazmazlar ama aşıdandır.

ucuz baklava

ahsn
Millet napsın her şey ateş pahası bir şeye alınmıyor ucuz bir şey görünce böyle damlıyor herkes hayatımjzda önceden korona mı vardı koromadan öncede kuyruk oluşurdu uygun şeyler için buda böyle hayatı koronalaştırmaktan epey sıkıldım.

'sözlük yazarı olmalıyım'

ahsn
muhatapsız yazan kimse. kim ise bu kimse? hepimiziz bu kimse..
bakın bu çok objektif bir yorumdur. sözlükte binlerce insan adına yüzbinlerce entry var.
bu insanlar hakkında olumlu/olumsuz/nesnel tabanlı entryler girilmiş.
eğer bu kişiler sözlükte yazar değilse eski defterlet sınırları dahilinde kendileri hakkında getirilen yorumlara cevap verme imkanları yok. haklarındaki yorum ve iddaalara basın aracılığıyla yanıt verenler oldu, olmalıdır da..

'sözlük yazarı olmalıyım'

ahsn
Sözlük yazarı günümüzde çok ve çeşitli tarzda kişiyi içermesi nedeniyle giderek çok daha homojen bir profile sahip olsa da bir geleneksel imajı vardır bu kişinin: hazırcevaplık, muhalif/eleştirel tavır, birikim sergileyicilik, ince esprililk, sözünü sakınmama ve erkek ise uzun saç. bu profilde birilerini televizyonda görünce sözlük yazarı olduğunu şıp diye tahmin etmek de mümkündür.

ilk görüşte aşk

ahsn
İlk görüşte aşka inanmam sokaktan geçen herkese aşık olmam gerek o zaman. İlk görüşle neden aşık olayım tanıdıkça seversin, sevdikçe bağlanırsın. Bu yüzden bu şekilde olacagına inanıyorum ilk görüşte aşk filan hep filmlerde olur.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun