confessions

angela3

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 36
  2. takipçi 2
  3. puan 2567

#mavi balina

angela3
Çocukları hayattan koparan bir oyun. Oyunda oynayan çocukların bazıları ölmüştür. Oyunda bilgisayardan konut verilerek bazı şeylerin yapılması isteniyor. Bunları yapmayan çocuk ailesiyle tehdit ediliyor. Bunlara dayanamayan çocuk intihar ediyor yada kendini yaralıyor. Çocuklarımızı bu tür oyunlardan uzak tutmalıyız.

işkur

angela3
İş imkanı sağlayan bir kurum. İşverenleri ve işsizleri bir araya getiriyor. İşkur bünyesinde pek çok kurum işçi arıyor. Tek yapmanız gerekn işkur kayıt olmak ve işverenleri sorgulatmak.

maske-mesafe-temizlik

angela3
Korona rüse karşı alınan önlemler. Fakat ben bunların pek etkili olduğunu düşünmüyorum. Daha başka yöntemlerle tedbir almamız gerekiyor. Koronavirüs çok bulaşıcı bir virüs bir el yıkamayla yada temizlikle önlem alınabileceğini düşünmüyorum.

neden çin aşısı

angela3
Virüsü yayan Çin...
Aşısız virüsü yenen Çin....
Aşıyı satan yine Çin...


Peki biz neden Çin aşısını alıyoruz?
Bakan koca Çin aşısının üretim yönteminde dolayı daha güvenli olduğunu söyledi. Çin aşısı inaktif yöntemle üretildiği için daha güvenliymiş.

balon balığına destekleme

angela3
Balon balığı avcılığını teşvik etmek için devlet balon balığı avlayanlara kuyruk başı 5 TL verecek. Bu amaçla zararlı balon balıkları bir nebze diğer balıklara zarar vermeyecek. Zararlı balon balıkları yakalayanlar teknelerinde sızdırmaz poşet ve eldiven bulundurması zorunlu.

eğitim ve adalet

angela3
Eğitimde asla adalet yok. Zengin çocuğuyla fakir çocuğu aynı şartlara sahip değil ama aynı sınava giriyorlar. Zengin çocuğu kolejlerde okuyor özel hocalar tutuluyor ama fakirin çocuğu kitap bile bulamıyor. Ne zaman bu adaletsizliğin önüne geçilir bilmiyorum.

meşhur olan luppo

angela3
Kısıtlama olduğunda dile düşen vatandaş. Kısıtlama olacak diye herkes sokağa düşmüş alışveriş yapmaya başlamıştı. Bu vatandaşta luppo ile meşhur oldu. Ardından çok şey duydum bir sürü haber yapıldı. Haftasonu olacak kısıtlama için yine dile düştü bu vatandaş.

maske takmayı bilmeyen insanlar

angela3
Maske solunum yolunu korumak için bir önlemdir ama bakıyoruz ki maske burun hariç her yere takılıyor. Kollarda geziyor maskeler. Bazen insanları uyaralım geliyor. Maskeyi takıyorlar ama burunları dışarda keşke herkes burnunu birilerinin hayatına sokmak yerine maskelerine soksalar.

12 bin sağlık personeli alımı

angela3
1 i ile 7 si arasında adaylar tercih verebilecektir. 12 bin sağlık personeli alınacak ve 7.bini hemşire 1700 ebe alınacak geriye kalanlarıda sağlık teknikeri. Bu alım daha fazla olmalı bence. Salgın devam ediyor ve sahadaki sağlık çalışanları yoruldu.

sars cov

angela3
Koronavirüs çıkmadan önceki virüs. Yani sars cov mutasyona uğramış hali korona virüs. Solunum yolunu tutan bulaşıcı hastalık. Umarım tez vakitte bu illetten kurtuluruz.

mark bryan

angela3
Etek ve topukluyla işe giden adam....
61 yaşındaki ve 3 çocuk babası mark Bryan işe etek ve topuklu ayakkabı giyerek işe gidiyor. Görenler şaşırıyor ama kendisi severek giydiğini aynı zamanda cinsiyetçiliği ortadan kaldırdığını söylüyor. Kendisini bu cesaretinden dolayı kutluyorum.

gebelik maskesi

angela3
Gebelik döneminde anne adaylarının yüzünde oluşan renk değişimi. Bazı anne adaylarında görülmezken bazılarında çok belirgin bir şekilde görülür. Hatta yüzün puslanmış derler.

evlilikten korkmak

angela3
Evlilik basit bir şey değildir. Haliyle insanlar eski düzeninden vazgeçeceği için bir nebzede olsa korku duyarlar. Özelliklede erkeklerin özgürlüğü kısıtlanacağı için onlar daha çok korkar.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun