confessions

blackpanther

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 14
  2. takipçi 0
  3. puan 286

sırp sındığı savaşı

blackpanther

26/09/1364/ sırp sındığı savaşı osmanlı devletinin ilk haçlı zaferidir. 11.000 kişiden oluşan osmanlı güçleri 20.000 kişilik haçlı ordusunu mağlup etmiştir. Atalarımızın disiplinli bir ordu olması, haçlıların ise daha çok ünvan peşinde kendini öne çıkarmak isteyen bölük pörçük komutanların birleştiği bir ordu olması savaşı bizim lehimize çevirmiş ve atalarımız disiplinle neredeyse iki kat fazla sayıda olan düşmanı mağlup etmiştir.

tınaztepe mağaraları

blackpanther

230 milyon yıllık Tınaztepe Mağaraları konya ilimize bağlı seydişehir ilçesinde yer alıyor. 1968 yılında Fransız bilim insanı Michel Bakalowichz Tarafından keşfi yapılan mağaraların doğal oluşum olduğu ve türkiye'nin en uzun mağaraları olduğu düşünülüyor. 1580 metre uzunluğunda olan kısmı turizme açılmış durumda ama yeraltı gölüne inen kısmıyla 22 kilometre uzunluğuna sahip. Bu özelliği ile dünyanın 3. Ülkemizin en uzunu konumunda bulunuyor.

vazgeçin şu düğünlerden

blackpanther


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşması sırasında halktan düğünlerden vazgeçmelerini istedi. Koronavirüs salgını her geçen artıyor. Cumhurbaşkanımızın açıklamasını çok yerinde buldum hatta şahsi fikrim keşke daha erken açıklansaydı. Düğünler yüzünden bir araya geliniyor. Korona var arkadaş candan değerli değil hiçbir şey. 72 saatte 5 düğün geçen bir teyze başlığı vardı geçen gün. Bu ne vurdumduymazlıktır yani...

mersin'de durum vahim

blackpanther
Günlük 300'den fazla yeni vaka ve bu sadece bilinenler. Belirti göstermeden hastalığı atlatanlar da en az o kadar vardır. Bizim iş yerinde tatilden dönenler antikor testi yaptırıyor. Yarısı daha önce atlatmış haberi bile olmamış hastalıktan.
1
byzzek byzzek
Vallaha Ankara'da İstanbul da öyle Türkiye'nin sonu nereye gidiyor bilmiyorum 1.dalgada 2.ping büyük sorun bence yani eğer açıkladıkları böyleyse gerçeğini düşünemiyorum

meb'den kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili açıklama

blackpanther
Bildiğim kadarıyla bir süre uzaktan eğitime devam edilecek. Hatta yüksek lisans gibi eğitim programlarının da uzaktan eğitim olarak okutulması gündemde. Çocuklar için ne kadar zor olsa da virüsün yayılması bakımından doğru bir hamle. Avrupa'da birçok ülkede gördük, virüsün yayılmasında okul çağındaki çocuklar büyük rol oynadı.

tiktok fenomeni gökhan özbolat canlı yayında sevgilisini dövdü

blackpanther
Tepkiler üzerine yaptıkları açıklamada izlenme için yaptıklarını ve şaka olduğunu açıkladılar. Artık insanlar birazcık reklam ve izlenme için böylesine hassas konularda bile düşüncesizce davranabiliyorlar. Tiktok İngiltere ve Çin de yasaklanma sürecinde zaten. Niye olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. İnsanlar düşüncesizce kullanıyor.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun