confessions

cio

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 23
  2. takipçi 2
  3. puan 2626

thodex

cio
Thodex'in ofisinde polis ekipleri arama yapmaya başladı.

Büyük geçmiş olsun arkadaşlar. Kimse kimseye bedava bir şey vermez. Zamanında 150 dogecoin bedava veriyordu.girmeyin dedim. Uyardım arkadaşlarımı ama beni dinlemediler. 2 arkadaşım şuanda 27 bin lira kaptırdılar. Toplamda 2 milyardan fazla vurgun olduğu düşünülüyor.

thodex

cio
Bana göre bir Tosun oyunu oynayıp kaçtılar. Herkese geçmiş olsun. Bakım çalışmaları falan diyorlar. Ama ben inanmıyorum. Zaman kazanmak için bakımdayız diyorlar. Daha ulusal borsalarda yatırımınızı yapın. Türk borsalarına girmeyin. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

hadım cezası

cio
Endonezya, çocuk cinsel istismarının önüne geçmek amacıyla kimyasal hadım cezası getirdi.

Devlet Başkanı Joko Widodo, çocukların cinsel istismarını önlemek ve bu suça karşı caydırıcılığı artırmak amacıyla kimyasal hadımı içeren yeni yasa değişikliğini onayladı.

Yasa kapsamında ceza alanlara yönelik kimyasal hadım uygulaması, azami 2 yılda yerine getirilecek.

Çocuklara cinsel tacizde bulunanlara elektronik kelepçe takılmasının yanı sıra hadım cezası sonrası psikiyatrik ve tıbbi rehabilitasyon uygulanacak

Arkadaşlar bu konu hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum, belirtirseniz sevinirim. teşekkürler

ticaret uğruna katliam

cio
MUAMMER KADDAFİ
VİRÜS KOMPLOSUNU BÖYLE ANLATMIŞTI

2009 Birleşmiş Milletler toplantısındaki konuşmasında, “Bir virüs üretecekler ve tüm dünyaya yayacaklar” ifadesine yer veriyor. Kapitalist şirketlerin, çıkarları için yapılacak. Önce aşısı için çok uğraşıyorlar, çabalıyorlar fakat bulamıyorlar gibi görünecekler. Sonra yüksek fiyatlara aşılar ve ilaçlar satacaklar. Virüs büyük bir ticaret sektörüne dönüşecek. Bunun adı insanlık değil ticaret. Virüs insanlığı kıyımdan geçirecek. Onlar parayı ve ticareti düşünecekler. Aksi halde ilaçlar neden ücretsiz olmuyor?”


yks

cio


MEB yeni tedbirlere ilişkin genelge yayınladı: Yılbaşına kadar hiçbir sınav yapılmayacak. 2021 LGS ve YKS için uzaktan eğitime uygun yeni müfredat hazırlanacak. Kreşler kapanacak.

kadına şiddet

cio
Avcılar'da kendisinden ayrılmak isteyen Rabia Kaçmaz'ın boğazını falçatayla keserek tecavüz etmeye çalışan ardından çuval içine koyup otomobille üzerinden geçen Emre Çiçek'e 53 yıla kadar hapis cezası istendi.

şimdi bu adama 53 yıl boyunca yiyecek, içecek, yatak... Vereceksiniz bunun neresi ceza... Ki verilecek ceza 53 yıl mı o da kesin değil. İdam gelsin artık. Avrupa Birliğine girmek için uymaya çalıştığımız saçma sapan medeniyeti bir kenara bırakalım, kadınlar ölmesinnn.

korona

cio
Süleyman Soylu: "Bu virüse delikanlılık dayanmaz, beni de yere serdi."

-arkadaşlar lütfen kurallara uyalım. gerçekten de korona bir yakınınızı sizden almadan inanmıyorsunuz bende öyleydim ama iş ciddi arkadaşlar, üzülmemek için maske-mesafe-hijyen...

çılgınlık

cio
Çinli bir genç, kendisine iPhone ve iPad satın alabilmek için böbreğini sattı. Ameliyat sonrası bakım eksikleri ve vücuda verilen zararlar, hiç beklenmedik bir noktaya ulaştı. Genç, ömrünün sonuna kadar yatalak kalacak.eski defterler

cio
1965 yılında, Alice Blaise adlı bir kadın denizde boğulmak üzere olan dört yaşında bir çocuğun hayatını kurtardı. Bu olaydan yıllar sonra, aynı çocuk bir başkasını boğulmaktan kurtardı.

Çocuğun yıllar sonra kurtardığı kişi ise Alice blaise'nin kocasıydı. Aslında kadın o yıl sadece çocuğun hayatını kurtarmamıştı. Hayat tesadüflerle dolu.

tarihe dair

cio


Mısır, 2500 yıldan da eskiye ait hiç bozulmamış 100'den fazla lahitten oluşan bir hazine bulduğunu açıkladı.

Mısır'da bulunan 2500 yıllık mumyalar ilk defa açıldı,

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun