confessions

civardagezer

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 17
  2. takipçi 0
  3. puan 263

sıcaklık rekoru kırıldı

civardagezer

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre insanlık nüfusunun yaklaşık yüzde doksanlık diliminin yaşadığı kuzey yarım küresinde 2020 yılı rekor sıcaklıkların ölçümü gözlemlendi. 20. yüzyıl verilerinin baz aldığı araştırmada ortalama yüzyıl sıcaklıklarından 1.17 derece daha yüksek sıcaklık ölçümü yapılmış mevsim normallerine göre.

athena gökhan özoğuz hakkında suç duyurusu

civardagezer
Söz meclisten dışarı, sosyal medyada herkes klavye delikanlısı gibi davranıyor. Yapmayın kardeşim ünlü de olsan sıradan vatandaşta olsan. Suç unsuru olur mu, halkın menfaatine mi zararına mı. Nasıl sert bir dille yazıyorsun yada birilerinin kalbi kırılırmı düşünmeden etmeden yazıyor çoğu kişi. Athena Gökhan'a da hayranım bu gibi bir sebepten ceza almasını hiç istemem.

megalodonun gerçek boyutları

civardagezer


Ünlü ingiliz aktör Jason Statham'In başrol oynadığı the meg filmi ile gündeme gelen efsanevi köpekbalığının gerçek ebatlarını bilim adamları araştırdı. Sadece yüzgeci bile yetişkin bir insan boyutundaydı !

Sonuçlar, 16 metrelik bir megalodonun yaklaşık 4,65 metre uzunluğunda bir kafaya, 1,62 metre boyunda bir sırt yüzgecine ve 3,85 metre uzunluğunda bir kuyruğa sahip olduğunu gösteriyor. Bu, yetişkin bir insanın, megadolonun sırt yüzgeci ile yaklaşık aynı boya sahip olduğu anlamina geliyor.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun