confessions

civardagezer

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 74
  2. takipçi 0
  3. puan 3559

dolar

civardagezer
9.86 tl oldu ya şu başlığı açtığım gün keşke dolar alsaymışım arkadaş ya... 10 tl yi de kırarsa ki gidişata göre kıracak sanırım 12 tl rakamlarına kadar gidecek şubat ayına kadar. Yatırım tavsiyesi değildir arkadaşlar herkes kendi fikrine göre yatırımını yapsın.

dolar

civardagezer
Dolar rekor üstüne rekor kırıyor. 8.99 TL ile tüm zamanların en üst seviyesinde. Ben yılbaşı gibi zıplar diyordum çok erken başladı. Seçim söylentileri de var o yola girilirse artık ateşi sönmez gibi geliyor ama ytd.

gaz çıkarma

civardagezer
Habere göre gaz çıkaran insanların stres ve depresyon seviyesi yüksekmiş, zihinsel olarak sağlıkları tehlike altındaymış. Yahu arkadaş bu kadar saçma bir haber olabilir mi. Haber tamamen yanlış! Gaz çıkaran insan rahatlar bir oh be der değil mi yani. Asıl gaz çıkaramayan insan için tehlike daha büyük. Düşünmek bile istemiyorum yanında gazlı ama çıkaramayan bir insan var işte onun stres seviyesini hayal bile edemiyorum 🤣

topkapı sarayı

civardagezer


İngiltere'de yürütülen bir araştırmaya göre altın oran esasları göz önünde bulundurulduğunda en iyi saray olarak Topkapı Sarayı seçilmiş. Sarayları ile en çok bilinen ülkelerden biri olarak İngiltereden böyle bir haber gelmesi çok güzel bir şey. Vallahi bayrak asasım geldi hadi arkadaşlar sizde Asın bayrakları. Altın oran dediği sanırım matematiksel oranlar siz ne anladınız bu haberden?

10 bin metrede doğum

civardagezer
Hani bir laf vardır ya öldürmeyen Allah öldürmez diye gerçi çok da doğru bir laf değil Allah'ın hikmetinden Sual olunmaz ama anladınız anafikri. Gerçekten bir mucize hamile bir kadın o haliyle savaştan kaçıyor uçağa sığınıyor ve o uçakda bir mucize dünyaya geliyor insana umut veren bir haber. bu kadar kötü haberin arasında böyle iyi haberler görmek güzel oluyor gerçekten.

kuş sürüsü

civardagezer


Birlik ve beraberliğin ne kadar etkili olduğunun en iyi örneklerinden birisidir kuş sürüsü. Kuş sürüleri yüzünden 5 uçak sabiha gökçen havalimanını es geçmek zorunda kalmış. Yakıt durumu kritiğe girince de istanbul havalimanına inmek zorunda kalmışlar. Küçücük kuş dersin karşısındaki de kocaman uçak ama kuşlar bile birlik oldumu uçağı tehlikeye sokabiliyor. Çok güzel bir kıssadan hisse değil mi sizcede bu yaşananlar?

facebook'ta dua etme özelliği

civardagezer
Artık dua etmek bile sanallaştı desenize. Facebook giderek geri kalıyor bence diğer sosyal ağlardan. Kendine rakip gördüğü herşeyi satın aldı Whatsapp ve instagram başta olmak üzere. Adamlar çok korkuyor büyük bir servet kazandılar ama bir zamanların dev firması nokia gibi tarihe karışabilirlerdi rakipleri yükselişine seyirci kalsalardı. Bu korku ile dua özelliği bile çıkarmışlar ya helal olsun.

harran survivor

civardagezer


Harran'lı çocuklar kendi survivor parkurlarını kurmuşlar ödülde yöresel çiğköfte. Bence acun bu çocukları çıkarabilir kanalına böyle reklam fırsatlarını kaçırmıyor ve halk olarak bizde görmek istiyoruz böyle tatlı çocukları mutlu etmesini. Umarım yapar zaten kral adam bence es geçmeyecektir.

8 mayıs galatasaray beşiktaş derbisi

civardagezer
Galatasaray'ın üç birlik üstünlüğü ile sonlanan derbidir. Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada, Fenerbahçe'de düşme hattındaki Ankaragücü'ne karşı son dakikada attığı golle 2-1 kazandı. Şu an için günün kazananı ligtv olarak gözüküyor. İşler kızıştıkça şampiyonluk yarışında son haftalara üç takım girdikçe hele bu üç takım üç büyüklerse reytingler artıyor tabi. Şahsım adına çok güzel oldu şu Pandemi zamanı Can sıkıntısından kurtuluruz biraz. Şimdiden televizyonda başladılar kim nasıl şampiyon olur hesabı yapmaya.

'sözlük yazarı olmalıyım'

civardagezer
Sözlük yazarı olarak tarihe not düşüyoruz. Hem geçmişte yaşanmış tarihin tozlu sayfalarını aralıyoruz hemde bugünün tarihe geçecek olaylarını birlikte tartışıyoruz. Gündemi takip ediyoruz. Artık haber siteleri spam haline dönüştü tamamen. Haberi okumak için onlarca sayfa geziyorsun ama laf kalabalığından haberin özünü göremiyorsun bile. İnsan yazının sonuna geldiğinde haberin ne olduğunu unutuyor. Burası öyle mi ama? Tabiki değil. Sözlük yazarları kısa ve öz şekilde satırbaşı haberlerini paylaşıyor ve bu sayede yorulmadan gündemi takip edebiliyorum. Bu yüzden eskidefterler sözlük sitesi hergün uğradığım adresim oldu. Emeği geçenlere teşekkürler. Alt yapısından sözlük yazarlarına herkesin büyük emeği var belli.

banker kastelli

civardagezer
Bu ülkeye müstahak diyesim geliyor da neyse. Kolay yoldan para kazanma hırsı ile yatırıp duruyorlar. Tezgah da her defasında avlıyor bu insanları yıllar önce bankerler şimdi ise çiftlik bank oyunudur sonrasında kripto para borsasıdır. Hoş düşünüyorum da çiftlik bank çok barizdi ama kripto para borsasının patlaması çok enteresan geliyor. Kar yapan bir kurum niye patlar iki milyar dolar ile ilginç. Yalnız bu büyüklükte vurgun da efsane bir rakam.

gonca vuslateri

civardagezer


Koronavirüs salgın hastalığına yakalanan ve insana ağrıdan ağlamak geliyor açıklaması yapan ünlüdür. Bir süredir göremez oldum sanki internette ama tv dizilerinde çok başarılıydı. Gülse ile birlikte parlamıştı. Seviyoruz ailecek umarım atlatır hastalığı en kısa sürede ve sağlığına kavuşur.

hırsızlık

civardagezer
Bir akşam da bizim yan apartmanda kavga çıktı adamlardan biri silah çekti ve bir el sıktı. Ben zaten parıltıyı görünce eşimle çocuğumun yanına koştum kör kurşun gelir durduk yere biz gideriz diye iç odaya koştuk. Çocukta korktu. Neyse bir el sıktı kimseye de birşey olmadıda. Polis geldi bende demiş bulundum parıltıyı gördüm, silah sesi duydum diye. Şahit yazdılar ertesi gün ver elini karakola ifade vermeye. Hep derlerdi şahit yazarlar diye küçüklüğümden beri de inanmazdım insanın başına neler geliyor. Neyse bunda birşey yok Allah beterinden korusun.

haftasonu havası

civardagezer
Her işte bir hayır vardır ve rabbimin hikmetinden sual olunmaz diye boşuna söylememiş atalarımız. Havalar birde güzel olsa çıksa herkes zaten rekor seviyede olan vaka sayıları hepten patlayacak. Az oturun evinizde artık biraz sıkılın iyidir hasta olmaktan yada sevdiklerini hastalıktan kaybetmekten...

denizaltının kalbi

civardagezer

Yerli ve milli üretim olan Yeni Tip Denizaltı Projesi çerçevesinde HAVELSAN bünyesinde geliştirme işlemleri tamamlanan Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi'nin 6'ncı ve son ürünü, TCG Selmanreis denizaltısına monte edilmek üzere Gölcük Tersanesi Komutanlığına sevk edildi. Denizaltının kalbi olduğu belirtilen bu teknoloji ile artık çok daha etkin ve güvenli denizaltılarımız olacak. Helal olsun diyorum ve milletimize hayırlı olsun inşallah.

metin akpınar

civardagezer
Adamın belki o kadar ömrü kalmadı kaç yaşına geldi ve halka mal olmuş sanatçılar bunlar. Yazık valla güzel ülkemde bu olayları görmek. Hakaret eylemi varsa kim olursa olsun sonucu olacaktır ama keşke yaşanmasa da güzel birlik beraberlik haberleri görebilsek artık.

tarihin en kötü başkanlık adayı

civardagezer
Dedi ve başkanlığı kaybetti. İşin garip yanı benim için; seçimlerin olduğu gün bir online mulakata katıldım iş görüşmesi için. Karşımdaki ik yetkilisi seçim sonuçları ne olur diye sordu; adam gündemi takip edip etmediğimi sorguladı anlayacağınız. Bende trump alır salıncak eyaletlerde önde götürüyor dedim (basından duyduğum ve gördüğüm seçim sonuçları öyleydi). Neticede trump kaybetti benim içinde olumsuz diye dönüş geldi şirketten. Vardır bir hayır bakalım, hakkımızda hayırlısı.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun