confessions

dentist

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 11
  2. takipçi 2
  3. puan 1765

periodontitis

dentist
Periodontitis nedir?
Halk arasında piyore olarakta bilinen periodontitis,dişi çevreleyen destek dokuları etkileyen bir dizi iltihabı hastalıktır.
Periodontitis eğer tedavi edilmez ise dişi çevreleyen çene kemiğini (alveol kemiği)eriterek dişlerin sallanıp dökülmesine neden olur.
Ağızda şiddetli bir koku vardır bu durumda.
Diş hekimi gerek antibiyotik ve diş taşı temizliğini ve küretaj işlemlerini içeren komple bir tedavi ile durumu kontrol altına alabilir.Gerekirse ameliyat yapılır ve kemik tozları ile tedavi desteklenir.
Bu duruma gelmeden diş etleriniz kanıyor ise hemen diş hekiminizi ziyaret etmenizde fayda vardır.http://ayteneksioglu.com.tr blog

ağız gargaraları

dentist
Günümüzün standart kişisel bakım ürünleri haline gelmiş olan ağız suları yada gargaraları, özellikle çalışan bireyin ve öğrencilerin sıklıkla kullandıkları bir ürün haline gelmiştir. Oldukça faydalıdır.Zira ağız çalkalama sularının büyük çoğunluğu diş çürüğü, dişeti iltihabı, diş aşınmaları,ve ağız kokusu gibi sorunları önleyici maddeler içermektedir.Yanlız diş fırçalamaya bir alternatif değildir.Sadece diş fırçalama ile ulaşılamayan yumuşak dokularda hijyen ve bakteri plağını temizlemeye yardımcı ek bir uygulamadır.Piyasada çok çeşitli amaç için kullanılan gargaralar mevcut olup size uygun olanı yine diş hekiminiz önermelidir.

diş taşı temizliği

dentist
Diş taşı temizliği nedir?
Diş taşı temizliği ile diş beyazlatma birbirinden farklıdır.
Diş taşı temizliği titreşimli bir alet ve su ile , özü besin olan ama iyi firçalanmanmadiği için dişlerde biriken tartar adı da verilen diş taşlarının diş hekimi tarafından temizlenmesidir.
Bu işlem ağız sağlığını korunması için en az 6ayda bir yapılması gerekir
Sonrası polisaj yapılarak diş üstündeki lekeler de çıkarılarak işlem tamamlanmış olur.
Ama diş tonu açılmaz.
Diş beyazlatma ise tamamen diş tonuna yapılan bir müdahaledir
Lazer le yada çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılır.
Özenle yapılmalı ve kaliteli ajanlar kullanılmalıdır.Aksi halde çabuk geri dönüş olur ve de dişlerimiz zarar görebilir.
Daha geniş bilgi için http://ayteneksioglu.com.tr blog umu ziyaret edebilirsiniz.

diş macunu

dentist
Hangi diş macunu seçelim?
En önemli şey diş fırçalamak yani mekanik olarak fırçalama eylemini yapmaktır.Diş macunu yardımcı bir elemandır.Fırçalama işlemini kolaylaştırır ve ağıza hoş bir koku verir.
Diş macunu dişleri ve diş etlerini tedavi etmez.Sadece hekimin tedavisine ,hekimin önerdiği macun etkili olabilir.
Doğal diş macunu demek içersinde Paranen ve SLS olmayan (hiç köpürmeyen ) macun demektir.
Kimyasallardan uzak doğal diş macunlarını size diş hekiminiz önerecektir.
Daha geniş bilgilere ayteneksiog.com.trblog umdan ulaşabilirsiniz.

maske ağız sağlığına faydalı

dentist
Maske ağız sağlığına faydalı
ABD'de yapılan bir araştırma maskeyle ilgili ilginç bir gerçeği ortaya koydu.Ankete katılanların yüzde 57'si maske taktıktan sonra"ağzının kötü koktuğunu fark ettiğini ve daha sık diş fırçalamaya başladığını"söyledi.
Farkındalık için iyi bir gelişme olmuş Covit sayesinde.

botoks ile diş sıkma tedavisi

dentist
Botulinum toksin küçük dozlarda doğrudan masseter kasına (çeneyi hareket ettiren büyük kas) enjeksiyon yapılarak olması gereken kadar güçsüzleştirilir. Bu kasları rahatlatır ve dişlerin üzerindeki aşınma ve yıpranmayı azaltır. Çok ince iğnelerle yapıldığından hasta acı ve ağrı duymaz. Daha geniş bilgi için ayteneksioglu.com.tr blog'dan erişim sağlayabilirsiniz.
Bilgi paylaştıkça çoğalır.

yök dişhekimliğini öldürüyor

dentist
YÖK DİŞHEKİMLİĞİNİ ÖLDÜRÜYOR
Kadro ve fiziki şart yetersizliği olan yeni Fakulteler yetmezmiş gibi nitelikli, köklü eğitim veren fakülteleri de kontenjan artırımı ile nicelikli eğitime mahkum etmek ülkemiz sağlığına darbe vurmaktır
Kontenjanlar açıklanmadan yaptığımız uyarıları dikkate almayan YÖK'ü derhal bu yanlıştan dönecek kararları almaya davet ediyoruz.
Türk Dişhekimleri Birliği

istanbul sözleşmesi yaşatır

dentist
İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Sözleşmenin tek amacı şiddete uğrayanı şiddete karşı korumak olduğunu savunan kadın dernekleri İstanbul sözleşmesini bulandırmak isteyenler var diyerek her platformda tepkilerini ortaya koyuyorlar.
3
eski defterler eski defterler
Sadece bir ekleme- maalesef mağdur olan erkekler de bulunuyor ve 6284 aile/şiddete karşı koruma kanunu kapsamında koruma kararı için başvuruda bulunmak durumunda kalabiliyor. Şiddetin her türlüsüne hayır!
dentist dentist
Şiddetin cinsiyeti olmaz.Her türüne karşı olmak İnsan olmanın en önemli vasfıdır bence.
dentist dentist
Kadına yönelik şiddetin neden artığı artık sorgulanmalıdır.Toplimbilimciler,psikologlar,sosyologlar konuşmalıdır.Bu sadece kadın derneklerinin sahip çıkacağı bir olay değildir.
diş hekimleri topluluğu

dentist
Diş hekimleri asgari ücrete mahkum.
Diş hekimliği fakültelerinin sayısının artması ve kontenjanlarının plansız çoğalması neticesinde dünyada hiç bir ülkede görülmeyen işsiz Diş hekimi ülkemizde görülmekte.Nitelikli diş hekimi yetişmesi azalmakla birlikte ,diş hekimleri de nitelikli iş bulamamaktadır.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun