confessions

dentist

1. nesil Yazar - bin-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 7
  2. takipçi 1
  3. puan 390

maske ağız sağlığına faydalı

dentist
Maske ağız sağlığına faydalı
ABD'de yapılan bir araştırma maskeyle ilgili ilginç bir gerçeği ortaya koydu.Ankete katılanların yüzde 57'si maske taktıktan sonra"ağzının kötü koktuğunu fark ettiğini ve daha sık diş fırçalamaya başladığını"söyledi.
Farkındalık için iyi bir gelişme olmuş Covit sayesinde.

botoks ile diş sıkma tedavisi

dentist
Botulinum toksin küçük dozlarda doğrudan masseter kasına (çeneyi hareket ettiren büyük kas) enjeksiyon yapılarak olması gereken kadar güçsüzleştirilir. Bu kasları rahatlatır ve dişlerin üzerindeki aşınma ve yıpranmayı azaltır. Çok ince iğnelerle yapıldığından hasta acı ve ağrı duymaz. Daha geniş bilgi için ayteneksioglu.com.tr blog'dan erişim sağlayabilirsiniz.
Bilgi paylaştıkça çoğalır.

yök dişhekimliğini öldürüyor

dentist
YÖK DİŞHEKİMLİĞİNİ ÖLDÜRÜYOR
Kadro ve fiziki şart yetersizliği olan yeni Fakulteler yetmezmiş gibi nitelikli, köklü eğitim veren fakülteleri de kontenjan artırımı ile nicelikli eğitime mahkum etmek ülkemiz sağlığına darbe vurmaktır
Kontenjanlar açıklanmadan yaptığımız uyarıları dikkate almayan YÖK'ü derhal bu yanlıştan dönecek kararları almaya davet ediyoruz.
Türk Dişhekimleri Birliği

istanbul sözleşmesi yaşatır

dentist
İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Sözleşmenin tek amacı şiddete uğrayanı şiddete karşı korumak olduğunu savunan kadın dernekleri İstanbul sözleşmesini bulandırmak isteyenler var diyerek her platformda tepkilerini ortaya koyuyorlar.
3
eski defterler eski defterler
Sadece bir ekleme- maalesef mağdur olan erkekler de bulunuyor ve 6284 aile/şiddete karşı koruma kanunu kapsamında koruma kararı için başvuruda bulunmak durumunda kalabiliyor. Şiddetin her türlüsüne hayır!
dentist dentist
Şiddetin cinsiyeti olmaz.Her türüne karşı olmak İnsan olmanın en önemli vasfıdır bence.
dentist dentist
Kadına yönelik şiddetin neden artığı artık sorgulanmalıdır.Toplimbilimciler,psikologlar,sosyologlar konuşmalıdır.Bu sadece kadın derneklerinin sahip çıkacağı bir olay değildir.
diş hekimleri topluluğu

dentist
Diş hekimleri asgari ücrete mahkum.
Diş hekimliği fakültelerinin sayısının artması ve kontenjanlarının plansız çoğalması neticesinde dünyada hiç bir ülkede görülmeyen işsiz Diş hekimi ülkemizde görülmekte.Nitelikli diş hekimi yetişmesi azalmakla birlikte ,diş hekimleri de nitelikli iş bulamamaktadır.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun