confessions

dorukisrak

1. nesil eli kalem tutan - üstad - eli kalem tutan

  1. toplam entry 183
  2. takipçi 0
  3. puan 11232

apple arabası

dorukisrak


Apple araba üretecek ve aldığı patentlere göre arabanın böyle görünmesi tahmin ediliyor. Siz nasıl buldunuz arkadaşlar? Bence apple araba yapacaksa ilginç bir teknolojisi olmalı. Misal siri hadi bizi kopmaya götür diyeceksin araba seni bara götürecek :)

başak cengiz

dorukisrak
Mimar Başak Cengiz yaktı bizi. Canının avukat olan annesi akıl sağlığının iyi olmadığını tedavi görmesi gerektiğini belirtsede ortadaki görüntü hiç de sorunu olmadığını gösteriyor. Bunu söyleyen de nişanlısı. Diyorki yüzünü kapamaya aklı yetiyorsa sizce tedavilik olabilirmi ? Kesinlikle doğru bir tespit.

udihindi yağı

dorukisrak
Özellikle koronadan sonra oldukça talep gören yağ. Her derde şifa olması ile bilinen bu yağ hemen hemen her aktarda bulunuyor. Udihindi yağı asri saadet döneminde de şifası ile bilinen bir ürün. Bağışıklık sistemi ve üst solunum yolu enfeksiyonları tedavisi için kullanımı yaygın.

covid ve grip

dorukisrak
Biontech firması kurucuları yeni bir açıklama yapmış. Covid in hayatımızdan çıkması için bir kaç seneye daha ihtiyacımız olduğunu zaten sonra covid 19 un grip statüsüne geçeceğini belirtmişler. Ben ise şöyle düşünüyorum. Bizim halkımız daha maske kullanmayı bir iki yıl daha öğrenemez bu bir ikincisi covid olan eve gelen ilacı bile kullanmazken doğru dürüst bizim işimiz bir kaç yıllık değil de sevgili hocalarım.

exxen kartınız ile tl işlemi yapılmaz çözümü

dorukisrak
Arkadaşlar exxen bugüne özel spor paketleri dahil ücretsiz 14 gün deneme vermiş. Galatasaray maçı dahil izleyebiliyoruz uefa kupasındaki. Çok kral kampanya oldu maç günü ama üye olamıyorum “ Exxen başarısız- kartınız ile TL işlemi yapılamaz” diye hata veriyor. Ne yapmam lazım acaba? Kartta 1 tl para olmalı diyor varda 1 tl ama anlamadım. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

göktaşı

dorukisrak
Nasa tarafından yapılan açıklamada biri gökdelen büyüklüğünde 7 farklı meteor dünyanın yakınından geçecekmiş. Meteorlar hakkındaki düşüncem; dünyanın sonunu getirecek kadar büyük olmasın ama gramı bin dolardan satacak kadar da bir parça bahçeme düşse fena olmaz hani 😇

time dergisi kapakları

dorukisrak

Konuyu edebiyat kategorisine açtım ama bilmiyorum doğru yer burası mı. Edebi eser sayılmayabilir ama dergisi kapakları bence büyük bir olaydır ve eski defterler gibi tarihe not düşen bir adreste aylık olarak konuyu güncelleyebiliriz. Bu ay mark abiye yer vermişler ama pekte hoşuna giden bir kapak olduğunu sanmıyorum. Keza 4 saati geçen kesinti ile milyar dolarlar boyutunda zarara uğramıştır kendileri. Tabi bu mark abi zerre dokunmamıştır diye düşünüyorum. Bizim için yere bozukluk düşürmek gibi birşeydir kanımca.

çocuklarda sağlıklı beslenme

dorukisrak
Çocuklarda sağlıklı bir beslenme ortamı oluşturmak oldukça önemli. Beslenme yeme içme vakitleri iyi ayarlanmalı. Bunun dışında sağlıklı ve dikkatli çekici menüler hazırlamak çocuğu mutlu edecektir. Çocuğa sağlıklı yemekler vermek hem kontrollü kilo almasına hemde gelişimine katkı sunacaktır.

tatlı böcekler

dorukisrak
İsrail'de gıda teknoloji firması farklı tatlandırıcılar ekleyerek bazı böceklere tat kazandırıyor. Ama sebebi de çok mantıklı dünya nüfusu artcak yiyecek bulamicaz ve mecburen bu böcekleri afiyet ile yicez. Düşünmek bile iğrenç. Ama aç kalan insan herşeyi de bir güzel yer.

stefan kuntz'un a milli takımın başına getirilmesi

dorukisrak


Bence amirliği futbol takımının başına Yılmaz vural getirilebilirdi. Adam çok istiyor bir şans verilebilirdi düşünüyorum büyük takım çalıştırma şansı verilmedi. Alman bir hoca getirilmesine de çok karşı değilim yani sadece alman demeyelim yabancı bir hoca Getirilmesine karşı değilim. Ama a milli takıma da en çok Türk hocalar yakışıyor.

silah ve çocuklar

dorukisrak
Arkadaşlar bu silah kullanımı sırasında daha dikkat edilmeli. Ruhsatlı silahı olan kişiler evde mutlaka çocukların ulaşamayacağı yerde bulundurmalı silahını aksi taktirde tehlikeli sonuçlar dogabiliyor. Konya'da böyle bir durum yaşandı malesef. 15 yaşında bir çocuk arkadaşını yaralamış maalesef çocuk vefat etmiş.

batlama deresi

dorukisrak
Karadeniz gene yağmura teslim oldu ve Giresun'da batlama deresi aşırı yağış nedeniyle malesef taştı. Giresun şuan tam fındık ile uğraşırken bu durum fındık toplayıcıları için baya bir sıkıntı oldu.Elden geldiğince fındıklar kurtarılmaya çalışıldı.

pandemide eğitim

dorukisrak
Bilim kurulu üyesi ve bir açıklama yapmış ve okulların kesinlikle açık olması gerektiğini çünkü okulların eğitimin pandemide en çok zarar gören alan olduğunu belirtmiş. Hatta ve hatta gerekirse toplum kapanır demiş. Tamam eğitim önemli kesinlikle önemli ama en büyük zarar eğitimde mi tartışılır. Toplum kapanırsa ekonomi üretim nasıl dönecek millet aç kaldı pandemide.

eve yarasa girmesi

dorukisrak
Çok korkunç değil mi ya? Bugün bir komsumun evine ki evi en üst kat bilmem fark eder mi etmezmi yarasa girdi. Gecenin bir köründe evde yarasa düşünsenize. Çığlık kıyamet haliyle. Bugün itfaiye geldi de çıkardı yarasayı. Hayvanlar ne yapsın bazen yollarını şaşırıyorlarmış.Bu ara cok sık duydum ama bu tür durumlar.

ece seçkin

dorukisrak
Ece Seçkin dinleyicisi değilim magazinden ise hiç hoşlanmayan biriyim. Ama bugün sosyal medyada karşılaştım bu haber ile. Bugün dünya evine girecek olan şarkıcı Ece Seçkin gelinliklerin düğün sonrası genç kızlarımız armağan edecekmiş. Çok düğün görüyoruz bir gelinlik değil 3 tane bile giyiniyor gelin hanımlar ama böyle bir paylasim ilk kez gördüm. Sevindim hala böyle iyilik sever insanların olduğuna.

tarım ilacı

dorukisrak
Hepimizin üzülerek izlediği minik Saliha. Nar yedikten sonra vefat eden minik kızın adli tıp raporu can yaktı. Kesin ölümü 2 yıl sonra netleşti ve narlar içinde bulunan tarım ilacının haşere ilacı olduğu ortaya çıktı.Tarim ilaçlarında ki bu risk hepimizin evinde aslında.

aşiret düğünü

dorukisrak


Damada 3,4 milyon türk lirası ve geline kilolarca altın takılan aşiret düğününü hayretle izliyorum. Maşallah Allah daha çok versinde bu nasıl bir para abi. Birde ekonomi kötü derler ülkede ama van'da kötü değil sanırım. Bizim düğünlerde zarf içine 50 tl koyarlar adamlarda balyayla masaya konmuş anlaşılan. Reme bakıyorum ama aklım almıyor sanırım bu kadar parayı hiç bir arada görmediğim için olsa gerek.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun