confessions

evaca

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 21
  2. takipçi 5
  3. puan 2052

biraz klasik

evaca
"Geceleri gökkuşağına boyamak mıdır suçum? Herkes bağırırken şiirler okumak mı, susmak mı sözün bittiği yerde, kusmak mı sindirebildiklerinizi? Apansız uykum kaçıyor kaç gece, bu da aleyhime kanıt? Sondan saymaya başladım adları, böyle hoşuma gidiyor. Beğenmeseler de seviyorum ellerimi, hep olmayacak düşler görüyorum, yenileceğim kavgalara giriyorum durmadan. Silin adımı listenizden, yokum; aslında bir oyun olan kavgalarınızda ve aslı bir kavga olan oyunlarınızda. Kirli sevinçlerinize ortak etmeyin beni. Gözyaşlarınızı da paylaşmıyorum. Yalan övgülerinize ihtiyacım yok. Gıyabımda kesinleşmiş hükümler verin. Bir sürgün nereye sürülebilir?! Gölgeler kelepçeye vurulur mu? Çekilin, yürümediğiniz yollarımı kirletmeyin!"
-SuçVeCeza,Dostoyevski-

deneme

evaca
"Ama kalbim durmuyor düşkıran. Hayallerim duruyor, duygularım duruyor, iyilik duruyor, huzur duruyor, gülümsemeler ve kuş sesleri duruyor. Ne uzaklar yakın oldu bugüne kadar ne de gidenler döndü. 'İyiyiz' dedik ve dedikçe küçüldük. Ve üzüldük düşkıran, bol bol hissettik yürek sızlamasını. Bazen bir serçenin yuvasından düşüşüne ağladık bazen de bir çocuk cesedinin kıyıya vuruşuna. Ama hissettik düşkıran, kürsülere çıkıp gülmeye devam etmedik. Ölümler üzerinden yükselmedik. Bir parça kağıda bir şiir yazdık, yerdeki yaprakları saydık,o gün yemek boğazımızdan geçmedi, sövdük o insanlara kıyanlara, nefret ettik ama devam etmedik. Görmezden gelmedik be düşkıran, o kadar kötü olmadık, olamadık.. Her şey duruyor, bıkmadan dinlediğin şarkı bıktırıyor bir gün, taşındığın çocukluk evin unutuluyor zamanla, tarzın olmayan şeyleri giyiyor, saatlerce uyuyor ve uyanıyorsun. Her şey ama her şey duruyor. Bir kötülük durmuyor düşkıran, bir kalbim... "

geceye bir not bırak

evaca
"Sen hiç bitmiyorsun, hiç tükenmiyorsun içimde. Ben hep birilerine seni anlatırken buluyorum kendimi. Bazen şarkılar tercüman oluyor, mesela “ben sende tutuklu kaldım” yada bir film ilham veriyor mesela “eşkıya” filmi. Diyorum ki ben de belki 30-40 yıl sonra seni almaya gelirim."
~alıntı~

biraz şiir...

evaca
"... kısacık serin bir akşam
kelebeklerin atlarla yarıştığı
yoğun bir akşam
bazı mektuplar damgalandı postanelerde
oturuldu bir takım şarkılar söylendi
bir adam bir kadının kapısını vurdu
kısacık bir akşam..."

biraz şiir...

evaca
".. kısacık yoğun bir akşam
herkesin yüzünün bir anıya karıştığı
yoğun bir akşam
bana bir memur gibi davrandılar hastanelerde
ve bir intihar üstüne söylenti
bütün kıyıları dolaştı durdu
kısacık bir akşam.."
~T. U.~

biraz şiir...

evaca
"Gözleri olanlara dünyada görülecek hiç bir şey olmadığını söylemek zordur. Ne var ki gerçek bu inanın bana. Dünyayı tanımak için dinlemek yeter, yolculuklarda görünenler bir aldatmacadır yalnızca. Gölgelerin peşinde başka gölgeler. Yollar ve ülkeler, önceden bilmediğimiz hiçbir şey öğretemez bize; gecenin dinginliğinde kendi içimizde dinleyebileceklerimizden başka hiçbir şey?”
~a~

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun