confessions

greejin

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 37
  2. takipçi 2
  3. puan 2955

vitamin eğitim lgs

greejin
Vitamin Eğitim'in yeni ürünü. Muazzam bir algoritmayla üretilmiş soru çözerek öğreten bir sistem barındırıyor. eba da bu içeriklerin olmaması da öğrenciler için büyük avantaj olmuş. LGS'yi alan öğrenciye kişiye özel eksiklerine göre soru çözdüren ve soru öğreten bir sistem benimsetiyor.
https://www.vitaminegitim.com/ortaokul/vitamin-lgs.jsp Buradan incelenebilir.

death note

greejin
Death Note, Japonya'da Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen bir mangadır. On yedi yaşındaki lise öğrencisi Light Yagami'nin, bir şinigaminin düşürdüğü doğaüstü bir defteri bulup kendini nasıl "Yeni Dünyanın Tanrısı" yaptığını anlatır.

dragon ball

greejin
Dragon Ball, Akira Toriyama tarafından 1984 yılında yaratılan Japonya kökenli bir medya frenchise'ıdır. Frenchise'ın temelini, Toriyama tarafından yazılıp çizilen manga oluşturur. Toriyama, Dragon Ball'u yaratırken Batı'ya Yolculuk isimli Çin romanından ilham almıştır. Dragon Ball, Son Goku'nun maceralarını konu alır.

one punch man

greejin
One-Punch Man, One takma adlı manga çizeri'nin yarattığı ve 2009'un başlarında kendi web sitesinde yayımladığı bir Japon süper kahraman parodisidir. Bu seri daha sonralarda viral hale gelmiş ve Haziran 2012'ye kadar olan sürede websitesi 7.9 milyondan fazla tıklanmıştır.

15 ekim 2020 dsö'dan aşı açıklaması

greejin
Corona virüsü salgınına karşı birçok ülkede aşı ve ilaç denemeleri devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü'nün üst düzey isimlerinden Soumya Swaminathan bir açıklama yaptı. Swaminathan, "Sağlıklı ve genç insanlar 2022'ye kadar bekleyebilir" dedi.

Aşının 2022'ye kadar gençlere uygulanmayacağını belirtiyorlar.
çok enteresan günlerden geçiyoruz çok.

Haber Linki: https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/corona-virusu-asisiyla-ilgili-en-net-tarih-2022ye-kadar-onlar-asi-olmayacak-6081690/

facebook ve twitter'ın joe biden haberine sansür uygulaması

greejin
Joe Biden'ın ortaklıklarını ve ukrayna baskılarını gün yüzüne çıkaran (bkz: New York Post)'a Facebook ve Twitter'ın sansür uygulaması ABD'yi karıştırdı.
Haberin içeriğini girelim:

ABD'de Kasım ayında yapılacak seçimler öncesinde taraflar bel altı vurmaya başladı… Sağ tandanslı bir yayın politikası izleyen ve Trump'ı destekleyen haberler yapan ABD'nin çok satan tabloid gazetelerinden New York Post, Demokratlar'ın adayı Joe Biden ile ilgili kapsamlı bir haber yayınladı.

Gazete, Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın 2015 yılında Ukraynalı bir enerji firması olan Burisma'da görev almaya başladığını ortaya çıkardı. Şirket ile oğul Biden arasındaki yazışmaları ortaya çıkaran New York Post, Hunter Biden'ın şirketin yönetim kurulunda yer aldığını ve aylık 50.000 dolar maaş aldığını ortaya çıkardı.

İlk kez ortaya çıkan yazışmalarda o dönemde Başkan Yardımcısı olarak görev alan Joe Biden'ın Ukrayna'daki soruşturmayı yürüten başsavcıyı kovmaları için Ukrayna'ya baskı yaptığı ortaya çıktı. Yazışmalarda Biden'ın Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve dönemin Başbakanı Arseniy Yatsenyuk'a, başsavcı Viktor Şokin'in görevden alınması için baskı yaptığı belirtildi.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/abdyi-sallayan-sansur-bideni-ifsa-eden-haberlere-facebook-ve-twitterdan-yasak-6081719/

dexter

greejin
Dexter dizisi geri dönüyor.
Kitabı da bulunan ve suçluları avlayan bir seri katilin hikayesini anlatan Dexter uzun zaman sonra geri dönüyor.

Dexter resmi sayfasından sevindiren Tweet'te geldi.
https://twitter.com/SHO_Dexter/status/1316468804378079234
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun