confessions

gundem

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 109
  2. takipçi 1
  3. puan 7568

trafik adabı

gundem
Trafikte adab yok maalesef ülkemizdeki motto “yol verilmez, alınır” adam yolda öne atılıp geçmeyi başarı sayıyor bu şartlar altında trafik kazaları da olur, kavga dövüşte olur. Sıkışan trafikte en sağdan gelip araya girmeye çalışanlardan bahsetmiyorum bile. Onlar trafik adabının en alt basamağı olsa gerek.

başak cengiz

gundem
Mimar gencecik kızımız başak cengiz canice samuray kılıcı ile hemde öldürülmüş. Saldırganda nasıl bir zihniyet var evden çıkarken kafaya koymuş birini öldürmeyi ifadesine göre. Yolda giderken bir varsın bir yoksun hayat ne kadar basit... yazık ya gencecik kız gitti bir manyak yüzünden.

benzin kuyruğu

gundem
Benzine zam haberlerinden sonra herkeze benzin istasyonlarına koşmuş. Haberi okurken aklıma geldi benim de arabanın yakıt ışığı yanmıştı en son sonra alırım diye ihmal etmiştim. Gece gece kalktım yarın öbür gün alacağım ha şimdi alayım da bari 10, 20 TL kar edeyim diye. Vallahi ben utanmıyorum bu hale düşürenlerin utanması lazım bence 10, 20 TL'yi arar hale geldik.

cardata

gundem
Adını daha önce duymamıştım cardata şirketinin. Belki benim ayıbım bilmiyorum ama kur farkından dolayı araç fiyatlarının %12-13 oranında artacağını söylemiş sayın genel müdürleri. Yani bunu söylemek için illa cardata müdürü olmaya gerek yok görünen köy klavuz istemiyor. Bilmediğimiz birşey söyleseydi keşke...

iphone 13 pro kutu açılımı

gundem
Iphone 13 apple türkiye resmi store da satışa sunulduktan kısa süre sonra tükenmiş. Birde ülkede kriz var derler ama millet nasıl bir açlıkla bekliyorsa 4-5 hafta beklemeyi göze alarak dünya para gömüyorlar cihaza. Bizde ancak kutu açılımı videolarını izleyelim birkaç yıl sonra üst modelleri çıkarsa ve fiyat düşerse alırım belkim cihaz efsane tabiki. Iphone 13 pro kutu açılımı videosu:

-kk terörist sayısının 181'e inmesi

gundem
Aslında orada bir kelime oyunu var sanki bakan yaptığı açıklamada Türkiye sınırları içerisinde diyor. Biz genelde sınır ötesi operasyonlarda daha çok ve maalesef ki bir şehit vermekteyiz. Buradaki 181 sayısı Türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde kalan alan. Yani hiçbirimiz güvende değiliz 81 ilin her birinde eli silahlı terörist olabilir aslında.

sevmek mi sevilmek mi

gundem
Sen sev hemde çok sev karşındaki de odun değilse zaten seni sevecektir. Zaten sevmiyorsa odundur diyip bir odunu sevmeye devam ederseniz buna da aşk deniyor sanırım. Aşk bir gönül yanılsaması değildir, gönül yanmasıdır. Siz çok sevin gerisi önemli değil.

afgan market

gundem
Öyle bir duruma geldik ki artık mülteci krizi yüzünden adam açtığım marketin ismini bile değiştirmek zorunda kalıyor. Afgan market sosyal medyada çıkan görüntülerinden sonra adını armağan market olarak değiştirdi. bunuda burada tarihe bir not olarak düşelim.

mete gazoz

gundem
Tokyo olimpiyatlarından beklenmedik başarılar geliyor. Belkide beklenmedik olması kendimize olan güvensizlik ve hatta ağır olacak belki ama aşağılık kompleksi derler ya ondan olsa gerek. Bu başarılar ülke gençliğinin zincirlerini kırmasını sağlayacaktır, tebrikler çocuklar. Futbolda gülmeyen yüzümüz olimpiyatlarda gülüyor her bir madalya çok değerli.

20 temmuz 2021 kurban bayramı

gundem
Bayramınız kutlu olsun aziz eski defterler yazarları. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı nice bayramlara. Eski bayramlara nazaran korkudan camiye gidemiyoruz bayram namazına ama kurbanlık kesim alanlarında dip dibe bekleyeceğiz elimizden geldiğince sıcaktan korunarak. Bizim aile ahalisi için vaziyet bu şekilde olacak. Sizde nasıl bayram seromonisi?

tac mahal'in gerçek manzarası

gundem
Hayatta herşeyin pazarlama taktikleri üzerine kurulu olduğunun ispatı gibi bir fotoğraf. @karakiz doğru söylüyor ne burada nede heleki kabe için çevredeki kentleşme hiç yakışmıyor. Bize de kartpostal üzerindeki fotoğraflar sunuluyor turizm açısından kazanmak için ülkeler tarafından.

mutsuzluk

gundem
Biraz daha bahsedebilir misiniz duygu durumlarınızı @noobwriter derdini söylemeyen derman bulamazmış 😇 hoşgeldiniz eskidefterler ailesine belki burada biraz olsun iç huzur bulabilirsiniz diğer yazarlar ile birlikte.

neymar

gundem


Neymar bu kez golleri değil saçları ile gündem oldu. Sanırım yaş ilerledikçe depresyona giriyorsun kuralı sadece fakirlerde geçerli değilmiş. Milyonlarca euro paranda olsa farketmiyor. Şaka bir yana değişik bir imaj olmuş sanırım akıllarımızda bu haliyle kazıncak kariyerinin son yıllarında.

survivor saçmalığı

gundem
Günaydın arkadaşlar yeni mi keşfediyorsunuz gerçekten. Var mısın yok musun da buda diğerleri de hepsi bir şov ve tv için yapılıyor. Sahne etkili olmaz ise tekrar çekiliyor. Ne bekliyordunuz ki? Olduğu gibi olsa entrika katılmasa, kavga ve tartışma olmasa kimse izlemez. Aynı şey bazen futbol maçlarında da var gibi geliyor gereksiz kavgalar ile insanları fanatikleştirmek.

15 temmuz

gundem
15 temmuz günü yurtta sulh konseyi verilen kalkışmacı bir gurup tarafından 2016 yılında bir cuma günü darbe girişimine kalkışılmıştır. Çok şükür Allah yardım etti de sokağa dökülen halk darbecileri alaşağı etmeyi başardı. Ne gündü be hala tüylerim diken diken oluyor. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

skulent bakımı

gundem
Çok moda oldu son zamanlarda. Bir albenisi olduğu inkar edilemez ve bakımı basit gibi görülüyor. Bende denedim ama dallanıp büyüdü benim aldığım cinsi. Çiçeksepeti ilk olarak meşhur etti sanırım sonda a101, bim marketlere bile gelir oldu. Birde bambu ağaçları var onlar biraz daha basit bakması onla başlayabilirsiniz arkadaşlar.

kanser aşısı

gundem


Biontech kovid aşısından sonra kanser aşısına başlayacaklarını söylemişlerdi gerçekten de o yolda çalışmalara hız vermişler. Kanser hastasında ikinci faz aşı deniyorlar inşallah olumlu sonuç verir ve kanser hastalarına bu aşı ilaç olur.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun