confessions

gundem

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 75
  2. takipçi 1
  3. puan 4293

film gibi olay

gundem
Yok artık ya peki gerçekten ölen adamın ailesi ne yapıyormuş bu arada acaba. Adamın kimi kimsesi yokmuş herhalde yoksa böyle birşey olabilir mi ya. Ancak güzel ülkemizde olur. Film gibi ama senaristler bile bu kadarını yapamazlardı sanırım.

aşk-ı memnu

gundem

Şimdi olayın bir başka bakış açısı; olay abisi öldükten 2 yıl sonra oluyor. Yani ortada bir aldatılma vakası yok. Zamanlama manidar ama. Adam kitap yazıyor ve onun çıkmasının arefesinde bu tarz bir açıklama ile tüm dünyaya bomba gibi düşüyor.

elektromanyetik kirlilik

gundem

Çocuklar eve kapandı pandemi sürecinde ve derslerini dahi bilgisayar ve tablet üzerinden takip ediyorlar. yakın geçmişte çocuklarda sık rastlanan yorgunluk, uykusuzluk, konsantrasyon bozukluğu, halsizlik, iştahsızlık, tepki ve sinirlilik durumunun gözlemlenmesinde uzun süre elektromanyetik kirliliğe maruziyetten kaynaklandığına dikkat çekiyor uzmanlar. Mümkün olduğu kadar elektronik cihazları az kullanmakta ve en azından uyurken mobil cihazları kapatmakta fayda var. Gece bile baz istasyonları ile sürekli iletişim halinde bu cihazlar.

cardi b

gundem


Ünlü rap müzik sanatçısı Cardi B, nasıl şöhret olduğunu açıklamış. Ünlenmesini sağlayan bir striptiz kulüpte işe başlaması için kendisini ikna eden bir Türk'müş meğerse. Ula millet olarak aklımız hep belden aşağıya çalışıyor 🤣

fernando muslera

gundem


Galatasaray başarılı kalecinin sözleşmesini 3 yıl uzatmış. Karakter olarak da sevdiğim bir sporcu. Sanırım Galatasaray genelde yabancı kaleciler ile başarılı oluyor. Pek yerli isim gelmiyor aklıma son dönemde sembol olanlar taffarel, mondragon ve muslera. Arada unuttuğum varsa kururuma bakmasın :)

hilal kaplan

gundem
Hilal Kaplan, tarafından feminizm üzerine söylenen güzel sözleri paylaşmak istiyorum "Müslüman feminist olmaz. Batan bir gemide de feminist yoktur çünkü gemideki bütün kadınlar, 'önce kadınlar ve çocuklar' diye bağıran erkeğin sesine doğru koşmaktadır." dedi. Mantıklı bir söylem ama kadın cinayetlerine çare değil. Sebep hiç değil. Sadece feminizmi şov haline getirenler okusa yeter bu yazıyı. Bunun dışında kadına şiddet konusunda ülkecek bilinçlenmemiz lazım.

disney

gundemDisney+ platformu 100.000 aboneyi geçmiş. Çizgi filmleri ve oyun parkı ile yılların popüler dünyası haline geldi disney. Çizgi filmler dışında gençlik filmleri de tuttu epey hasılat yaptılar. Gençlik filmi dedikleri lise de geçen müzikal ağırlıklı yapımlar. Yerli proje exxen ücretsiz versiyon olduğu halde alan pek yok sanırım bir haftalık denemeyi bile. Pandemi var netflix vs aldı başını gidiyor diye alelacele yapılan bir girişim oldu bence.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun