confessions

incio

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 162
  2. takipçi 4
  3. puan 9071

squid game

incio
Dünyayı kasıp kavuran dizi. İzledinizmi bilmiyorum. Elbette spoiler vermemek lazım zira en gıcık olduğum şeydir bu spoiler olayı. Netflix kanalının iyi bir dizisi demek mümkün dizi 9 bölümden oluştuğundan sıkmıyor böyle çekirdek gibi derler ya keyifle ilerliyor. İzleyin görün değerlendirin derim.

sigara zamları

incio
Sigara zamlarını gördünüz mü arkadaşlar ya? Yani artık sigara gerçekten iş adamı falan olsak içebileceğimiz bir şey haline geldi. Ya da günde bir defa kahve içer gibi sigarayı içeriz artık... Bu fiyatlarla bir paket sigara içen adam gerçekten çok zengin olmalı benim gözümde. Aslında tüm dünya bırak sadece biz Türkler içiyoruz diye düşünüyorum bazen bıraksak fena olmayacak. Biz bırakmasak da zamlar bıraktıracak zaten...

a101 ganimetleri

incio
Ganimet kesinlikle oyuncaklar. Pandemi döneminde gelmeye başladı iyi oyuncaklar gelmeye hala da iyi oyuncaklar bulunuyor. Bugün oyun hamuru seti aldık. Çok başarılı hem dondurma hemde pizza yapımı malzemeleri var.

koruyucu anne tavrı

incio
Her anne çocuğu yaşadığı müddetçe onun arkasında sağında solunda olmalı. Çocuk çocuktur isterse 50 yaşında olsun. Bazı anneler ne ilgilenir ne arar ne sorar ne kollar ki bence böyle insanlar anne baba değiller. Anne baba olmak herkesin harcı değildir o yüzden.

masumlar apartmanı

incio
Müzikler bakışlar derken iyice sinir bozucu bir hal aldı. Han karakteri kafayı sıyırdı kızlar desen temizlikle iyice iç içe girdiler. Evin çatı katında ölen anne ve onla konuşan kızı. Yani mutlu izlesem mutsuz çıkıyorum. Bide hafifletilmiş hali buymuş. Hani düşünün yani.

saniye bencik kangal

incio
Instagram'da bilenler bilir meşhur akademisyen anne. Ben onu öyle tanıdım. Takip etmeye başladım.Sonra öğrendim ki başarılı bir çocuk gelişimi uzmanı anne. Oğlu demir ile olan ilişkisini bize aktarmasının yanında akademik bilgileri de anlayabileceğiniz şekilde size aktarıyor.

çocukluk anıları

incio
Çocukluk anınız varmı ? Bunu günümüz çocuklarına malesef sormaya çekiniyorum. Bazı çocuklar öyle şanssız ki anlatacaklarını duymak istemeyiz bazısı ise çok şanslı çünkü iyi bir çevrede büyümüş ailesi tarafından sevilmiş korunmus kollanmış. Benim çocukluğum güzel bir mahallede eski usuller ile geçti. Varlık yoktu ama mutluluk yetiyordu. Öyle taciz istismar duymadık bilmedik.

kreş oryantasyon eğitimi

incio
Çocuklarımızın ilk haftaları böyle adlandırılır. Eğitimde önemli bir kavramdır. Alışma sürecidir bu süreci gozlemdir. Her okul belli bir plan dahilinde yürütür bu haftayi arkadaşlar. Başarılı olması halinde kreş süreci başlar yada anaokulu.

ferhan şensoy cenaze töreni

incio
Biliyosunuz dün büyük bir usta sonsuzluğa uğurlandı. Ferhan Şensoy sevenleri ile son kez ses 1885 sahnesinde buluştu. Ardından yapılan cenaze töreni kötü bir olaya sahne oldu ve bir grup Beşiktaş taraftarı slogan attı. İstenmeyen bir durum olmuş bu. Ama taraftarlar cenazenin kimin olduğunu bilmediklerini belirtmişler.

ferhan şensoy

incio
Çok önemli bir değerimizi daha ugurluyoruz. Onu anlatmaya kelimeler yetmez. Mizah anlayışı ve engin kültürü herkese nasip olmayacak cinsten. Ferhangi Şeyler 80 li yıllardan beri güldürürken düşündürüyor. Ferhan Şensoy düşünce yapısı ile günümüz gençlerine ve bizlere örnek olacak bir insan.

artvin maçahel

incio
Türkiye'nin ilk biyosfer alanı. Peki biyosfer ne demek? Tarım ilacı kullanılmayan alan oluyor bu bölgelerde. Korunmuş alan gibi bir şey yani. Burda arıcılık kafkas arıları ile yapılıyor. Onları korumak için ilaçlama yapılmıyor.

hycean

incio
Bildiğiniz heyecan değil yeni bir gezegen bu. Yeni keşfedilmiş dünyanın 2,5 katı büyüklüğünde ve yüzde 90ı okyanus ile kaplı. Bu gezegenin sadece karanlık kısmı yaşama elverişliymiş. Yani karanlık tarafı bile bizim dünyadan aydınlıktır desem çok mu iddialı olur?

kişisel psikoloji

incio
İnsan kendinin psikoloğu olmalı diye düşünüyorum çoğu zaman. Mesela kendi kendine tedavi etmeli zorda kaldığı düşünceleri. Ya yola devam edeceksin yada tamam bu kadar diyeceksin. Neye zarar verdiğini bilmeli insan karıncayı bile incitmezken kendini nasıl kırdığını yada nasıl üzdügünü.

afad

incio


Afad yangın ve sel felaketlerinden sonra halkımız tarafından yapılan bağışların miktarını paylaşmış. Şahıslardan çok şirketler yapmıştır tabi ama yinede halk olarak kötü gün dostu olduğumuzun ispatı gibi. Peki siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

file marketleri

incio
File marketleri ile İstanbul'da tanıştım.Bim e benzettim doğrusu. Bir çok markayı bulmak mümkün. Bunun dışında harras adında markası ki bu kendi markası işte bu markayla ön plana çıkıyor. İstanbul'a yolum düştükçe alışveriş yapıyorum oldukça kârlı oluyor.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun