confessions

incio

1. nesil yazar - müddet-i tahsiliye - yazar -

  1. toplam entry 55
  2. takipçi 1
  3. puan 1808

zabıta turist kılığına girip taksicileri denetledi

incio
Çok merak ettim nasıl oluyor turist taklidi yapmak. Aklıma cem yılmaz'ın repliği geldi. Hani şu japoncayı çok iyi öğrenen türk. Diyorlar ya çok iyi japonca konuşuyorsunuz japon musunuz oda evet diyor. Peki gözler diye soruyorlar oda kalbin aynası diyip geçiştiriyor. Yani sarışın mavi gözlü falan herhalde bu görevdekiler yoksa istanbul taksicileri pek çok meslek erbabından iyi ingilizce biliyordur kanımca ☺️

chia tohumu

incio
Ben seviyorum chia tohumunu. Bir bu birde keten tohumu yoğurtla gidiyor gayet güzel ve şifa kaynağı aynı zamanda. Keten tohumunu poğaca falan üzerinde de kullanıyorlar sanırım haşhaş gibi bir tat veriyor denk gelmiştim ama chia tohumunda aynısı var mı bilemedim.

joe biden

incio


Joseph Robinette yani bildiğimiz adıyla “Joe” Biden Jr., amerika Birleşik Devletler'in görev alan 46. başkanı oldu. Tabiki seçildiği ülkenin vatandaşı yani Amerikalıdır. politikacı daha öncesinde eski avukattır. Demokrat Parti'nin bir üyesi olan Biden, 2009-2017 arası Birleşik Devletler'in 47. başkan yardımcılığı görevinde yer almıştır, 1973-2009 arasında ise Delaware'den Senatörlük yapmıştır.

beyaz kaplan

incio

The White Tiger orjinal isimli beyaz kaplan filmi 22 Ocak tarihinde Netflix platformunda gösterime girecektir. filmin senaristi ve yönetmen koltuğunda oturan ismi Ramin Bahrani. Birbirinde ünlü oyuncu kadrosunda Adarsh Gourav, Rajkummar Rao, Priyanka Chopra Jonas ve Mahesh Manjrekar yer alıyor. Dram filmi olan Beyaz Kaplan'ın konusu gelirsek arkadaşlar Hintli bir sürücünün fakirlikten kurtulmak için gösterdiği çabayı ekranlara yansıtıyor. Seyirlik filmlerden biri olacak gibi görünüyor; cuma sineması için aklımda.

eskitme ev

incio
Eğer eskitme antikalarla dolu bir ev istiyorsanız iyi bir dizayn şart. Hatta mimar desteği. Çünkü bu zevkte insan olmak gerçekten büyük başarı. Böyle bir ev yerleştirilirken modern objelerden çok antikacıların eski kokan ama bir o kadarda keyifli dükkanlarının kokusunu içinize cekmelisiniz.

bataklık tehlikesi

incio
Tüm dünyada etkili olan küresel ısınmanin etkileri bizim ülkemizde de görülüyor malesef. Yağmurun yeterince yağmamasınin sonucu olarak ülkemizde kuraklık etkili oldu. Bunun yanında bataklık tehlikeside ortaya çıktı. Ve malesef tarım ve orman işçilerinin bataklıkta mahsur kaldığı da görülmüş.

sadakatsiz

incio
Kesinlikle yayından kaldırılması lazım. Somut kanıt olmasına katılıyorum. Bu kadar anlamsız hatta ahlak dışı konular görmedim ben yahu. Çok çirkin sohbetler geçiyor oyuncular arasında. Anne babamla izlemeye utanıyorum desem abartmış olmam.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol