confessions

kelekci

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 64
  2. takipçi 0
  3. puan 4662

türkiye-letonya maçı

kelekci
Onlar ne biçim saçma şutlardı öyle öldük öldük dirildik. Doksan artıda penaltıyı burak atarken arkamı döndüm bakamadım valla sinirimden. Söylenecek ve eleştirilecek çok şey var ama hadi neyse bugün bir galibiyet akşamı moral bozmayalım. İnşallah dünya kupasına gideriz. Avrupa şampiyonası gibi sıfır çekmeyiz herhalde orada.

messi'nin bedava oynaması

kelekci
Barcelona başkanı La porta bedava oynayacağını umuyordum diye bir açıklama yapmış. Bence adam zaten bunca yıldır bedavaya oynuyor muş. Aldığı paranın yarısından fazlası vergiye gidiyordu şimdi Paris Saint-Germain de yıllık 80 milyon Euro üzerinde para kazanacak söylentiler doğru ise. Bu parayı 20 yılda kazanmıştır barcelona'dan. Fransada vergi az ve bir kısmıda bonservisi elinde olduğu için bu şekilde tabi.

korsan forma

kelekci
Bazen düşünmüyor değilim bu formalar bizim ülkemizde üretilip de yurtdışındaki kulüplerin mağazalarında satış yapılıyor olabilir mi diye. Buradan İtalya'ya gidip kıyafet alan bir arkadaşım etiketinde tahtakaledeki bir dükkanın ismini görüyor. ister inanın ister inanmayın bu yaşanmış bir hikaye. İşçilik ucuz olduğu için genelde tekstil ürünleri ülkemizden çıkıyor burada 50 TL Olan bir kıyafet 150, 200 Euro olarak orada satılıyor bizim akıllılar da alıyorlar...

düğüne gelmeyene fatura göndermek

kelekci


Yeni evlenen Çifte düğüne geleceğini söyleyip de gelmeyen, dost ve akrabalarına 240 dolarlık ceza faturası göndermiş. Bence çok mantıklı sen o kadar plan yapıyorsun ama kimse düğüne gelmiyor YaDa kiraladığın büyük salonu dolduracak kadar kişi gelmiyor. Yani gelmeyeceksen gelmeyeceğim de niye geleceğim deyipte insanları mağdur ediyorsun bizim ülkemizde de o tabakların tanesi 150-200 TL arasında değişiyordur tahminen kır düğünlerinde. Çok mantıklı bir iş yapmışlar helal valla devrim niteliğinde ve diğer evlenecek çiftlere de emsal bir karar olsun.

ülke yangın yeriyken sosyal medyada paylaşım yapmak

kelekci
Yahu arkadaş ülke yanıyor, ciğerlerimiz yanıyor... hektarlarca orman arazisi kül olmuş, hayvanlar telef olmuş, insanlar ölmüş insanlar ya ! Hala sosyal medyada şurada gezdim, şunu yedim diye paylaşım yapıyor ya insanlar o insanların hepsini arkadaşlıktan çıkarasım geliyor ne boş beleş yaşayan insanlar var ya. Sadece yer kaplıyorlar. Tamam duyarlı değilsindir de bari bu kadar duyarsız olma...

bodrum'un nüfusu

kelekci
Bodrumun nüfusu 180 bin civarında ama yasakların kalkması ile başlayan turist akınında 1 milyona ulaşmış nüfus sayısı. Korona parti başladı gibi görünüyor korkulan olmaz umarım. Turizm de lazım ama insanlar bari maskeleri fora etmeseler.

mehmet aydın

kelekci
Çiftlik bank kurucusu olan mehmet aydın binlerce kişiden milyonlarca lira toplayarak kayıplara karışmıştı. Brezilya'da konsolosluğa teslim olduktan sonra bugün ülkemize doğru yola çıkarmışlar. Hayırlısı vesselam. Adaletten 2-3 yıl kaçabildi o kadar paraya rağmen.

nestle

kelekci


Sputnik tarafından yapılan habere göre Nestle ürünlerinin %60 oranında sağlık testlerini geçemediği belirtilmiş günümüzde sanırım yedigimiz içtiğimiz her şey sağlığa zararlı. Sanırım ilerleyen yaşlarda bunların acısı bizlerden çıkacak... İddialara göre Nestle yetkililerinden arasındaki yazışmalardan sızan bilgilermiş bunlar... Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

gazze

kelekci
İnsanlık dışı şiddeti kınıyorum hiçbir şekilde de arkasında değilim ama Akdeniz'de Rumların yanında yer alan. Ermeni soykırımı yani sözde soykırım da Ermenistan'ın yanında yer alan, Azeriler ile olan sorunlarında Ermenilerin yanında yaralan, Osmanlı'ya karşı gelip yahudilere topraklarını satan Filistin'e de acıyamıyorum. Adamların bayrağı bile Arapların bağımsızlığı sembol ediyor, Osmanlıdaki huzuru daha çok ararlar o bayrak Osmanlı'ya bir baş kaldırılır.

thodex

kelekci
Gerçekten bu habere çok şaşırdım hiç beklemiyordum yakalancağını 2 milyar $'dan bahsediyoruz bu parayla insan yüzünü bile değiştirir kimliğin de değiştirir hatta kendine bir ada alır orada hayatını yaşar. Hiç sanmıyorum la Casa de papel gibi adaya baskın yapılacağını. Hoş gerçi yeri belli olduktan sonra gayriresmi operasyonda yaparlar. Ben olsam diye düşünüyorum, yüz nakli ile başlardım akabinde kendime bir ada aldırdım içime bir ordu koyardım o para zaten yeterdi. Tabi yemedikten sonra bir adada hapis hayatı yaşadıktan sonra 2 milyar $'ın olmasında bir manası yok.

ben aşılandım maskesi

kelekci
Zaytung var mı hala ya? Ben onu alkışlarşa yaşıyorum internet sitesi gibi mazi olsu sanıyordum. Eskiden güzeldi ama çok uzun yıllar oldu hiç görmemiştim sosyal medyada yada başka bir yerde. Arada bir girip bakayım eski tadı tuzu var mı diye bari.

oyun hamuru

kelekci


Bu sıralar oyun hamurlarına iyice merak saldım ben de. Küçükken hatırlıyorum oynardık ama çok da fazla sevmezdim aslında. Şimdi ufak çocuk var onla beraber oynuyoruz, A101 markete gelmiş Fatih marka fiyatı da uygun. Dört kutu aldım 3-4 kutuda evde vardı baya güzel şeyler çıkıyor ortaya hem çocuk eğleniyor hem de biz büyüklerde eleniyoruz oyun hAmurları ile. Resimde gördüğünüz çocuk ile beraber bizzat benim eserlerim, yorumları alayım ama çokta insafsız olmayın lütfen. 😇

4 mayıs 2021 koronavirüs genelgesi

kelekci
Kırtasiye, giyim, oyuncak, aksesuar Ve bunlara benzer pekçok şey yasak. Yani oyuncak firmaları da isyan edecek, kırtasiye sahipleri de isyan edecek. Pek çok küçük esnaf bu Pandemiyi sağ atlatamayacak maalesef. Bilmiyorum yani vaka sayıları sözde düşüyor ama, Neden yasaklar sürekli artıyor. Sadece önümüzdeki turizm sezonu mu düşünülüyor bu kadar yasak getiriliyor. Ben mesela çalışan bir kişi olarak zaten hafta içi marketlere giremiyorum.7 Mayıs Cuma günü bu genelgeden sonra markete girebileceğim tek gün olan cumartesi çocuğuma bir oyuncak bile alamayacağım. Hoşgeldin bayram...

arçelik

kelekci


Arçelik ilginç bir açıklamada bulunmuş. Avrupa şampiyonasında A Milli Futbol Takımı'mızın finaline kalma başarısı göstermesi halinde önümüzdeki ay satılacak 55 inç ve üzeri televizyonların bedellerini tüketicilere geri ödeyeceğimi açıklamış. Gerçekten çılgın bir kampanya. Olur mu olur ☺️

ramazan baklavası

kelekci
Gün boyu aç kaldıktan sonra hep diyorum iftarda az yiyeceğim diye ama sonunda fazla kaçırıp kalkıyorum sofradan. Hele birde şerbetliler başta olmak üzere ramazan tatlısı da girdi mi işin içerisine insan dayanamıyor. Ramazan baklavası da yediriyor abi kendini.

a68 buzul dağı

kelekci


Dünyanın en büyük buzul dağı eriyerek yok olmuş. Şaşırdık mı tabiki hayır! Tüketim toplumu ve sanayi tesisleri ile fazla nüfusun çevreye verdiği zarar sonucu yakında buzullar diye birşey kalmayacak ve kuraklık çağına gireceğiz. Umarım geç olmadan insanoğlu aklını başına alır.

kablosuz telefon şarjı

kelekci


İş yerine bir adet numune geldi tüm arkadaşlar ile denedik cihaz bozuk dedik. Meğer cihazda sorun yokmuş bu kablosuz şarj olayı her telefona olmayan telefonun kendisi ile alakalı bir hadiseymiş aynı zamanda. Yani bizim telefonlar çağın gerisinde kalmış kısacası 😅

pqueen

kelekci


Mansur Yavaş'ta lord of the rings hayranıymış da haberimiz yokmuş. Abi bizden çıktı helal valla. Kitaplarını okumuş ve hala evinde rafında saklayan biri olarak ve filmlerini tekrar tekrar izlemiş biri olarak mutlu oldum bir siyasetçiden duymaktan.

gıda israfı

kelekci


2021 Bİrleşmiş milletler Gıda İsrafı Raporu verilerine göre "Türkiye'de her yıl 7,7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor; her yıl kişi başına 93 kg gıda israf ediliyor." Gıda israfında dünya üçüncüsü olmuşuz. Ama bazı afrika ülkeleri de var listede. Afrikada yokluk ve kıtlık var deniliyor bu sonuç nasıl çıktı yada nasıl ölçüm yapıldı bilemiyor insan.

gölden çıkan oyuncak silah

kelekci


Samsun ilimizde varandaşlardan gelen ihbar üzerine bir göl içerisinde silah olduğu görülmesi üzerine polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı. Dalgıçlar tarafından yapılan Çalışmalar sonucu gölden çıkarılan silahın oyuncak olduğu anlaşıldı. Ne hallere düştük yahu gölde silah arıyoruz ama neyseki oyuncak çıkmış da rahatladık.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun