confessions

kelekci

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 45
  2. takipçi 0
  3. puan 2272

kablosuz telefon şarjı

kelekci


İş yerine bir adet numune geldi tüm arkadaşlar ile denedik cihaz bozuk dedik. Meğer cihazda sorun yokmuş bu kablosuz şarj olayı her telefona olmayan telefonun kendisi ile alakalı bir hadiseymiş aynı zamanda. Yani bizim telefonlar çağın gerisinde kalmış kısacası 😅

pqueen

kelekci


Mansur Yavaş'ta lord of the rings hayranıymış da haberimiz yokmuş. Abi bizden çıktı helal valla. Kitaplarını okumuş ve hala evinde rafında saklayan biri olarak ve filmlerini tekrar tekrar izlemiş biri olarak mutlu oldum bir siyasetçiden duymaktan.

gıda israfı

kelekci


2021 Bİrleşmiş milletler Gıda İsrafı Raporu verilerine göre "Türkiye'de her yıl 7,7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor; her yıl kişi başına 93 kg gıda israf ediliyor." Gıda israfında dünya üçüncüsü olmuşuz. Ama bazı afrika ülkeleri de var listede. Afrikada yokluk ve kıtlık var deniliyor bu sonuç nasıl çıktı yada nasıl ölçüm yapıldı bilemiyor insan.

gölden çıkan oyuncak silah

kelekci


Samsun ilimizde varandaşlardan gelen ihbar üzerine bir göl içerisinde silah olduğu görülmesi üzerine polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı. Dalgıçlar tarafından yapılan Çalışmalar sonucu gölden çıkarılan silahın oyuncak olduğu anlaşıldı. Ne hallere düştük yahu gölde silah arıyoruz ama neyseki oyuncak çıkmış da rahatladık.

körebe

kelekci
Küçükken nasıl da oynardık şimdiki çocuklara göstersen bunun mobil oyun versiyonu var mı derler. Artık herşey dijitalleşti spor bile espor adı altında bilgisayar başından yapılıyor. Espor nedir yahu tam bir hurafe bence. Oyun oynayan çoluk çocuğun çıkardığı birşey sadece. Oturduğun yerden spor mu olurmuş. Hem pc başına bağlı kalıyorlar yada oyun konsollarının hemde adına spor diyorlar. Oldu abicim oldu devam edin siz...

merkel

kelekci

Almanya şansölyesidir. Yaşlı sarışın ve kurt siyasetçidir. Bugün parlamentoda yaşadığı maske paniği ile güldürmüştür. Maske takmayı unutan merkel çok komik bir panik yaşıyor koşup bir maske kapıp takıyor. Kendisi tebessüm ettirmiştir artık can korkusu mu topluma örnek olma korkusu mu bilinmez.

faraday kafesi

kelekci
Elektrostatik toz boya uygulamalarında iç bükey noktalarda faraday kafesi oluşabilir ve bu tarz noktalarda elektriklenme ile boya yapışması sağlanmadığı için eksik kısımlar kalır. Faraday kafesi gerçek hayatta nerede karşımıza çıkacakki diyen arkadaşlar için bir örnek vermek istedim ☺️

fenerbahçe lider

kelekci
Fenerbahçe geçen hafta kazandığı liderliği bu hafta üst sıraların zorlu takımı hatayspor deplasmanında kazanarak iyice perçinledi. Fenerliler bu sene o sene demeye başladı ama daha çok erken. Bu transferler ile sezon sonu ipi göğüsleyemezse bir daha ne zaman bilemiyorum.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun