confessions

mavidis

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 56
  2. takipçi 1
  3. puan 3352

berlin havalimanı

mavidis


Yeni açılan berlin havalimanında zemine farklı ülkelerin paralarını gömmüşler. Çok şükür ülkemiz müdahil olmuş ve Atatürk resmimi ayaklar altına almalarına izin vermemiş. Bazen yaptıkları uygulamanın ne kadar saçma olduğunu fark etmemelerine şaşırıyorum. Yahu şunu zemin değilde boy hizasına duvara yap insanlar da rahat görürler hem.

uçağa bagaj bölümünden binmeye çalışmak

mavidis
İngiltere'deki East Midlands Havalimanı'nda check-in işlemine yetişemeyen vatandaş uçağa bagajların alındığı bandın üzerinden binmeye çalışmış ve göz altına alınmış. Haberi okurken kesin bir Türk Vatandaşıdır dedim ama, kim olduğuna dair bir detay verilmemiş haberde. Genelde bu tarz uçuk Kaçıklar bizim ülkemizden çıkar bence bu Vatandaşı bulup ülkemize kazandırmamız gerekir…

mehmet aydın

mavidis
Adam gerçekten de geldi ve göz altına alındı. Bakalım süreç nasıl işleyecek ve neler anlatacak. Çaresizlik yüzünden mi teslim oldu yoksa başka bir iş mi var bu işin içinde merakla bekliyoruz bakalım. Olan mağdurlara oldu. Siz siz olun yüksek kazanç vaatlerine aldanmayın arkadaşlar.

evlilik yaşı

mavidis
İdeal evlilik yaşı kaç olmalı sizce arkadaşlar? Cumhurbaşkanımız yeni moda çıktı 30 yaş oldu evlilik yaşı; önce sevin ve sahiplenin demiş birde 3 çocuk nasihatını tembihlemiş. Bence 30 yaş çok erken bizim örf, adet ve geleneklerimiz ile uyuşmuyor. Gez, toz, eğlen sonra evlen. Geri kafalı olabilirim bu konuda ama bizim ahlakımız ve dinimizin vecibeleri gereği şahsi görüşüm erken yaşta eli ekmek tutanların evlenmesi gerektiği yönünde. Erken yaşta anne baba olmak kadar güzel birşey yok. Hayat pahalılığı insanları bu yaşlara itiyor ise ona da inşallah devlet olarak enflasyon ile mücadele ederek bir yol buluruz.

thodex

mavidis
28 kişi gözaltındaydı onlarıda yurtdışına çıkma yasağı ile serbest bırakmışlar. Malı alan üsküdar'ı geçti kalan safları da serbest bırakmışlar bir suçları olmadığı onlarda mağdur olduklarından sanırım. Adam o para ile komple ülke satın alır kendine, yüz nakli bile yaptırır. Çok deli para ya iki milyar dolar...

togg

mavidis
Twitter paylaşımı bomba da işin aslı araba da heybetli görünüyor. Umarım performans olarak da araba iyidir ve togg ile piyasada güçlü bir konuma geliriz. Yoksa zaten şu pandemi sırasında durgunluk var arabalarda, sonumuz fena olur birde araba beğenilmezse kalite anlamında.

aile saadeti

mavidis
Uzun yıllar boyunca resmi tatillerde çalışan biri oldum. İş değişikliği sonrasında bugün ilk kez bir resmi tatili evde geçirdim sanırım (Geçen sene pazar gününe denk gelen 1 mayıs'ı saymıyorum :)) Aileyle şöyle güzel başbaşa bir vakit geçirme fırsatı oldu hazır yasakta var. Hava da güzel öğlen bir yürüyüş oldu markete kadar da olsa iyi geldi sıcak ve temiz hava. İftar ve sonrasında eşle güzel bir kahve, çocukla oyun herkese rabbim nasip etsin aile saadetini. Allah aratmasın kimseye güzel günlerini. Sağlık sıhhat olsun gerisi kolay evvel Allah.

ikinci el araba

mavidis
İkinci el arabanın alım süreci cidden çok sancılı. Piyasada çok fazla uyanık var ve arabaya bir bakışta anlayamayacağınız bir sürü şeyi olabilir. Kurumsal bir firmada ekspertiz yaptırın ki ilerleyen dönemde sıkıntılı birşey çıksa gerekirse firmayı dava edebilirsiniz.

mısırda tren kazası

mavidis

Mısır'da tren kazasında ilk tespitlere göre 100'den fazla yaralı varmış ama görüntülere bakınca kazanın ciddiyeti görülüyor. Ölü sayısı da olabilir ve bu sayı yüksek de olabilir şu kareden tahmin yürütmek gerekirse. Umarım herkes iyidir ve tekrarı yaşanmaz. Ülke olarak bizde yakın geçmişte böyle kazalara şahit olup acılar yaşamıştık...

el clasico

mavidis


El clasico yani ünlü real madrid ve barcelona arasındaki maç için Türkiye'ye özel kapadokya'da çekimleri yapılan tanıtım filmi yayımlanmış. Adamlar hem türk insanlarının da ilgisini çekiyor kendi maçlarının reklamını yapıyor ülke dışı pazarda (bizim gibi ülkelerde) hemde bize de iyi oluyor ülke tanıtımı açısından.

gıda israfı

mavidis
Ultra her şey dahil otellerin artıkları şişiriyor olabilir listeyi. Barınaklara gidiyor vs diyorlar ama ben inanmıyorum yada göstermelik gidiyordur diye düşünüyorum. Aklıma the platform filmi geldi gerçekten dünyada herkes ihtiyacı kadar yese ve israf yapmasa dünyada kimse açlık çekmez.

yeni anayasa

mavidis
Referandum olması iyi birşey ama anayasanın ilk 4 maddesinin gündemde olması yani cumhuriyet rejiminin artık sesli olarak sorgulanıyor olması bir garip. Hoş başkanlık rejimine geçtik artık zatende sadece yazılı olarak adı farklı gibi gelmiyormuş gibi de değil. Ülkem için en hayırlısı olsun referandum sonucuna herkes saygı duymalı sonuçta adil bir referandum süreci olacak sene olmuş 2021.

artık çift maske zamanı

mavidis
Çift de olsa kar etmez. İş yerinde arkadaşlar var onlar ofise yatak attılar orada yatıp kalkıyorlar. Bizim grup da evden çalışıyor. Adamlar ofise sipariş veriyor her ihtiyaçlarını ona rağmen bu karantina şartlarında üç arkadaşımızda korona oldu. Şakası yok bu işin kabul etmek gerek öncelikle.

lahmacun salonu

mavidis
Ben katılmıyorum şahsen çünkü bu sadece belli bir kesimin gittiği yerler değildir kebapçılar. Hem ülkemizde hemde dünyada bile çok sayıda kişi gidiyor severek bayılarak. Ama dediğiniz şuysa eğer kendine has dokusu olan ve 'kamyoncu lokantası' kod adı ile bilinen mekanlarsa evet onlarda öyle bir olay var 😇

ten uyumu

mavidis
İnsanların münasebete girmek için uydurduğu bir hurafedir yoktur öyle birşey. Aşk meşk yalan a dostlar baki olan sevgidir. İnsan sevdiklerinin kıymetini bilmeli. Hele şu koronavirüs günlerinde ekstra üzerine titremek lazım sevdiklerimizin. Kıymet bilmek lazım.

bitcoin

mavidis
300.000 oldu bitcoin hay Allah keşke alsaymışız zamanında. Zamanında derken şu başlık açıldığında 27 aralık tarihinde almış olsak henüz takribi 2 hafta geçmiş 100.000 tl kar yazacaktı hanemizde. Cesaret edip almadıkça daha da artıyor...

ev fiyatları

mavidis
Ev fiyatları değil sadece, her şeyin fiyatı artıyor. Çimento, tuğla ve benzeri inşaat malzemeleri her şey karaborsa olmuş piyasalar alt üst. Hammadde üretiminde sıkıntı var o yüzden fiyatlar arttıkça artıyor piyasada malzeme azaldıkça.

dünya madenciler günü

mavidis
Kötü düşünmeyelim çalışma şartları kötü olabilir ama herkes emeğinin karşılığını alıyorsa ve zorunlu çalışmıyorsa yani silah zoruyla abiyane tabirle bana göre sorun yok. İş güvenliğine önem verilmeyen yerlerde çalışmayın ister yerin metrelerce altında maden yada metro inşaatı olsun yada metrelerce yukarıda gökdelen inşaatı olsun önce iş güvenliği.

ayçiçek yağı

mavidis
Geçen çiçek sepeti indirim kodum vardı 25 tl lik baktım sitede ayçiçek yapı var iki tane 5lt aldım tanesi 44 tl geldi. Baktım tükenmiş 4 adet 1lt 36 tl geliyordu ondan da 2 set aldım. 25 tl indirim kuponları iyi işe yaradı yoksa çiçek falan bitmezdi kuponlar; son günleri de 2020 yıl sonuydu iyi oldu sitede ayçiçek yağı olması ☺️
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun