confessions

mepola

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 149
  2. takipçi 1
  3. puan 7746

tostçu mahmut

mepola
İnternette tostçu Mahmut olarak bilinen Anıl Kurt hayatını kaybetmiş. Çok yemisligim var tostlarını hatta acı atalım mı derdi. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Malesef trafik kazasından önce yüksek hızla araç kullandığı ve o sırada video çektiği öğrenilmiş.

türkiye orman yangınları

mepola
Doğada insanlar olmasa değilde insanlar her şeye burnunu sokmasa yada doğayı katletmek için uğraşmasa diyelim.Bence doğayı yada çevremizi kendi haline bırakmalıyız. Tema ya bağışlar tabiki iyi niyetli bir girisimdi ama önce bir düşünmeli biz yanan alanı neden koruyamadık diye.

türkiye orman yangınları

mepola


Adeta cennet gibi olan vatanımız günlerdir yangınlar ile mücadele veriyor. Sözlükte çok defa tartıştık neler yapılabilir ya da güncel durum nedir diye. Bir de genel bir başlık olsun istedim, resmi makamlar tarafından yapılan bildirileri paylaşırız ve biraz da başlık kirliliği oluşmasının önüne geçeriz. Çok şükür manavgatta Özellikle yangın bölgesinde yağmur yağış olması bu hafta sonundan en güzel müşterilerinden biriydi, Rabbime şükürler olsun. Ülkede felaket haritası hazırlamak da moda oldu. Tüm kurumlar bu şekilde haritalar paylaşıyor fena da olmuyor gerçi ama bazen düşünmeden edemiyorum acaba durumu olduğundan daha iyi gibi göstermek mi amaç?

süha fazlı villaları

mepola
Sapanca özellikle Araplardan aldığı göç ile çok değerlendi, Arap abilerde para bol tabi normalde evin değeri bir ise onlar üçbeş verebiliyorlar. Hal böyle olunca da bir anda evlerin fiyatları çok ciddi arttı. Tabi değiyor mu değiyor bence. gerçekten çok güzel bir bölge, turist olarak İstanbul'a yakın gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi.

alaçatı

mepola
Hazır turizm sezonu hareketli zamanında iken Alaçatıdan bahsetmemek olmaz. İzmir ilçemize bağlı olan Alaçatı özellikle güzel mimarisi ve begonvil çiçekleri ile gönlümüzde taht kurdu kısa sürede.

güngören trafik kazası

mepola
Ne acı bir kaza olmuş.Çocukluğumun geçtiği Güngören ilçesinde dün felaket bir kaza meydana gelmiş arkadaşlar. Malesef ehliyeti olmayan ve alkollü olduğu söylenen bir bayan bir çok arabaya ve malesef bir yayaya çarpmış. Çocuk 20 yaşında ve malesef askerliği 1 hafta sonraymış.Umarim hak ettiği cezayı alır.

sağlıklı bir yaşam

mepola
Bence sağlıklı bir yaşam sürmek en büyük nimet. Evrene ne gönderirsen onu geri alacağın düşüncesindeyim. Yani sürekli şikayet eder isen şikayet edilecek şeyler başına gelir bana göre. Ama şükrü fazla olan biriysen sana sunulan nimetler sayısıdır.

rus turistler

mepola
Rus verilerine göre 2020 yılında Türkiye'ye gelen Rus turist sayısı 2 milyon olarak belirlenmiş. Pandemi malum turizm sektörünü baya zorda bıraktı. Umarım gelen bu Rus turistler ile bacasız sanayimiz biraz rahat nefes alır.

lambda varyantı

mepola
Peruda ortaya çıkan yada görülen yeni nurtopu gibi varyant. Yahu daha deltayı sindirememistik. Amma da hızlı gelişiyor. Zaten hala 40 larda vefat sayılarımız içimiz acıyor birde varyant üstüne varyant. Endişe edilen ise bu varyant daha bulaşıcı ve aşıya karşı dirençli.

biontech

mepola
Biontech aşısı canlı virüs olduğundan ciddi yan etkiler yapabiliyor. Ben şifa dileyerek olunmasından yanayım. Her aşının yan etkisi olur bebeklerin aşısı bile yan etki yapabiliyor sonuçta. Biontech canlı virüs barındırdığını için antikoru daha hızlı üretiyor. Bence uzmanlar önermek istiyor son aşı da ama birşey diyemiyorlar açık açık.

terra cotta ordusu

mepola
Bu ordu hep dikkatimi çekmiştir. Bir keresinde müze ziyaretim esnasında bir kısmını gorme imkanı buldum ve hakikaten çok ilginç. Ordu üzerinde yapılan detaylı inceleye göre hepsinin suratı birbirinden farklı. Sanat eseri ya.

euro 2020

mepola
İngiltere de ukraynayı 4 farkla geçerek yarı finale kaldı. Danimarka çekleri yendi ve ingiltere ile eşleşti. Sanırım buradan ingiltere çıkar. Diğer yarı finalde italya ispanya maçı var. Hiç belli olmaz ama italya yenilmezlik serisini sürdürüyor ve çok istiyor sanki diğer takımlara göre. Şu turnuvayı fransa alır diyordum ama onlar gidince italya favori geliyor gözüme. Sizce kim alır kupayı arkadaşlar?

şeyma subaşı

mepola
Şimdi bu Şeyma Subaşıya ne oldu? Evlendim hamile filan mı kaldı? En son sevgilisinin hediyeleri ucuz sahte çıktı diye duydum. Hayır anlamadığım şu tamam Türkiye gündemi hep hareketlide biz neden Şeymanın bütün hayatını biliyoruz. Yani bilmeyen yoktur heralde.

çiftlik bank

mepola
Duydum ki cirtlik bankın kurucusu tosuncuk yakalanmış. Hemde dünyanın ta bir ucunda Brezilya'da. Türkiye'ye iadesi için işlemler başlatılmış. Bir çok insanı dolandırdı ama bir çok insan da kandı. Gene Allah şaşırtmasın diyelim.

tupperware

mepola
Şahane bir ürün kataloğu var. Ürün kullanımları ve çeşitliliği rakip tanımıyor. Tüpler mutfakta en büyük yardımcımız. Bir evde Tupperware varsa ziyanlik olmaz olamaz demektir. O nedenle biraz tuzlu olsada edinmek lazım.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun