confessions

mepola

1. nesil yazar - müddet-i tahsiliye - yazar -

  1. toplam entry 63
  2. takipçi 1
  3. puan 2543

doğum günü

mepola
İyi ki doğdunuz nice mutlu yaşlara. Kimse kutlamıyor madem biz kutlayalım sözlük ahalisi olarak. Yeni yaşınız mutluluk, huzur, bol para ve her şeyden önce sağlık getirsin umarım. Birde yeni yaşlarınızda daha güzel kutlamalar görmeniz dileğiyle.

anlayışlı eş

mepola
Sever çok sever ama aynı zamanda pozitif yönlerini görür ve seni öyle daha çok sever. Dinler akıl verir yerine göre arkadaş yerine göre sevgilidir. Kadın ya da erkek farketmez yanında olandır. Saygı duyandir. Allah hepimizin karşısına böyle insanlar çıkarsin ne diyeyim.

puding

mepola
Bir türlü sevemedim. Çok yapay geliyor bana. Birde aşırı pahalı. Onu yemek yerine kek yemeyi tercih ediyorum. Yani sonuçta zararlı bır yiyecek. Sadece kardeşim sevdiğinden bisküvili puding tercih ediyoruz.

irmik helvası

mepola
İyi seviyede yapabildiğim bir tatlı. En son bir cenaze de gel yap dediklerinde tamam ben olmuşum yahu dedim. En önemli şey irmiğin şekerle bir güzel kavrulması o koku çıkacak yani. Sonra şerbet ve üzerine artık zenginliğe göre ceviz fındık oldu bitti.

ercan saatçi

mepola
Bir ara kanal d ekranlarında çok akustik adlı bir program yaptı ama sanırım çok izlenmedi ki şuan yok gördüğünüz üzere. Çok yazık. Ercan saatçi bu ülkenin önemli müzisyenlerinden önemli değerlerinde. Bu tip programlarin artması gerekirken sona ermesi üzücü.

harbiye açık hava konseri

mepola
Harbiye denincd akla ilk gelen tabiki konserler. Ama sadece aklımıza geliyor. Çünkü aşırı pahalı ve bu yüzden bize hitap etmiyor. Yani 700 800 TL ne demek. Biraz daha uygun olsada bizde şu kısacık minnacık hayatımızda bı popstar yüzü gorsek mutlu olsak sarkilar söylesek ama yok işte ona bile hakkımız yok.

kaptanın parası pul karısı duldur

mepola
Kaptanın parası pul karısı duldur lafı çok güldürür beni. Önceleri sadece güldürürken yeni yeni hak verir oldum. Çünkü ne kadar kaptan eşi tanıdığım varsa hakikaten hiç bişey sahibi olamıyorlar. Para geliyor nasılsa diye harcıyorlar. Aile desen babayı bazen yılda bir görüyor. Hani ne bileyim zor bence. Pek alışamayacagım bır hayat tarzı.

şehirdeki çoban

mepola
Antalya Konyaaltında yaşayan 60 yaşındaki Menşure teyze küçükbas hayvanlarına gözü gibi bakıyor ve şehrin ortasında onlara bakıyor. Ayrıca hepsinin bir ismide var. Böyle güzel yürekli insanlara çok ihtiyacımız olan bu günlerde bu görüntüler içimizi ısıtıyor.

0 /

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol