confessions

mrbapan

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar

  1. toplam entry 9
  2. takipçi 0
  3. puan 168

330 filin gizemli ölümü

mrbapan

Afrika ülkesi olan Botsvana isimli ülkede 330 kadar filin gizemli ölümünü araştıran bilim adamları siyanobakteriler tarafından yayılan bir hastalığın neden olduğu sonucuna vardı. 2020 yılı hem insanlar hemde hayvanlarda salgın hastalık yılı olabilir gibi görünüyor maalesef arkadaşlar.

ikiz kuleler

mrbapan
El Kaide tarafından ele geçirilen uçaklar ile daha fazla sayıda farklı lokasyonlara saldırı yapılmıştır ve bunlardan sadece 2 tanesi ikiz kulelere olmuştur. Bir uçakta hedefe varmadan düştü. Muhtemelen düşürüldü ama yolcular ile teröristler arasında çıkan arbede sonucu boş araziye düştüğü açıklandı resmi kurumlar tarafından.

her 10 kişiden 6'sı kendisini aşırı halsiz hissediyor

mrbapan
Psikolojik etkisi de büyük. Dünya halkları çok büyük travma geçiriyor benim şahsi fikrim. İşin fiziki sağlığı düşünülüyor ama sağlık çalışanları dışında psikolojik boyutu pek fazla dİkkate alınmıyor. Tek yapılan taburcu olanları almışlı uğurlama ile diğer hastalara psikolojik destek vermek. Birde doktorlara ve diğer sağlık çalışanlarına sosyal medyadan destek vermek.

corona testleri ayrıcalıklı gruplara yapılıyor

mrbapan
Corona virüs testi çoğu kurum ve kuruluşta ticaret kapısı olmuş durumda. Devlet hastanelerinde belirti göstermeyenlere test yapılmıyor. Özel kurumlarda ise corona virüs test ücretlerinin çok yüksek rakamlarda olduğu konuşuluyor. Birçok kişi ise yeni çıkan antikor testine yöneliyor. Fakat antikor testi o anda hasta olup olmadığınız hakkında bilgi vermiyor. Yani hastalığı geçirmişte olabilirsiniz geçiriyor da olabilirsiniz.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun