confessions

mrbapan

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan

  1. toplam entry 140
  2. takipçi 0
  3. puan 7722

kocaeli'de polis yaralandı

mrbapan
Bugün çok üzülerek bir kaza haberi okudum. Yaşadığım il olan Kocaeli'de bir polis memuru bir araç tarafından metrelerce sürüklendi. Tespit edilen aracın Kocaeli eski gençlik kolları kanına ait olduğu belirlendi. Umarım polis memuru sağlıklıdır ve önemli birşeyi yoktur.

intikam

mrbapan
Aslında bazen herşey intikam. Her davranışın altında bir sebep var. Birde hayattan intikam diye bir gerçek var. İnadına davranarak da bir nevi intikam alıyoruz. Belkide haklıyız. Hayat ile baş etmek çok zor çünkü.

dolar'da rekor

mrbapan
Ve dolar 9.08. Çalışıyor uğraşıyoruz para kazanıyoruz geleceğimizi garanti altına aldık sanıyoruz.Ama paramız aslında her geçen gün azalıyor. Ülkemizde her mevsim yaşanıyor her ürün yetişiyor ama biz hala en pahalıya alıyoruz. Ülkemizde en pahalı tatili biz yapıyoruz. Her geçen gün değeri yitiriyor paramız.

karavan

mrbapan
Avrupalı vatandaşlar karavan maceralarına ülkemizde devam ediyor. Bursaya gelen bu insanlar karavan işini ucuza getirmeyi planlıyorlar. Baya baya Türkiye Çin muamelesi görüyor gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

evcil hayvan

mrbapan
Kolombiya da evcil hayvanını kaybeden çalışanlara çok güzel bir ayrıcalık tanınmış.Evcil hayvanını kaybeden kişiye 2 gün izin veriyorlar hemde ücretli. Düşünüyorum da böyle bir şey Türkiye'de olsa nasıl istismar edilirdi. O evcil hayvancıkların başına gelmeyen kalmazdı.

okullar

mrbapan
Üstüne basa basa sürekli okullar kapanmayacak diyorlar. Bir yandan sağlık bakanı bir yandan ise milli eğitim bakanı. Bu kadar ısrarcı olma sebeplerini merak etmiyor değilim doğrusu. Evet elbette eğitim süreklilik gerektirir ama halimiz beter. Günlük 30bin vakaya dayandık. Evde ekmek yaptığımız günlerden farkımız ne ben anlayamadım.

hot wheels

mrbapan
Kalitelidir bu markanın oyuncakları. Değişik tarzda oyuncakları daha çok oyuncak arabaları var. Severek oynanıyor hatta büyüklerin bile dikkatini çekebiliyor. Oyuncak arabaların altında minik bilgilendirmelerde yer alıyor.

görgü kitabı

mrbapan
1960 lı yıllarda vatanını evini ocağını çoluk çocuğunu bırakıp yabancı memlekete giden Türk işçilerine daha doğrusu Türk insanına verilen bu kitap onu oldukça küçültmek amaçlı olmuş bence. Hani ne amaçlanmış anlaşılmıyor bir kere.

en büyük hayalin nedir diye soranlara

mrbapan
Bence çokta karamsar olmamak lazım Türk Uzay dairesi Başkanlığı kuruldu biliyorsunuz 2023 yılında uzaya da gideceğiz diyorlar. zaten 2023'de sanırım her şeyi yapacağız bir o eksik kalacaktı ona da el atmışlar. Bu arada şaka yapıyorum arkadaşlar gerçekten uzay dairesi Başkanlığı kurulduğu gibi 2023'te ülkemizin uzayda temsil edileceğini söylemiş bakalım nasıl olacak o iş bekleyip göreceğiz. Çekirdekleri alın ve bayrakları hazırlayın.

sosyal medya başkanlığı

mrbapan
Şuan çoğu son dakika haberi ajanslarda yer almasada sosyal medyaya düşüyor. En hazin örnek idlib'de şehitlerimiz olduğunda sosyal medyadaki videolardan takip etmiştik, haber kanallarında hiçbir bilgi yoktu. Artık insanlar paylaşım yapmaya da yapamaz bence halkı galeyana getirme ve benzeri yaptırımlar da gelecektir. Sadece trol haber yapanlar ile sınırlı kalmaz bu düzenlemeler.

fahrettin koca

mrbapan
Sağlık bakanı Fahrettin Kocanın açıklamasına göre yeni dönemde covid 19 sebebi ile kapanma olmayacak. Zaten bir buçuk iki yıldır kapandık açıldık iyice asosyal olduk bu dönemde böyle bir haber gayet sevindirici oldu. Umarım Türk halkı olarak tedbiri elden bırakmayız. Kapanma olmasa da kendimize dikkat etmeliyiz.

okulların açılması

mrbapan
Çok merak ediyorum ne olur covid bitmesin de okullar açılmasın diyen bir öğrenci kitlesi varmıdır diye 😌 Milli eğitim bakanı okulların açılacağını yüz yüze ve tam 5 gün eğitim yapılacağını belirtti. Bu durum risksiz olsun ki anlamı olsun derim. Mesela öğretmen ve görevliler Cumhurbaşkanının dediği gibi sürekli teste tabi olmalı

17 ağustos 1999

mrbapan
Üzerinden 20 seneden fazla geçmesine rağmen hala kulaklarımızda o anın sesi. Hepimizin o gece ile ilgili anlatacak bir hikayesi var aslında. Hele hele merkez olan Gölcük'te yaşıyorsanız anılarımız hep acıdır. Çok zor günlerdi. O gece hayatını kaybedenler hala kalbimizde ve duamızda.

kerpe sahilleri

mrbapan
Karadeniz'in hırçın suları desek çokta yanılmış olmayız sonuç olarak. Kocaeliye 1 saat 15 dk da gidilebilecek olan Kerpe,Kandıra sahillerinde doğa sever insanları her Pazar bekliyor. Burada kalmak isterseniz her türlü canlı olcak.

rahim nakli

mrbapan
İlk rahim nakli ardından 2.si tabiki gene Akdeniz üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde gerçekleşti. Kadavradan alınan rahim 32 yaşında doğuştan rahmi olmayan bayana aktarıldı. Prof.dr özlenen Özkan ve başarılı eşi Ömer Özkan bu ameliyatında üstesinden başarıyla geldi. Gecen yıl derya sert e nakledilen rahim ile hamile kalan genç kadin bugün çocuğunu büyütüyor.

bayram gelenekleri

mrbapan
Hadi o klasik söz ile başlayalım. Nerde o eski bayramlar? Eskiden çok duyardım anlamsız gelirdi meğer ne haklılarmış.hakikatrn özlüyorum çocukluğum bayramlarını o sadeliği sosyal medyanın olmayışını hatta. Varmı benim gibi düşünen aramızda?
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun