confessions

mrbapan

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar

  1. toplam entry 92
  2. takipçi 0
  3. puan 3844

exxen'in bayramda ücretsiz olması

mrbapan
Exxen yani Acun'un online platformu bayramda ücretsiz olacakmış. Zaten içinde izlenecek film ve dizi sayısı bana göre oldukça az… Bayramda artık doya doya izleriz bir daha da bilmiyorum exxen almaya ihtiyaç duyar mıyız ama, şu tam kapanma sırasında bayram günlerinde güzel bir hamle oldu teşekkürler Acun abi.

e-devlet sosyal yardım

mrbapan
Baya bir inat ettim ihtiyacı olan başvursun dedim kendi kendime. Ama gün geldi bakıyorum benden çok geliri olanlar 2. Hatta 3. Kez başvurup alıyor. İyice kendimi keriz hissetmeye başladım bende başvurdum. Çıkmaz bize de ama nasip bakalım göreceğiz korona yardımı çıkıp çıkmayacağını.

büyük menderes nehri

mrbapan

Büyük Menderes nehri kurumuş. Küresel ısınma buzulların erimesi, bakalım daha neler neler göreceğiz Allah sonumuzu hayretsin. İnşallah bu kurumanın bir geri dönüş vardır aklıma sığmıyor büyük Menderes gibi bir nehrin kuruması.

sağlık bakanı fahrettin koca

mrbapan
Sayın sağlık bakanı Fahrettin Koca gerçekten çok zor bir dönemde bakan oldu. Medipol hastaneleri sahibi olan Fahrettin Kocanın belki torunlarına yetecek kadar parası var ama o şuan milletin sağlığı ve huzuru için çabalıyor. Artık eminim çok yorgundur. Sağlık çalışanlarının yorgunluğunu tahmin bile edemiyorum. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

mustafa kemal atatürk

mrbapan
Dünyanın gördüğü bildiği ve tanıdığı en büyük liderlerden. Hem hayat görüşü hem askeri zekası çok yüksek bir insan. Böyle bir lidere sahip olmamız bizim ne kadar şanslı bir miller olduğumuzu gösteriyor diye düşünüyorum.

kabak tatlısı

mrbapan
Enerji deposu olan kabak tatlısı coğrafi işaret aldı. Artık Antalya kabak tatlısı olarak bileceğiz bu lezzetli tatlıyı. Püf noktası şeker ile kabağı uzun süre bekletmek ama asla su katmamak diyor ustaları. Ülkemizde böyle bir çok coğrafi işaretli lezzet var. Kabak tatlısı da Antalya ile tescillenmiş oldu boylelikle.

ramazan davulcusu

mrbapan
Tamam ramazanın tadı tuzu olan öğelerden biri ramazan davulu ama kim bu davulcu. Eskiden dedem davulculara baklavalar yaptırır gönül alırmış. Şimdi bahşiş için kapıya gelen davulcuyu tanımıyoruz. Her tokmağı kapan kapıda güm güm. Bir kimlik falan olsa asıl davulcuda bizde geleneklerimizi yaşatır mutlu oluruz.

çocuklarda uyku

mrbapan
Elbette. Uyku uykunun mayası olur der büyüklerimiz. Düzenli uyku çocuk sağlığında ve gelişiminde oldukça etkili. Çocuklarımıza ay veya yaşına göre uyku eğitimi vererek destek olmalıyız. Aksi taktirde ne anne baba ne çocuk dinlenemezler. Aile hayatının sağlığı için çocuğun uykusu bence oldukça mühim.

tam kapanma

mrbapan
Ve tam kapanma yarın başlıyor. Garip bir his. Sevdiklerimize birşey olursa nasıl giderim ne yaparim diyen tek ben miyim bilemiyorum. Keşke bu noktaya gelmeseydik bunları yaşamasaydık. Bu kısıtlama artık aklımızı başımıza almak için bir fırsat olmalı bize.

fortuna sittard

mrbapan


Acun ılıcalı hollanda liginden fortuna sittard takımına yatırım yapmıştı belki bilirsiniz sizde arkadaşlar. Sosyal medya paylaşımı ile veda etti kulübe ve ingiltere'den bir takıma yatırım yapacak. Adam king ya. Biz telefonda yada bilgisayarda futbol manager oyunu oynarız adam takım alıyor. Helal valla acun abi.

işkencedere vadisi

mrbapan


İlk defa dün haberlerde öğrendim işkencedere vadisinde taş ocağı kurulacak. Köylüler eylem yapıyor ve nöbet tutuyorlar bölgede böyle bir tesis kurularak çevrenin kirlenmemesi için. Sanatçı tarkan da destek vermiş sosyal medya hesabından. Ünlülerden görmek istediğimiz hareketler.

23 nisan

mrbapanGoogle da bu anlamlı ulusal bayram gününde logosunu değiştirmiş. Atamızın tüm dünya çocuklarına armağanı olan bu gün tüm çocuklarımız için kutlu olsun. Bir bakıma şanslı şuan çocuklar. Pandemi olmasa belki bizim çocukluk travmalarımız gibi ellerinde pon pon ile stadyumlarda gösteri yaparlardı. Ne günlerdi be...

hatayspor

mrbapan
Yahu 5 sene hatay'da okudum hep hayal ettim şu takım çıksa keşke diye ama sene 2006-2011 aralığınsa tam bir hayaldi şu seviyeye gelmesi. Hatayspor'dan hiç umudumuz yoktu da keşke adanaspor çıksa üç büyükleri gelir yakın şehir izlemeye gideriz diyorduk. Şimdide kocaeli'de yaşıyorum yine ilin takımı süper ligde değil. Sanırım benim şanssızlığım.

avrupa süper ligi

mrbapan


Sosyal medyada gördüğüm Liverpool taraftarlarının senden utanıyoruz pankartı asmasına sebep olan hadisedir. Yıllardır söyledikleri asla yalnız yürümeyeceksin şarkıları ile ünlenen bu kulübün böyle bir tepki göstermesi de baya net bir mesaj gibi duruyor. Bakış açısına göre değişir bu organizasyon. Kimisine göre aç gözlülük kimisine göre kulüplerin ipleri ellerine alması. İzleyip göreceğiz futbol ateşi sönecek mi yoksa canlanacak mı şu pandemi döneminde.

cihan oruç

mrbapan
Sakarya üniversitesi tarih bölümünde okurken birlikte eğitim gördüğüm okul arkadaşım Cihan oruç selenge yayınevi işbirliği ile çok faydalı bir kitap çıkarmış. Son Timurlu Hüseyin Baykara adlı bu kitap aslında uzun yılların ürünü. Fakülte hayatında başarıları ile ön plana çıkan arkadaşımın yolu açık olsun inşallah.

anaokulunda yangın

mrbapan
Nijer de anaokulda yangın çıktı. Neden çıktığı bilinmese de malesef 20 çocuk hayatını kaybetti. Birleşmiş Milletlere göre Nijer dünyanın en yoksul ülkesiymiş. Çok üzücü kimse istemez böyle bir durumu çocuğunun zarar görmesini.

bulaşıcılık

mrbapan
Dünyada en çok adı yapan altıncı ülke Türkiye. Bu güzel bir gelişme fakat bulaşıcılık oldukça fazla. Yeni vakaların yarısından fazlası İngiltere mutasyonu kaynaklı. Anladığım kadarı ile bu varyant hızlı bulaşıyor ama ölüm oranı az.

covid

mrbapan
Sağlık bakanlığı ekranlar karşısında. İşler iyi gözükmüyor arkadaslar. Yoğun bakım doluluk oranı malesef %71 oranında. Yani kendimize dikkat edelim. Kimse düşmesin hastanelere.Allah herkesi korusun.

togg

mrbapan


Alman'yada yayın yapan FAZ'ın açıklaması: ''TOGG, Tesla ve Volkswagen'e meydan okuyor.'' İnşallah dedikleri gibi olur. Bence çok erken ve reklam kokan hareketler bunlar ama gönül istiyor yılların devi volkswagen'e rakip olabilecek kalitede bir araba markamız olsun.

çin

mrbapan
Yok artık dedim bu olaya. Çin de bir anne oğluna düğün yapıyor. Düğünde fark ediyor ki gelin onun 20 yıl önce yol kenarına bırakarak terk ettiği kızı. Kızını elindeki doğum lekesinden tanımış anne. Çok trajik ya.

euro 2020 avrupa şampiyonası

mrbapan


Euro 2020 koronavirüs salgını sebebiyle 2021 yılına ertelendi. Uefa tarafından turnuvanın adının ve ev sahibinin aynı kalacağı açıklandı. Açılış maçında italya ve türkiye karşılaşacak. A milli futbol takımımız fransa'nın ardından 2. Sırada yer alarak turnuvaya katılmaya hak kazanmıştı. Gruplarda tek mağlubiyetimizi aldığımız izlanda ise 3. Sırada kalmıştı. Türkiye'nin turnuvada gruplar aşamasındaki rakipleri İtalya, İsviçre ve Galler. Zor bir grup var ama biraz dikkatli olursak bu gruptan çok rahat çıkarız.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun