confessions

oteero

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 43
  2. takipçi 0
  3. puan 1338

fenerbahçe lider

oteero
Şampiyonluk yarınlara kaldı... geçen hafta bir ümit vardı ama bu hafta yeni malatyaspor deplasmanında öne geçtiği maçta 1-1 beraberliğe razı gelince fenerbahçe işi zora soktu. Beşiktaş bıradan vermemeli artık şampiyonluğu. Rakipleri bu kadar kötüyken hele.

baş ağrısı

oteero
Baş ağrısı sıkıntı ama sanırım (tabi büyük konuşmamak gerek) diş ağrısı kadar fena değil. Diş hastanelerinin 24 saat çalışmasının ve nöbetçi bırakmasının sebebi de bu çünkü gecenin bir yarısı tutam diş ağrısı mahveder adamı. Önümüz ramazan rakı falan basmakta olmaz.

leyla ile mecnun yeniden

oteero

Bak işte bunun için exxen alabilirim arkadaş. Acun yayın haklarını almış dizinin. Trt-1 de 3 sezon yayınlanan absürt komedi dizisinin tadı hala damağımda. Yaz aylarında çekimlere başlanacak diyorlar eski kadro ile ama erdal bakkal'ı canlandıran cengiz abiyi ikna edememişler sanırım söylenenlere göre. Onsuz da olmaz ama yinede tekrarını izlemek isterim.

internet hızı artacak

oteero
Evdeki internet adsl alt yapından vdsl mi ne olmuş faturam 80 tl iken 82 tl geldi bu ay. Yahu taahhüt var bana sordun mu arkadaş? 2 tl de olsa niye fazla para vereyim yılda 24 tl. İlla arayıp itiraz ettirecekler operatöre bağlanmak zaten kaç dakika sürüyor. Tam aradım bağlandım üzerine sistemlerinde çalışma varmış yarım saat sonra arayın tekrar dediler. Yahu size bağlanmak yarım saat zaten. Neyse yarın denerim yine...

cuma gecesi sineması

oteero
Bende bayılırım ya hele cipslerden lays fırından alıyorum diet kola ile iyi gidiyor. Fırından birde fazla yormuyor mideyi hafif bir cips. Tabi arada kuruyemiş yada çekirdek de iyi gidiyor. Ben ama sinema sevmem pek dizi daha iyi oluyor. 40 dakikalık yabancı dizilerden 2-3 bölüm izlemeyi tercih ediyorum film izlemek yerine. Film çünkü kötü çıkabiliyor ama diziler genelde üzmüyor her bölüm aynı modda devam ediyor.

los angeles büyüklüğünde buz dağı antarktika'dan koptu

oteero
Ciddi anlamda kafanı kurcalayan hadisedir. Yani buzullar eridi deniz seviyesi yükseldi dünya sular altında kalacak mı? Misal ingiltere gömülecek mi sulara ? İnsanlar yüksek dağlarda mı yaşayacak? Yada tatlı su kaynakları daha önce tükenecek de insanlar tuzlu suyu çeviren makineler ile seniz suyunu mu içmeye başlayacak deniz suyu azalacak mı? Tam bir karmaşa beynimde 😇

halı saha

oteero


Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamalarda en çok dikkat çekeni bana göre, halı sahaların düşük ve orta riskli illerde 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstereceğini açıklanacağı haberidir. Yani eğitim ve iş hayatı ok ama sıra buna mı geldi yani? Sırf halı saha işletmecileri para kazansın diye yapılıyor ama maske ile mi oynanacak maçlar? Alt alta üstüste ikili mücadeleler olacak. Temassız futbol mu olur? Sonra düğünler, nikahlar 50 kişi olacakmış koca salonda. Halı sahada 7-7 maç serbest ama. Birtek bana mı ilginç geliyor arkadaşlar?

sözlük

oteero
Sözlük özgürlüktür, bağımsız olmaktır, kendi fikrini veya tecrübesini paylaşmaktır. Medya bazı haberlerde geriden gelebilir, paylaşmayabilir ama sözlük sitelerinde daha önce sıcak gündem haberlerini sözlük sitesinde görebilirsiniz. Türkiye ve dünya gündemini sözlük sitelerini takipte kalarak kaçırmazsınız.

hayvan hakları

oteero
Geç bile kalınmış kararlar bunlar. Hayvanlara işkence yapanlara en ağır cezalar verilmeli. İlla hayvanlara yaptıkları eziyetleri insanlara da yapmaları mı lazım ceza almaları için. Bence hayvana eziyet eden insana da er yada geç eziyet edecektir. Hayvanlarda bir canlı cana kıymanın insanı hayvanı ayırt edilmeden ceza verilmeli.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun