confessions

oteero

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 49
  2. takipçi 0
  3. puan 3152

1963 1 dolar 9.25 tl

oteero
Ben çözdüm olayı ya önce dolar 10 tl olacak sonra bir sıfır atacağız hop al sana 1 dolar 1 tl mis gibi. Tek sorun maaşlarımızın 350 dolara tekabül ettiği ortaya çıkacak hala ısrarla anlamayanların jetonu düşecek.

alaattin çakıcı

oteero

Alaattin çakıcı Yeni bir mektup yayınlamış ana gündem maddesi Milas ve çevresi. Muhalefet liderine bayağı ciddi ithamlarda bulunmuş. Buralar karışır arkadaşlar vaziyet alalım çekirdeklerimizi hazırlayalım bekleyelim. Şaka bir yana buna bakalım nasıl bir cevap gelecek çok merak ediyorum.

susayan köpeğe elleri ile su veren trafik polisi

oteero


Antalya'da trafik polisi elleri ile susayan köpeğe su veriyor. Adam gibi adam dedikleri bu olsa gerek. Sıcak havalarda hayvan dostlarımızı unutmayalım lütfen arkadaşlar. Ufak bir kaba su koysanız yada biraz kalan yemek artığını bunlar hayat kurtarır sokak hayvanları için. Bu hayvanların yaşam alanlarını işgal edenler bizleriz.

yks 2021

oteero
Sınava girecek tüm arkadaşlara allah zihin açıklığı versin. Umarım emeklerinizin karşılığını aldığınız güzel dereceler elde edersiniz. Şimdiden dikkat edin puanın bir önemi yok başarı sırasına göre tercihlerinizi yapacaksınız. Her yılda kontenjanlar artıyor üniversiteyi kazanamama şansınız çok düşük. Önemli olan çalışıp istediğin okula gidebilmek oldu artık. Sürücüler de sessiz olursa sınav saatinde öğrencilere saygı duyarak ne kadar da güzel olur ama hiç sanmıyorum bu nezaketi yapacaklarını.

filistin islami cihat örgütü

oteero


Saat 21'i bekletin diye açıklama yapan ve 21'de takribi 500 roket ateşleyip 497'si havada vurulan 3 tanesi boş araziye düşen örgüttür. Daha etkili yöntemler ile kanımızı yerde bırakmazlar umarım. Keşke ateşkes olsada inanın umrumda değil şehrin hangi tarafının kimde kaldığı yeterki çocuklar ölmesin artık. Şu istail'e zamanında toprak satan cahil kafanıza sizin filistinliler...

fenerbahçe lider

oteero
Şampiyonluk yarınlara kaldı... geçen hafta bir ümit vardı ama bu hafta yeni malatyaspor deplasmanında öne geçtiği maçta 1-1 beraberliğe razı gelince fenerbahçe işi zora soktu. Beşiktaş bıradan vermemeli artık şampiyonluğu. Rakipleri bu kadar kötüyken hele.

baş ağrısı

oteero
Baş ağrısı sıkıntı ama sanırım (tabi büyük konuşmamak gerek) diş ağrısı kadar fena değil. Diş hastanelerinin 24 saat çalışmasının ve nöbetçi bırakmasının sebebi de bu çünkü gecenin bir yarısı tutam diş ağrısı mahveder adamı. Önümüz ramazan rakı falan basmakta olmaz.

leyla ile mecnun yeniden

oteero

Bak işte bunun için exxen alabilirim arkadaş. Acun yayın haklarını almış dizinin. Trt-1 de 3 sezon yayınlanan absürt komedi dizisinin tadı hala damağımda. Yaz aylarında çekimlere başlanacak diyorlar eski kadro ile ama erdal bakkal'ı canlandıran cengiz abiyi ikna edememişler sanırım söylenenlere göre. Onsuz da olmaz ama yinede tekrarını izlemek isterim.

internet hızı artacak

oteero
Evdeki internet adsl alt yapından vdsl mi ne olmuş faturam 80 tl iken 82 tl geldi bu ay. Yahu taahhüt var bana sordun mu arkadaş? 2 tl de olsa niye fazla para vereyim yılda 24 tl. İlla arayıp itiraz ettirecekler operatöre bağlanmak zaten kaç dakika sürüyor. Tam aradım bağlandım üzerine sistemlerinde çalışma varmış yarım saat sonra arayın tekrar dediler. Yahu size bağlanmak yarım saat zaten. Neyse yarın denerim yine...

cuma gecesi sineması

oteero
Bende bayılırım ya hele cipslerden lays fırından alıyorum diet kola ile iyi gidiyor. Fırından birde fazla yormuyor mideyi hafif bir cips. Tabi arada kuruyemiş yada çekirdek de iyi gidiyor. Ben ama sinema sevmem pek dizi daha iyi oluyor. 40 dakikalık yabancı dizilerden 2-3 bölüm izlemeyi tercih ediyorum film izlemek yerine. Film çünkü kötü çıkabiliyor ama diziler genelde üzmüyor her bölüm aynı modda devam ediyor.

los angeles büyüklüğünde buz dağı antarktika'dan koptu

oteero
Ciddi anlamda kafanı kurcalayan hadisedir. Yani buzullar eridi deniz seviyesi yükseldi dünya sular altında kalacak mı? Misal ingiltere gömülecek mi sulara ? İnsanlar yüksek dağlarda mı yaşayacak? Yada tatlı su kaynakları daha önce tükenecek de insanlar tuzlu suyu çeviren makineler ile seniz suyunu mu içmeye başlayacak deniz suyu azalacak mı? Tam bir karmaşa beynimde 😇

halı saha

oteero


Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamalarda en çok dikkat çekeni bana göre, halı sahaların düşük ve orta riskli illerde 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstereceğini açıklanacağı haberidir. Yani eğitim ve iş hayatı ok ama sıra buna mı geldi yani? Sırf halı saha işletmecileri para kazansın diye yapılıyor ama maske ile mi oynanacak maçlar? Alt alta üstüste ikili mücadeleler olacak. Temassız futbol mu olur? Sonra düğünler, nikahlar 50 kişi olacakmış koca salonda. Halı sahada 7-7 maç serbest ama. Birtek bana mı ilginç geliyor arkadaşlar?

sözlük

oteero
Sözlük özgürlüktür, bağımsız olmaktır, kendi fikrini veya tecrübesini paylaşmaktır. Medya bazı haberlerde geriden gelebilir, paylaşmayabilir ama sözlük sitelerinde daha önce sıcak gündem haberlerini sözlük sitesinde görebilirsiniz. Türkiye ve dünya gündemini sözlük sitelerini takipte kalarak kaçırmazsınız.

hayvan hakları

oteero
Geç bile kalınmış kararlar bunlar. Hayvanlara işkence yapanlara en ağır cezalar verilmeli. İlla hayvanlara yaptıkları eziyetleri insanlara da yapmaları mı lazım ceza almaları için. Bence hayvana eziyet eden insana da er yada geç eziyet edecektir. Hayvanlarda bir canlı cana kıymanın insanı hayvanı ayırt edilmeden ceza verilmeli.

kuş gribi

oteero
Japonya'ya bağlı Chiba isimli bölgede karşılaşılan kuş gribi vakalarının insanlara bulaşma riski olması sebebiyle 410 bin tavuğun öldürüleceği duyuruldu. 2021 yılı umarım 2020'yi aratmaz sağlık olayları açısından.

ganymede

oteero
Wifi şifresi neymiş 12345678 deneselermiş dünyada en çok tercih edilenlerden biri 🤣 şakası bir yana jüpiter'de hayat olmayıp uydusunda wifi kullanan uzaylı medeniyet mi var yani? Ben aslında şunu da düşünmüyor değilim belki binlerce yıl önce insanlık oralara uydular gönderdi sonra nuh tufanı veya benzer hadise ile insanlık tarihi sıfırlandı. Uzaylı bir ırk olmasındansa daha olası bir komplo teorisi bence.

bitcoin

oteero
Keşke alsaymışız ya zamanında. Benim iş yerinde bir arkadaş var zamanında 37 bitcoin alıyor ve bunlardan 130 dolar kar yapınca satıyordu iyi kar yaptık diye. Şimdi kafayı yiyor adam keşke satmasaymışım diye. Düşünsenize 37 bitcoin olsa şuan deli para gerçektende.

ebubekir sofuoğlu

oteero
Sakarya üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi. Malesef ki ulusal bir kanalda korkusuzca açıklamalarda bulundu.Üniversite ögrencilerini okulu bilmem neye cevirmesi ahlaksizlık yapmakla suçladı. Sakarya da okuyan biri olarak bunun hem öğrencilere hemde sakarya halkına yapılan bi saygısızlık olarak görüyorum.

yatırım yapmak

oteero
Yatırım yapacaklar için benim düşüncem; en çok arsa değerlenir sonra döviz en son taşınmaz yani ev değerlenir. Tabi arsa alma işi için de evinizi arabanızı alacaksınız da ondan sonra ancak insan arsaya girebiliyor. Yada kendi evini dilecekse arsa alıyor.

çılgınlık

oteero
Iphone fiyatıda çılgınlık böbreği satmak apayrı bir çılgınlık. Ne insanlar var ya ibret olsun teknoloji bağımlılığı hastalığından muzdarip olanlara. Ömür boyu yatalak kalıp iphonu ile oynar durur çinçon arkadaş.

eft saati

oteero
İyi bir uygulama olmuş. Sene oldu 2020, bankalar birkaç personel mesaiye bırakacak oldu bitti eft sistemi. Bu sayede işlem hacmi de artar diye düşünüyorum 7/24 transfer sayesinde. Çağa ayak uydurmak gerek, teknolojinin gerisinde kalırlarsa papara ve benzeri türevleri piyasayı ele geçirir bankalardan.

vida koronavirüs

oteero
Dün oynanan Hırvatistan-Türkiye müsabakasındaki Hırvat futbolcu ve ülkemizde de futbol oynayan Vida'da koronavirüs pozitif çıkmış. Maç öncesi görüntülerde Caner'i öpmüş , 68 yaşındaki Teknik adam Güneşe sarılmıştı. Sıkıntı yani biraz tedbir lazım diyeceğim ama sahada omuz omuza mücadele var ona neyi yaparlar bilemiyorum.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun