confessions

oyseon

1. nesil yazar - müddet-i tahsiliye - yazar -

  1. toplam entry 37
  2. takipçi 1
  3. puan 1116

altın

oyseon
Gübretaş firmasına ait madende altın bulunmuş. 3,5 milyon ons altının bulunması karadenizdeki doğalgazdan sonra büyük olay olur gibi. Kocaeli körfez de büyük bir firma gübretaş umarım ekonomik açıdan iyi haberlerin devamı gelir.

işten kovulmak

oyseon
Pandemi ile birlikte kolay kolay yaşanmayan hadisedir. Ancak görevi kötüye kullanmak vb. Bir suç işlemeniz lazım yada devamsızlık gibi o zaman rapor tutup çıkarabilirler sizi işten. Onun dışında yasak işten çıkarmak. Pandeminin tek avantajı bunoldu sanırım kimse kimseyi çıkaramıyor işten.

binicilik sporu

oyseon
Sanırım en asil hayvan olarak herkes kabul ediyor atları. Binicilik ata sporumuz ama çok pahalı. Atın bakımını geçtim binicilik sporu malzemeleri çizmesinden, pantolonuna kadar tam takım almaya kalksam gitti tüm maaş. Normal elbise ile de binmek sıkıntı pantolonları özel oluyor ata daha iyi tutunmak için keza çizmelerde de aynı mantık var hem ayağınız kolay çıkmıyor hemde düşerseniz takılmıyorsunuz. Dizayn edenler düşünmüş herşeyi.

görüldü atmak

oyseon
Genelde alacaklı olduğunuz eski patron yada borç alan eş, dost, akrabanın yaptığı davranıştır. Sonu genelde küfürle biter ama o küfre rağmen tekrar görüldü alır hepten çıldırırsınız. Çünkü görmüştür ama yazmamıştır, insanı uyuz eden davranışlardan birisidir.

acil kapanma zamanı

oyseon
Bugün duydum da bir arkadaşımın annesi pozitif çıkıyor. Hastaneye sabah götürüyorlar yatırmak için akşama anca odaya yatırıyorlar. 3 gün sonra sen artık eve çıkacaksın diyorlar. Minibüste 8-10 kovid hastası ile birlikte evlere ring çekiyor minübüs. Artık çivisi çıkmış yani salgının duymasam inanmayacağım şeyler ama yakın bir arkadaşım anlattı bu durumu. Baya sıkıntıya gidiyor süreç maalesef arkadaşlar, tedbiri elden bırakmayın lütfen.

romantizm

oyseon
Romantizm demek bence karşındakinin kalbine dokunmak demektir. Romantik bir ortam tabiki herkes ister. Küçük bir haftasonu kaçamağı rutin işler ve şehrin stresinden uzaklaşmak herkese iyi gelir. Küçük hediyeler de romantik anların anahtarı olabilir. Ama en önemlisi kalbe giden yol dilden geçer bence. Karşındaki insana kendisini değerli hissettirecek güzel sözler söylemek kadar bir kalbe dokunmanın daha etkili bir yolu yoktur. Sevdiğinize onu sevdiğinizi söylemekten kaçınmayın.

erzurum ve kars depremleri

oyseon

30/10/1983/ erzurum ve kars illeri ve civarlarının etkilendiği deprem doğal afet sonucu maalesef 1.330 kişinin öldüğü 534 kişinin yaralandığı üzücü olaydır. Yaralı sayısının ölü sayısından az olmasıda düşündürücü. Sanırım insanların canı tatlı değildi o zamanlar şimdiki kadar. Sadece ağır yaralı olanları yazmışlar herhalde.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol