confessions

subham

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 115
  2. takipçi 0
  3. puan 5667

yangın kayıpları

subham
Yangında neler kaybedildi? İnsanlık mı, evler yada geçim kaynakları mi? Sanki hepsi kayboldu hayatta. İnsanların çığlığını duymamak mümkün değil ? Evleri kül olanlar ceyizleri yananlar hayvanları telef olanlar birçok hikaye var duyulmaya bekleyen. Acaba hazirmıyız buna?

manavgat yanıyor

subham
Çok çok acı. İnsanlar resmen 5 litrelik suları tankere doldurup yangın söndürmeye çalışıyor. Yani aslında mümkün olmadığını onlarda çok iyi biliyorlar ama karınca kararınca misali. Bu millette bu ruh olmazsa ne yapardık. Ben buna kurtuluş savaşı ruhu diyorum. Birlik ve beraberlik herşeyden evvel geliyor bizde.

kiğılı

subham
Son zamanlarda en çok alışveriş yaptığımız mağaza. Koleksiyonları oldukça çeşitli. Bunun dışında kaliteleri tartışılmaz. Özellikle kumaş konforu oldukça iyi. Fiyatları biraz pahalı ama değer diye düşünüyorum.

kovid 19 dramı

subham
Valla temmuz ayı oldu hala bence bir gelişme yok. Evet halk aşılar konusunda beklediğimden daha fazla hassas ama tedbir sıfır. Mekanlar saldı insanlar saldı. Hiç birşey olmamış kimse göçüp gitmemiş gibi devam ediyoruz hayatımıza.

müzik sorunu

subham
Gündeme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri damga vurdu bugün. Hani hiç kimse kusura bakmasın diye başlayan. Bugün alınan karar doğrultusunda müzikli eğlenceler 12 ye çekildi saat olarak. Tabi sosyal medyada baya bir olay oldu bu sözler. Özellikle şarkıcılar sert tepki gösterebilir diye düşünüyorum.

30 yaş aşı

subham
Lütfen artık bizde aşı olalım ama ya. Yani kendimi bir kötü hissediyorum herkes oldukça. Nasıl bir kafa yasiyoruz yahu. Olacaksak olalım atalım gitsin şu maskeleri artık. Valla yediğimiz içtiğimizin gezdiğimizin tadı yok. Hayat enerjimiz dipte.

arı mayalı silgi

subham
Peki şunu hatirliyormusunuz hani kolonyalar olurdu piramit şeklinde bir naylon içerisinde. Rengarenk ve değişik konularda. Tabi çok kalitesizdi ama alırdık işte kırtasiyelerden. Nasıl bir heves ise artık. Patlatırdık onun bunun gözüne. Vay be nasıl geçmiş o yıllar diyoruz şimdi.

yerinde aşı dönemi

subham
Yerinde aşı dönemi başladı. SGK ya bağlı çalışanlar için özellikle mobil aşı alanları oluşturuldu. Türkiye de 81 ilde neredeyse 350 organize sanayi bölgesi bulunmakta. Ayrıca bu aşılanma alanlarından faydalanmak için aşı randevusu almaya gerek yok. Böylelikle aşı olmak oldukça kolay bir hal aldı. Aramızda organize sanayi bölgesinde çalışıp bu şekilde aşı olan varmı peki?

heidi

subham
Ne tatlı bir çizgi dizidir Heidi. Güzel bir köyde tatlı bir dede eşliğinde geçer hikaye. Güzellik ve iyilikler vurgulanır bu sevilen çizgi filmde. Biz hala severek izleriz ailemizin küçük üyeleri ile. Ben en çok dedenin o pofidik ekmeklerini severim. Birde görüntü kaliteleri çok başarılı yahu bu çizgi filmlerin bravo valla nasıl başarılı yapıyorlar.

çalışanlar için aşı

subham
Dün sağlık bakanı Fahrettin Koca gerçekten güzel bir müjde verdi ve sosyal güvenlik bakanlığı'na bağlı olarak çalışan memur ve işçilerin aşılanacağını belirtti. Bu en basitinden Bizim aileyi mutlu etti çünkü ailede çalışanlar var ve aynı zamanda tehlike altında olan büyüklerimiz var. İnşallah böylelikle endişelerimiz dan yavaş yavaş kurtulacağız.

yaşar ceğil

subham
Önceden Kocaeli akademi hastanesinde görev yapan kadın doğum sağlığı doktoru. Şimdi ise kendine ait bir kliniği var. Burada anne adayları gebelik takibi yaptırırken aynı zamanda bu klinikte estetik işlemlerinde yapılıyor. Yaşar bey oldukça başarılı bir doktor alanında. Yumuşak bir yüz ifadesi ile hastaları ile çok ama çok başarılı iletişim kuruyor.

ek gıda donemi

subham
Çocuklar daha doğrusu bebekler için oldukça önemli bir dönem. Gerçi ben pek yaşamadım oglumada yaşatmadım böyle bir dönem çünkü saçma buluyorum. Bence anne her şeyin tadına baktırmak için elinden geleni yapmalı.

mutluluk

subham
Mutluluk nedir? Mutluluk şükretmek ve anın kıymetini bilmektir diye düşünüyorum. Bu iki meziyet sizde varsa her halükarda mutlu olursunuz. Aksi taktirde anı yaşamaz fazlasını isterseniz biraz zor memnun kalmak ve sevinip mutlu olmak.

osmanlıca

subham
Yüzyıllık bir yazı dili Osmanlıca. Üniversitede tarih bölümünde okurken babama Osmanlıca dersimiz var demistim. Konu komşunun yanında sürekli Osmanlıca biliyor bizim kız hadi konuş az da duysunlar derdi. Anlatamadım bir türlü yazı şekli olduguna. Bazen de gönlü olsun diye eski Türkçe ile biseyler söylerdim. Napayım babam sonuçta.

zeytinyağı

subham
Bence doğanın güzel nimetlerinden biri. Zeytinyağlı yemekler oldukça sağlıklı oluyor. Ve artık uygun fiyata zeytinyağı edine biliyoruz. Özellikle sağlığımızı düşünüyorsak zeytinyağlı yemekleri ve zeytinyağının o güzel aromasını
hayatımıza katmalıyız. Burada şöyle bir şey tavsiye edebilirim ki kurutulmuş domatesi mutlaka kekik ve zeytinyağı ile harmanlayarak tüketin.

susuzluk

subham
Hakikaten susuzluk çok ciddi bir problem. En azından toplumun Büyük bir kısmı bu konuda bilinçli olsa ve tasarrufa gitse büyük bir yol kat edeceğimizi düşünüyorum. Özellikle suyu açık bırakıp başka bir işle uğraşmak büyük bir insanlık ayıbı haline gelmiş olabilir. Çünkü özellikle Afrika ülkelerinde insanlar bir damla suya hasret. Eğer böyle giderse doga bize iyi davranmaz ise gerçekten sonumuz kötü.

aldatmak

subham
Bence hiç güzel bir espri değil. Eşler arasında böyle muhabbetlerin olması ve sonunun espri ile bitmesi hiç de rahatlatıcı bir durum değil doğrusu. Sonuç olarak yapan kendine yapar. Böyle bir durumda ne işine ne de çocuğunu bir daha görme hakkı sana verilmez. Çünkü gurur ile oynamak oldukça yanlıştır.

balıkhan

subham
Vallahi gerçekten balık yemek istiyorsan Kocaeli'de oturuyorsan balıkhan vazgeçilmez bir yer. Taze balıkları burada sürekli evet pazar ve bazı mekanlara göre biraz pahalı fiyatı Ama emin ol arkadaşım bu pahalılığa değer bir hizmet alırsın.

aşılar yolda

subham
Ve sağlık bakanı Fahrettin Koca aşıların geleceğini açıkladı. Yani tünelin ucundaki ışık göründü sanırım arkadaşlar. Aşılanmaya güvenmemek ve maske,mesafe,temizlik kuralına dikkat etmek lazım. Hala her gün 200 can yanıyor. Virüs bitmiş değil.

feride

subham
Camdaki kız nalanın annesi Feride tabiki. Ama nasıl korkuyorum o kadından ya. Yani Nalanın da yaptığı iş kadını çıldırtır. Dizi oldukça gerilimli bir hal aldı. Ara ara bir espri filan olsa. Neyse Enis Arıkanın varlığı yüz güldürüyor .
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun