confessions

subham

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 131
  2. takipçi 0
  3. puan 7631

en kıdemli lider

subham
Cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan açıklamış pek de doğru söylemişler kendileri siyasette çoğu ülkede artık yeni liderler var amerikasından almanyasına kadar. Birde ekonomide yüzümüz gülse varya 100/100 puanlık bir lider bence cumhurbaşkanım. İnşallah dolarda düşer ama gidişat pek iç açıcı değil.

lebon pastanesi

subham
1886 yılından beri istiklal caddesinde olan işletmedir. Kirası 60.000 tl rakamına çıkınca artık tutunamaz olmuş ve kapanmak zorunda kalıyormuş. Yazık valla tarihi bir çınarı daha kaybediyoruz. Nasıl bir ekonomik darboğazdayız allahım 1886'dan beri ayakta duran işletme bile kepenk indiriyor...

doktorlar istifa ediyor

subham
Şu an doktor ihtiyacı tüm dünyada en üst düzeyde. Hal böyle olunca da doktorlar bunu bir fırsat olarak bilerek kabul eden ülkelere gidiyor olabilirler. Kimine göre vatan haini bu Pandemi zamanında ülkesini terk edenler kimine göre de aklı başında insan. Oturduğum yerde çokta yorum yapmak istemiyorum doktorların da çektiği yaşadığı stresi bilemeyiz çünkü.

her maçtan sonra hakemlere saldırmak

subham
Sizce de artık can sıkıcı bir hal almaya başlamadı mı arkadaşlar bütün derbilerdem sonra kaybeden taraf kesin bir hakem hatasıyla kaybetmiştir. Artık var sistemi de geldi buna rağmen futbolda hakem hatası tartışmalara bitmedi. Bazıları maçın kendisinden çok hakem hatalarını konuşmayı seviyor sanki.

2023

subham
Bekliyoruz evet ama inanıyor musunuz bilmem. Ben bugünden sonra tüm inancımı kayıp ettim. Çünkü hayat çok zorlaştı. Kendi ülkemizde her konuda çok zorlanıyoruz. Marketler ateş pahası pazar desen ayrı. Eğitim masraflarını saymıyorum bile. Nasıl ilerleyeceğiz bilmem.

sabretmek

subham
Bazen beklemek gerekiyor işte. Daha iyisinin olması için yada duanın gerçekleşmesi için. Ben hep beklemenin faydaları olduğuna inanırım. Aramızda bekleyerek duasına erisecegine inanan varmı ben merak ediyorum.

18+

subham
Şimdi tüm diziler 18+ arkadaşlar. Bugün camdaki kız dizisini izleyelim dedik bir gece sahnesi 10 dk olurmu yahu? Çocuklar dikti gözlerini pür dikkat izliyorlar. Yani insan çekiniyor biraz. Ana baba ile izlenecek dizi yok denebilir.

kırtasiye giderleri

subham
Kırtasiye giderleri çok ciddi boyutta. Aslında artık bim a101 gibi zincir marketlerde de satılıyor kırtasiye malzemeleri. Ama bazı okullar yada öğretmenler sanırım marka ismi veriyorlar. Ben doğru bulmuyorum bir veli olarak. Ne alınacağı söylenmeli ve herkes uygun ve kendi kesesine uyan ürünü almalı.

ay yıldız karargahı

subham


Ankara etimesgut'da yapılacak karargah ile kuvvet komutanlıkları tek çatı altında toplanacak. Proje ay ve yıldız şeklinde olacak. Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve tüm kuvvet komutanlıkları bir arada olacak. Teknik olarak teknoloji gelişti ve uzaklar yakın oldu evet ama konu savunma ise bence doğru bir hamle.

salgın haritası

subham
Sağlık bakanı Fahrettin Koca her gün müjdeli haberler veriyor. Tüm şehirlere örnek olsun bizi mutlu etsin hatta teşvik etsin diye çok güzel cumleler ile ifade ediyor şehirlerin risk seviyesini. Bugün Rize mavi renk olmuş mesela. Ne mutlu ki Karadeniz kıyıları mavi renge dönmüş.

busenaz sürmeneli

subham
Yangın sel derken ülkemiz çok üzüldü. Neyseki bu günlerde yüzümüzü sporcularımız güldürdü hepimizi gururlandırdı. Ne mutlu bizlere ne mutlu spora sporculara destek veren yüce gönüllülere.Busenaz Sürmeneli Tokyo 2020 de *oksta olimpiyat şampiyonu oldu. Tebrikler Busenaz.

okullar açılacak mı

subham
Evet robota döndüler doğru. Bunun yanında iyice kilo almadılar mı sizce yahu. Habire yemek habire içmek abur cubur. Sonra bilgisayar başına. Acaba öğrencilerin en samimi düşüncesi ne? Azıcık öğrencilik psikolojisini biliyorsam okul açılmasın isteyecekler bence çocuk aklı işte.

yangın kayıpları

subham
Yangında neler kaybedildi? İnsanlık mı, evler yada geçim kaynakları mi? Sanki hepsi kayboldu hayatta. İnsanların çığlığını duymamak mümkün değil ? Evleri kül olanlar ceyizleri yananlar hayvanları telef olanlar birçok hikaye var duyulmaya bekleyen. Acaba hazirmıyız buna?

manavgat yanıyor

subham
Çok çok acı. İnsanlar resmen 5 litrelik suları tankere doldurup yangın söndürmeye çalışıyor. Yani aslında mümkün olmadığını onlarda çok iyi biliyorlar ama karınca kararınca misali. Bu millette bu ruh olmazsa ne yapardık. Ben buna kurtuluş savaşı ruhu diyorum. Birlik ve beraberlik herşeyden evvel geliyor bizde.

kiğılı

subham
Son zamanlarda en çok alışveriş yaptığımız mağaza. Koleksiyonları oldukça çeşitli. Bunun dışında kaliteleri tartışılmaz. Özellikle kumaş konforu oldukça iyi. Fiyatları biraz pahalı ama değer diye düşünüyorum.

kovid 19 dramı

subham
Valla temmuz ayı oldu hala bence bir gelişme yok. Evet halk aşılar konusunda beklediğimden daha fazla hassas ama tedbir sıfır. Mekanlar saldı insanlar saldı. Hiç birşey olmamış kimse göçüp gitmemiş gibi devam ediyoruz hayatımıza.

müzik sorunu

subham
Gündeme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri damga vurdu bugün. Hani hiç kimse kusura bakmasın diye başlayan. Bugün alınan karar doğrultusunda müzikli eğlenceler 12 ye çekildi saat olarak. Tabi sosyal medyada baya bir olay oldu bu sözler. Özellikle şarkıcılar sert tepki gösterebilir diye düşünüyorum.

30 yaş aşı

subham
Lütfen artık bizde aşı olalım ama ya. Yani kendimi bir kötü hissediyorum herkes oldukça. Nasıl bir kafa yasiyoruz yahu. Olacaksak olalım atalım gitsin şu maskeleri artık. Valla yediğimiz içtiğimizin gezdiğimizin tadı yok. Hayat enerjimiz dipte.

arı mayalı silgi

subham
Peki şunu hatirliyormusunuz hani kolonyalar olurdu piramit şeklinde bir naylon içerisinde. Rengarenk ve değişik konularda. Tabi çok kalitesizdi ama alırdık işte kırtasiyelerden. Nasıl bir heves ise artık. Patlatırdık onun bunun gözüne. Vay be nasıl geçmiş o yıllar diyoruz şimdi.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun