confessions

suluman

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 40
  2. takipçi 1
  3. puan 1340

tam kapanma ne zaman bitecek

suluman
Tam kapanma sizce ne zaman bitecek arkadaşlar? Sağlık Bakanı artık tam kapamanın sonuna yaklaştığımıza dair müjdeli bir açıklama yapmış. Bana sorarsanız 19 Mayıs'ın olduğu hafta da tam kapanma devam edecek gibi duruyor. İnşallah vaka sayıları düşer ama hiç sanmıyorum kimsenin tedbir aldığı yok herkes kafasına göre takılıyor. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, sizin de çevrenizde var mı vakalar. Allah şifa versin her nerede varsa hasta.

'sözlük yazarı olmalıyım'

suluman
Bir tane malum sözlük sitesi var oraya üye olmaya çalışıyorum iki yıl oldu hala onaylanmadı bu afra tafra niye yani. Üye olunca ne oluyor sanki Amerikan Vatandaşı olacağız. eski defterlerde ilk nesil yazarlardan birisi olmak bana gurur veriyor. inşallah hak ettiği yere gelir ve zirvedeki sözlük sitesi olur burada sözlük yazar olmaktan gurur duyuyorum gerçekten.

elazığspor tabut

suluman


Elazığspor küme düşünce taraftarlar tesisin önünde ilginç bir protesto yapmış. Tabut ve kürek bıraktıkları bu eylem sanırım son zamanların en sessiz ama en çok ses getirem eylemlerinden biri olarak dünya spor tarihine yazılacak 🤣
1
pembepanter pembepanter
Hahaha taraftarlar bile bıkmış elazıspordan ama ilginç ve çok ses getiren bir eylem olmuş gerçekten ama birazda akıllıca olmuş bence helal olsun 😄😂

afganistan

suluman


İftar saatinde bombalı saldırı yapılmış ve 30 kişi ölmüş. İnsan hayatının değersizleştiği 3. dünya ülkesi nasıl olsa. Amerika olsa ortalık nasılda ayağa kalkardı. Amerika'nın demokrasi (sözde demokrasi) götürdüğü ülkelerde ise maalesef normal görür olduk bu tarz vahşet haberlerini...

bugün ne yemek yapsam

suluman
Bugün ne yemek yapsam durumunu dert eden var mı arkadaşlar benden başka? Yani yemek yapmak iyi güzel birşey ama bir yerden sonra insana sıkıcı ve zahmetli bir iş gibi gelebiliyor. Tabi yerken bir sıkıntı yok orasında zahmet çekmiyoruz :) Sizde nasıl durumlar mutfakta olmaktan keyif alıyor musunuz yoksa benim gibi dert mi ediyorsunuz bugün ne yemek yapsam acaba diye ?

çifte gezegen

suluman
Google tarafından doodle yapılmasa çoğu kişinin haberi olmayacak. Jupiter ve satürn 800 yıl sonra ilk kez bu kadar yakınlaşıyor. İki gezegenin kavuşması diye adlandırılıyor. Düşünsenize çarpılırlarmış birde tamda 2020 felaketler yılının sezon finali ve insanlığın da sonu olurdu herhalde...

ekim ayında otomobil satışlarının 90 artması

suluman
İkinci el fiyatlarının azda olsa normale döneceğine inanıyorum. Birde yeni yıla gireceğiz onun da etkisi var. Modelleri bir yıl daha eskimiş olacak araçlar. Herşey mantıklı düşmesi için ikinci el piyasasının, tüm şartlar elverişli gibi. Ama gelgelelim bir döviz gerçeği var. Dövizin yukarı yönlü hareketi sürdükçe 2-3 yılda yaşlansalar o kadar zaman geçse yinede bu araba fiyatları düşmez :(

'dolar arttı hayat pahalandı geçinemiyoruz'

suluman
Memurlar şuan türkiye'nin maaş skalasında sanırım özel sektörün zaten önünde. Tamam onlarda zamlansın ama özel sektör içinde asgari ücrete iyi bir zam yapılması lazım. Hayat gerçekten çok pahalandı. 4 yıldan birkaç ay daha önce ev alırken 20.000 tl borç almıştım euro olarak ve 6.080 euro miktarına denk geliyordu. Şimdi o para 3'e katlandı 60.800 TL oldu takribi. İyiki bir yıl sonra ödemişim sadece 5, 6 bin farkla yırttım o borçtan. Bu devirde döviz borcu olanları işi zor.

eypio

suluman
Rap müziği hiç sevmem hatta çoluk çocuk işi olarak görürüm ama Eypio'nun çok acayip şarkıları var belkide sevdiğiniz dizi ve filmlere ait şarkılar olması bu kadar etkili. Çukur dizisi müziği ve naim filmi müziği sizcede çok iyi değil mi? Birde eypio'nun ay gızım şarkısı var klibini izleyerek dinleyin insanın aile büyüklerini arayası geliyor.

fatih portakal isyan etti

suluman
Evet haklı ama bu yarışın ilk günü değil 29 ekimde başlamıştı. Cumhurbaşkanlığı da düzenlemiyor ama himayesinde gerçekleşiyor ama organizasyon o kısım doğru. Uluslar arası takımlar yer alıyor 4 günlük bir yarış. Ve dolmabahçe sarayı önünden Atatürk'e saygı duruşu ile başladı etkinlik depremden bir gün önce 29 ekim tarihinde.

sadakatsiz

suluman
Türk dizilerindeki dram merakını hiç anlamamıştım. En son bundan yıllar önce bizim evin halleri dizisi oyuncuları bir programa katılmıştı. Orada sormuşlardı dizi komediden nasıl drama döndü diye. Oyuncularda samimiyetle tamamen reyting kaynaklı olduğunu halkın bunu sevdiğini söylemişti o geldi aklıma.

miss turkey güzeli

suluman
Sadece güzellik yetmiyor işte çok azda olsa zeka kriteri de aranması lazım. Daha ilkokul seviyesindeki sorulara bile cevap veremeyen bir insanın uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmesi de saçmalığın daniskası. Bu jüriyi nasıl etkiliyorlar acaba merak ettim hiç mi bilgi sorusu sorulmuyor.

heath ledger

suluman
Adam filmdeki harika oyunculuğunun hemen ardından rahmetli olunca yani bilinirliğinin had safhada olduğu bir dönemde aramızdan ayrılınca çok üzünüldü. Mekanın cennet olsun reis. Bir sen birde spartakus'ün ilk sezonlarında izlediğimiz Andy Whitfield kanserden ölünce çok üzülmüştüm. Liam McIntyre da usta oyunculuğu ile kalan sezonlarda spartakus rolünü canlandırdı. Rolün hakkını verdi ama gözlerimiz hep aradı andy'yi.

sözlük

suluman
Başka sözlük sitelerinde de üyeliğim var ama burayı keşfettikten sonra en çok ziyaret ettiğim sözlük sitesi haline geldi. Küfür olmayışı, saygılı muhabbet ve tartışma ortamı olması gerçekten harika. Sözlük sitelerinde ender görülen bir özellik ve bu özelliği ile eski defterler diğer oluşumlardan kalın bir çizgi ile ayrılıyor.

sedat kapanoğlu

suluman
Whois kayıtlarına baktım ikiside 2001'de kayıt edilmiş. Ama sozluk.com 3 ay kadar daha önce kayıt olmuş. Buda demek oluyor ki eksisozluk.com başkasındaydı ve düşünce aldım denildiğine göre sozluk.com u da alacak fırsatı olmuş o dönemde 2001'li yıllarda.

iphone 12 fiyatları

suluman
Hala ıphone 4 kullanıyorum 4s de değil. Adamlar nasıl yapıyorsa emektar hala canavar gibi çalışıyor. Sanırım ıphone için milat taşı bu efsane kasa 4 modelleri. Bundan daha iyisi olamaz diyorduk ama o telefonlardan sonra şimdikiler uzay gemisi gibi. El yakıyor alamıyoruz orası ayrı.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun