confessions

terabap

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 8
  2. takipçi 1
  3. puan 211

asya kaplan sivrisineği

terabap

Sen nasıl bir sineksin abi. Gerçekten ormanda 50 kaplan gücünde derler ya öyle bir sivrisinek. Kot pantolonun üzerinden ısırıyor yinede ısırdığı yeri kocaman kabartıyor. Son 2-3 yıldır bu dönemlerde ortaya çıkıyor bu beyaz çizgili sinekler. Ben zebra sineği sanıyordum rengi yüzünden ama asya kaplan sivrisineğiymiş bunun adı. Gazabından koru bizi rabbim.

1915 çanakkale köprüsü

terabap

318 metre gelen çelik ayakları ile bu alanda dünyada lider olacak olan köprünün çalışmaları devam ediyor. Tam 5.000 kişinin çalıştığı köprü inşaatında 600 kişiyi mühendis kadrosu oluşturuyor. İki çelik ayağın arasındaki mesafe 2023 metre uzunluğunda olacak. Toplam köprü boyu ise 4.600 metreden uzun olacak. Ülke olarak gurur duyulacak mimari eserlerden biri yapılıyor arkadaşlar.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun