confessions

terabap

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 117
  2. takipçi 2
  3. puan 7067

instagram akımları

terabap
Instagram akımları her geçen gün hız kazanıyor. El ele tutuşup koşanların mantığını anlamakta güçlük çeksem de cinsiyet partilerinin aşırı sevinçleri her zaman favorim. Birde şey var hani en çok gelen sorular yani bu soruları cevaplayan var birde bunları soranlar. Çok ilginç degilmi ya bu kadar boş vaktimiz var.

damada sucuk takmak

terabap

Damada emzik, sucuk, detarjan takmak ! sanırım sadece bizim ülkemizde olabilecek enteresan hareketlerden biridir. Gelinin yerinde olsam düşünürdüm nasıl bir manyak arkadaş çevresi var bu adamın diye. Kızcağız da onun anne babasına da acıdım. ama bir tek bana mı saçma geliyor sizce komik mi yani bu?

tiktok askerleri

terabap
Tiktok ta asker ve terörist olarak karşılıklı yayın yaparak fenomen olmaya çalışan sahtekarlar türedi. İnsanlarda bu yayınları takip ediyor milliyetçi duygularla oynanmasına izin veriyor. Sosyal medya yasası belkide gerekiyordur artık bunları atıcan hapse direk !

sma tedavisi

terabap
Belçika sma tedavisinin ücretsiz olacağını duyurmuş. Bir devletin sma hastalarının tedavisini karşılıyor olması çok sevindirici bir haber. Umarım türkiye dahil tüm ülkelere örnek olur ve sma hastası çocuklarımız yalnız kalıp kaderlerine terk edilmezler. Rabbim dermansız dert vermesin inşallah.

işsizlik

terabap
İşsizlik günümüzün kanayan yarası gençler. Oldukça fazla iç acıtır bir hal aldı. Haberlerde gördüm de İstanbul'da tahliye olan şahıs cezaevinden çıkıyor ama dışarda iş bulamıyor. Oda şöyle bir yol izliyor. Tekrar hırsızlık ardından hapis. Haliyle cezaevi onun için daha önemli bir hal alıyor.

kızlar okur mu okur

terabap
Sizin mantığınıza göre kızlar okur mu? İşte zamanında Konya'da 5.sinifa gelen Ayşe Kaplan teyze okuldan atılmış sebep mi ne tabiki bu zihniyet. Kızların nesine okumak.. Şimdi o 58 yaşında ve lise diplomasını aldı. Burda bitmedi ama Ayşe hanım üniversite hayallerine ulaşmak için de gerekeni yapacağını belirtti. Helal olsun sana güçlü kadın.

mülteci sorunu

terabap
Kemal Kılıçdaroğlu güzel bir açıklama yapmış aslında. Diyorki bu insanlar bizim sınırlarımıza girdiler şimdi de vatandaşımız ile yüz yüze geliyor aynı ortamı paylaşıyorlar. Ve bir çok olay suçlama meydana geldi. Aslında haklı görüyorum ben Kılıçdaroğlunu. Artık yaşam alanimiz daraldı. Hatta duydum ki Esenyurt'ta bir Suriye mahallesi bile varmış bile duyan var mı ?

taliban

terabap
Afganistan'da yetki alanını her geçen gün genişleten Taliban örgütü kadınların üniversite eğitimi alabileceğini fakat erkeklerin bu sınıflarda olmayacağını belirtmiş. Hadi ora Afganistan burada Türkiyede de var bu zihniyet. Taliban boylesinin şeriata daha uygun olacağı görüşünde.

murat özdemir

terabap
Murat Özdemir acaba bir imtihan mı bizim için yahu? Yemek yarışması ile adını duyuran ardından Masterchef yarışmasına katılan ordan da diskalifiye edilen Murat Özdemir bu kez de polise rüşvet teklif etti ve göz altına alındı. Yani nasıl bir durum bu anlayamiyorum.

türkiye orman yangınları

terabap


Ormanlarda yanan bölgelerde tekrardan ekolojik yaşam kendini toplamaya başlamış. Eğer doğuda insanlar olmasa sanki her şey çok daha güzel olacakmış gibi geliyor bazen bana. Doğanın tüm dengesini bozan biziz. Bizim bir şey ekmemize ihtiyaç yok toprak ana kendini yeniliyor binlerce yıldır yaptığı gibi.

maske yasağı

terabap
Maske yasağı varmı ki? Ben hiç göremiyorum sokakta doğru dürüst maske takan. Ya burun altında ya çene altında. Ne zaman bu işi çözersek o zaman kurtuluruz maskeden. En azından kapalı alanlarla sınırlı olur bu alan. Açık havada maske takmak gerçekten çok sıkıcı.

dünyanın sonu

terabap
Bilim adamlarının yaptığı araştırma sonucu dünyanın sonu yaklaşmış. Bilime çok önem veririm ama arkadaşlar bunu anlamak için de bilim adamı olmaya ne gerek var. Dünyanın sonu tabiki geldi artık sokakta yürürken ölmemek bir şans meseles haline geldi. Ya da ahlak dibe vurdu mesela buda bir gösterge.

parti muhabbeti

terabap
Ben ortamlarda siyaset konuşmaktan parti eleştirmekten hoşlanmayan bir insanım. Nedense tasası bana mı düştü yahu diyenlerdenim. Belki umursamazlık ama ben nedense bu tür muhabbetleri insanlar arasında mesafeye yada soğukluğa sebep olduğunu düşünüyorum.

yangın faciası

terabap
Malesef ormanlarımız hatta ve hatta yerleşim birimlerimiz çatır çatır yanıyor. Öyle acı ki herşey. O insanların feryatları kalplere işleyecek şekilde. Çeyizi yanan genç kız bir yandan yaşlı hatta hasta teyzeler bir diğer yandan. İnsan yani gerçekten hisseden insan neye üzüleceğine şaşırıyor.

hassasiyet

terabap
Sosyal medya hayatımızın bir gerçeği ama ben bazı zor yada olağan üstü şeyler yaşadığımız günlerde bu konuda hassas olunması gerektiğini düşünüyorum. Mesela evet kahvaltıda fotoğraf paylaşmak istersiniz yada katıldığınız bir davette yada arkadaş bulusmanızda. Peki en azından 2 gün paylaşım yapmasanız ne olur hiç düşündünüz mü ? Belki biraz hassasiyet iyidir. Çünkü zor günler geçiriyor Türk milleti. Belkide kalplerimizinde bir olması lazım.

siyah önlük

terabap
Samsun'da okuma yazma kursuna katılan yaşları 60-84 arasında değişen teyzeler çocukken hayalleri olan önlüğü bu yaşta olsa da giydiler. Öyle hoş bir görüntü ortaya çıkmışki. Hayallerin peşinden koşmak ne güzel. Bravo teyzelere.

alikahya çocuk hastanesi

terabap
Kocaeli ilimizde derince devlet hastanesine bağlı olarak hizmet vermekte. Evet burası bir devlet hastanesi. Konum olarak şehir merkezinin biraz dışında. Ama beklediğimden daha iyi diyebilirim. Ferah fiziki yapısı ve ilgili, özverili hekimleri ile taktiri hak ediyor.

hot wheels

terabap
Ama gerçekten kaliteli oyuncak serisi. Benim oğlumda serisi var hala da alma derdinde. Vakti güzel degerlendirmesinide sağlamıyor değil. O yüzden verilen para göze batmıyor hakikaten. Oyuncak güzel olunca ailecek oynuyoruz işte bizde.

cebeci apart

terabap
Cebeci bölgesinde apartta kalmış olan varmı aramızda? Küçük çaplı bir araştırma yaptım fiyatlar genelde gecelik 300 400 civarında. Pandemi zamanı muallakta kalsakta en iyi yol bu gibi gözüküyor. Hem uygun hem mini bir tatil.

evliliğin yürümesi

terabap
Aslında bu konudaki fikirlerinizi çok merak ediyorum sözlük ailemiz. Mesela evlilik neden yürür? Ya da evliliğin sürdürülmesi için çocuk yapılmalı mı? Ben bu aralar çok şükür bir sorun yaşamadım ama bu hep aklımda. Benim görüşüm evlilik kusurları örterek yürür ve çocuk yapmak mutsuzken oldukça mantıksız. Yani bir gemi batıyor o batan gemide neden bir çocuk olsun ki?

burak elmas

terabap


Burak elmas Galatasaray kulübünün 38. Başkanı seçildi. Yıllardır Galatasaray kulübünün başkanı Galatasaray lisesi mezunu olmak zorundaymış gibi bir kaide vardı sanki ama son yıllarda kırıldı bu düşünce yapısı. Burak elmas'da Galatasaray lisesi mezunu değil.

dünya'mızın 250 milyon yıl sonrasını gösteren simülasyon

terabap
Bende daha önce kıtaların bir olduğunu ve zamanla ayrıldığını duymuştum. Sanırım bu ilk insanların nasıl dört bir kıtaya yayıldığının ispatı da olabilir. Hazreti adem soyundan insanlığın çoğaldığını düşünürsek hep merak etmiştim diğer kıtalarda nasıl insan izlerine rastlandığını. Sanırım hz adem zamanında kıtalar birdi ve insanlar yayılabildi. Zamanlar topraklar ve kıtalar ayrıldı. Tabi insanın tarihi o kadar eski mi bilinmez. Simülasyon da bir yere kadar doğru olabilir sonuçta tahmini değerler çok fazla bilinmeyen var.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun