confessions

tonsley

3. nesil eli kalem tutan - darülfünun - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 3
  2. takipçi 1
  3. puan 188

aldatanı aldatmak

tonsley
intikam duygusunun çok ince bir kırmızı çizgisi vardır. ucunu kaçırırsanız karşınızdakinin karakterinden hiçbir farkınız kalmaz. bu konu tam olarak da böyle bence. karşıdaki insanın yaptığı karaktersizlik sizin de onu yapmanızı gerektirmez. bunun affı zaten söz konusu asla değildir. hata düzeltilir ancak yanlış yaptıysan iş işten geçmiş demektir. zaten sizin için doğru kişi değildir, kurtulmuşsunuzdur.

“Yapılan bir yanlışa yanlışla karşılık vermek en büyük yanlıştır.”
-Mustafa Kemal Atatürk

sevmek mi sevilmek mi

tonsley
Sevmek insanın kendi içinde yaşadığı içinde var olduğunu bildiği bir duygudur. Sevilmek ise bir inanıştır. İnanmak o kadar güçlü bir duygudur ki bütün dünyayı değiştirebilir. Mesela dinlerin doğruluğu yüzde yüz asla ispatlanamaz. Ama dinlerin mensubu olan kişilerin inancı o kadar eşsiz ve derindendir ki dağlar devrilse üstlerine ondan vazgeçmezler. Sevilmek inancı da benim nezdimde tam olarak böyle bir inançtır ve en az o kadar güçlüdür.

pazartesi sendromu

tonsley
Artık sadece pazartesi günleri değil, haftanın her günü saat 08.00 sularında yaşadığım sendromdur. Sorun şudur ki; sabah kalkıp 10 saat işte çalıştığınız ve sonunda ev kirasını bile karşılamayan bir ücret için bir daha asla geri gelmeyecek olan o 10 saatinizi heba ettiğiniz bir gün yahut kalkıp akşama kadar okulda kalifiyesiz bir eleman olarak mezun olmak için gecenizi gündüz ettiğiniz hayatınızdan, arkadaşlarınızdan, ailenizden ödün vermeniz gereken bu devir içinde rutine dönen bu günlerin yorgunluğunu ve kızgınlığını sabahın ilk ışıklarında ağızda geceden kalma bir tütün tadı ve sırtınızda yaşanmışlığın verdiği o emekçi kamburu ile her günün aynı verimsizlikte olmasını, hatta daha da kötüye gittiğinin gerçeğini kabul etmemenin insan ruhuna vermiş olduğu daralma halidir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun