1 dolar 2 lira 80 kuruştan 9 liraya çıktı

eski defterler
04/08/1958/ Uluslararası Para Fonu, iMF, baskısıyla, Cumhuriyet tarihinin en yüksek devalüasyonu yapıldı. 1 dolar 2 lira 80 kuruştan 9 liraya çıktı. Devalüasyon oranı yüzde 221 idi.
blue raven
tarihe not düşmek adına yazıyorum. şu an dolar 7.95 tl den işlem görmekte.
önümüzde 400 milyon dolar borç ödemesi var, önümüz kış yakacak doğal gaz, mazot ihtiyaç, turizm gelirleri diplerde, covid nedeniyle zaten ticaret minimum düzeyde seyrediyor üstüne ihracat, üretim çok çok düşük. sanki yaşamak için çok daha zorlanacağımız günler bizi bekliyor gibi.
sinerji
Bir de ben hep 50 tl lik dolar alıyorum beni etkilemiyor diyenler olmasa keşke aramızda. Şuan ülkede açık açık kriz ortamı var. Pandemi bahane oldu insanların işten çıkarmayı yasakladılar. Bu sayede işsizlik rakamlarında muazzam bir artış olmadı. Patronlar ya yıldırıyor elemanlarını istifaya sürüklüyor zorla yada iflas edip dükkanı kapatıyorlar.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun