10 milyon yıldız tarandı ama dünya dışı yaşam saptanmadı

birsinema


Avustralya'daki Murchison Widefield Array (MWA) isimli teleskop ile yapılan gözlemlerde tam 10 milyon yıldız tarandı ama dünya dışında bir yaşam yani başka bir medeniyet izine rastlanmadığı bildirildi. Bilim insanlarının bu araştırmasına ait Haber sonuçları Independent gazetesinde de paylaşıldı.
kelekci
Ufoların gerçek olduğuna inanamıyorum. Yani o kadar yoldan gelecekler şöyle bir gökyüzünde parıldayıp sonra kaybolacaklar. Bana pek mantıklı gelmiyor. Yada bizim dünyamızda ilgilerini çekecek bir yakıt benzeri ihtiyaçları yoktur ondan uğramıyorlardır ama yinede saçma bence.
1
kel kel
Bence ufolar gerçek yakıt ihtiyaci vardır yoldan gelip gökyüzüyle parıldayıp kaybolmazlar bana valla mantikli geldi sevdim beğendim güzel
mepola
Astrofotoğrafçılık merakı başladı bende de son zamanlarda ama ekipmanlarına bakıyorum çok pahalı. Kamp yapmayla ilgili bir sorunum yok zaten şehrin göbeğinde çekim yapmak imkansız, ışık kirliliği olmayan doğada yapmak gerek çekimleri. Hayran kalıyor insan böyle fotoğraflara.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun