15 temmuz köprüsü

tatlimandalina
15 temmuz şehitler köprüsünden geçerken siz ne hissediyorsunuz? Mesela benim kanım çekiliyor sanki. Hani oraya basmak çok yanlış gibi hissediyorum. Çok değişik bir duygu bu. Sanki ordan geçerken vatan sevdalılarının çığlıkları kulağıma geliyor. Aynı hissi Çanakkale de gezerkende hissetmiştim. Bu benzerlik bile ne kadar güzel aslında. Ruhları şad olsun inşallah.

blue raven
çanakkale bir devrin battığı, tüm dünyaya yeni ve güçlü bir milletin doğduğunu haber veren, tarihteki en kanlı savaşlardan birine sahne olmuş bir yerdir. özgürlük ve gerçek vatan sevgisi ile yürekleri atan ve tereddüt etmeden canından vazgeçmiş gerçek şehitlerin ebedi dinlenme yeridir. çanakkale nin her karış toprağında, akan her damla suyunda şehitlerin bir parçası bulunmaktadır. orada bulunurken veya yaşarken duyacağınız hiç bir his başka bir şeye benzemez benzeyemez...
yaşananları belgelerle anlatan güzel bir kaynak site
ankit
Bende öyleyim ya. Demekki tek değilmişim bu histe. Ordan gülerek İstanbul'u izliyorsak o şehitler sayesinde. Elini vicdanina koyup koşan herkesten Allah razı olsun. Vatanımızın milletimizin toprağımızın kıymetini bilelim ve bu ruhu hiç kaybetmeyelim.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun