2021 ramazan bayramı tatili

proboss
Çalışan kesimin büyük bir kısmı kurban bayramında dokuz gün tatil yapmanın hayalini kuruyor. Zaten devlet daireleri tatili kaptı zavallı bizim gibi özel sektör acaba yapacakmı yapmayacak mı diye merakla bekliyor kendi işverenlerinden. Hoş tatile olsa da bir şey yapacağımız yok malum yasak var evlere kapanacağız. Ama yinede dokuz gün bir tatil Pandemiyede çalışan insanlarada ilaç gibi gelir.
helldorado
Madem ki her yere yasak geliyor özel sektördeki insanların canı can değil mi? Devlet dairesinde çalışanlar evde yan gelip yatsın, hatta geçen gün gördüm haberlerde okul yöneticilerine ek ders ücreti verilecekmiş! Oh ne ala memleket özel sektörde çalışanlar ölsün var mı böyle bir şey?
ahmetbeyler
Ama öyle. Ne değişti ki yıllardır? Özel sektörde çalışana ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor bu memlekette. Halbuki oda ekmeğinin peşinde hatta bazen kamuda çalışana göre daha fazla performans sergiliyor. Ne yapsın kabul edilmek zorunda yükselmek zorunda. Tatil sorun maaş sorun herşey sorun özel sektörde.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun