23 nisan

tatlimandalina
Geçen yıl bu zamanlar bu hafta nasıl bir heyecan vardı özellikle çocuklu evlerde süslemeler balonlar resimler yazılar kesme biçme işleri. Süsledik evlerimizi ve evde kapalı da olsa bayramımızı kutlayalım dedik. Ne çabuk geçmiş 1 yıl inanılır gibi değil.
fukar
23 nisan demek cocuklarin sevincine ortak olmak demektir ama maalesef 2 yildir ne cocuklar sevine biliyor nede biz onlarin sevincine ortak olabiliyoruz her yil 23 nisani coskuyla buyuk bir sevincle kutlardik am oyle birsey kalmadi artik.
comantarta
İnşaAllah diyeyim bende. Bazen toplum sağlığını korumak için önlemler şart. İki yıldır buruk geçen 23 Nisan İnşaAllah aşılama ile önümüzdeki yıl Kutlanacaktır.23 Nisan Türk milletinin gurur kaynağı bir bayramdır. Dünyada eşi benzeri yok böyle bir bayramın çocuklara armağan edilmesi gurur verici. Umarım herkes aşısını olur.
acikelli
23 Nisan da artık benim minik oğlumda heyecan yapıyor. Şimdi tutturdu odamı süslesek diye. Çok güzel bir istek bu. Ayrıca bayram ruhunu edinmesi gurur verici bizim için. İnşallah bu duygular ile devam eder.
blue raven
evlerinize bayraklar asın, çocukların odalarını süsleyin ve onlara güzel kıyafetler alarak bayram coşkusunu yaşatın. bu bayramın ne olduğunu soran çocuklarımızda lütfen bıkmadan sıkılmadan nedenini ve bu bayramın nasıl ortaya çıktığını anlatın. hangi şartlardan geçtiğimizi nasıl bir ülke olarak dimdik ayakta kaldığımızı ve nasıl bir öndere sahip olduğumuzu anlatın onlara. ellerinde bayraklarla fotoğraflalarını çekin ve gelecekte kendi yaşadıkları bayramları, kendi çocuklarına anlatmalarına olanak sağlayın. lütfen içimizdeki vatan sevgisinin ve cumhuriyet coşkusunun kaybolmasına müsaade etmeyelim
farmasiyen
bazı seçilmiş çocukların 1 günlüğüne mahsusçuktan (!) devlet makamına getirildiği gündür. 23 nisan'ın ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olduğunu herkes bilir; şiirler okunur, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere falanca arkadaş kürsüye davet edilir, tören alanında alkışlar kopar falan ama unutulan bir şey vardır: çocukların her gün hatırlanması ve mutlu edilmesi gerektiği. tıpkı 8 mart'ta tebrik edilen kadınlar gibi, 9 mayıs'ta akla gelen anneler gibi, 20 haziran'da gündeme gelen babalar gibi. bugünün çocukları, geleceğin topluma faydalı bireyleri olsun istiyorsak yılın geri kalan günlerinde de onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir.

23 nisan'da özellikle kars, şırnak, ağrı, tunceli, van vb. başta olmak üzere tüm illerdeki muhtaç çocuklarına, köyde yaşayan çocuklara, maddi imkânsızlıklar nedeniyle hayallerinden vazgeçen çocuklara bir güzellik yapılsa; hepsine bir tablet verilse belki 23 nisan olması gerektiği gibi kutlanmış olur.

nobita
Yarın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı. Yarını coşkuyla kutlamak bence çok mühim. Birincisi milli bayramımız ikincisi ise çocuklarımızın gerçekten coşku ve neşeye ihtiyacı var. Hatırlıyorum da eskiden ne güzelmiş. Bazen hazırlık yapmak zor gelsede her zaman keyifli bir bayramdı.
ahmetbeyler
Bizde geleneksel hale gelen pandemi dönemi cam süslememize devam ettik geçen yıl olduğu gibi. Ama malum yasaklar yüzünden doğru dürüst birşey de alamadım iş çıkışı kapalı her yer. Evdeki küçük bayraklar ve Atatürk resimleri ile süsledik çocuk odamızın camını. Çocukları sevindirelim elimizden geldiğince bugün onların günü.
mrbapanGoogle da bu anlamlı ulusal bayram gününde logosunu değiştirmiş. Atamızın tüm dünya çocuklarına armağanı olan bu gün tüm çocuklarımız için kutlu olsun. Bir bakıma şanslı şuan çocuklar. Pandemi olmasa belki bizim çocukluk travmalarımız gibi ellerinde pon pon ile stadyumlarda gösteri yaparlardı. Ne günlerdi be...
ahsn
Bugün çocuklar bayramı çocuklarınn bayramını kutlarımm iyiki çocuklar çocukluk çok güzek keşke çocukluğuma geri.dönsem büyüdüğümdee bunları yaşamamış olurdum o yüzden çocuklar bugünün kıymetini ilerde anlayacaksınız.
kurtarazda
Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Cuma gününe denk geldi. Bu tarih ile birlikte 23 Nisan'da Koronavirüs pandemisi gölgesinde geçecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. İnşaAllah önümüzdeki yıllarda kutladığımız neşeli ve huzurlu 23 Nisan ara tekrar kavuşuruz.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun