abd büyük felaket yangını

mepola


Amerika'da 13 ağustos tarihinde başlayan ve başkan trump tarafından 23 ağustos tarihinde büyük felaket ilan edilen yangın hala devam ediyor. Takribi olarak istanbul ilimizin 1.5 katı kadar alan yangından etkilendi. Sıcak ve kuru hava sebebiyle uzun bir süre daha yangının sona ereceği sanılmıyor.
mavidis
2020 yılı tüm dünyada felaketler yılı olarak hatırlanacak sanırım. Dünyanın bir yerinde afet başlıyor o bitmeden bir diğer yenisi başlıyor. Bunlar uyarı aslında insanlığı, bilinçsiz çevre kirliliği ve küresel ısınma hem insan elinden çıkan sorunlar.
birsinema
Uydu fotoğrafından da büyüklüğü anlaşılıyor ama istanbul gibi koca bir ilin bir buçuk katı metrekareden bahsediliyor. Çok muazzam bir afet yaşanıyor orada. Hala söndürememişlerde yangını.
subham


Bazı kasabalar yok olmuş, yaklaştığı şehirlerde gökyüzü turuncu renge boyanmış. On binlerce kişi evleri boşaltıyor. Yani yaşayan anlar sanırım biz resimlerden görüyoruz ama bildiğimiz cehennem görüntüsü gibi kareler var amerika eyaletlerinde.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun