aklımız nerede

maverdi
Daha çok para kazanmak için denemedikleri yol kalmadı. Faiz, şans oyunları, hırsızlık, fuhuş, yolsuzluk.. ve daha niceleri. Herkes bi şekilde zengin olma hayalleri peşindeydi. Ama bunun bir ölçüsü yoktu. Kendilerine düstur edindikleri bir cümle vardı: “Para gelsinde nerden gelirse gelsin.”
İşte bu anlayış biçimi bir toplumu yok eden en büyük etkenlerden biridir. Bu düsturla çıktıkları yolda kendi refahları için bi başkasının refahını hiçe saydılar. Karşılıklı olarak bu işleyiş devam etti. Sonucunda ne mi oldu ?
Toplum olma bilincini yitirmiş bir millet, kavgalar, anlaşmazlıklar, adam öldürmeler, yağmalar ve temelleri sallantıya uğrayan bir ...hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun