akşener'den demirtaş'a kahvaltı yanıtı

eski defterler
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üç seneyi aşkın süredir Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın, “Dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım'ın kapısını çalar ve 'Kahvaltıya geldik' derdim” sözlerine yanıt verdi. Akşener, “Haberin tamamını okumadım. Ama şunu söylemek isterim. Güneydoğu'da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız. Evin en yaşlısı tarafından karşılanır. Sonra kapıdan çıkıp gittikten sonra davanız devam eder. Güneydoğu'nun böyle bir özelliği var.” dedi.
civardagezer
Siyasetçilerin bu yanıtlarına bayılıyorum. Her kesimin kalbini kırmadan yapılan zekice nüanslar yüklü. Siyasetçilerin mimiklerinden ses tonlarına kadar her davranışları yazılıp çiziliyor. Aleyhlerinde kullanılabilir hepsi o yüzden dikkatli yanıtlar veriyorlar böyle.

neden hala bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-mail: sozluk@eskidefterler.com

üye olun