albatroslar

danisman
Selin Irmak KAÇMAZ'ın haberine göre dünyadaki en sadık olan canlılardan albatrosların iklim krizi sebebiyle daha fazla boşandığını söylüyor. Uzmanlar, albatrosların romantik aşk hayatlarını, iklim krizine bağlı boşanma nedenlerini ve popülasyonlarının nasıl tehlike altında olduğunu anlatıyor. Farkında değiliz belki hala ama yeryüzündeki doğal seleksiyon döngüsü için gerekli olan canlılar yani halkalarda bir bir kopma meydana geliyor ve yok oluyor. Sıra bize de çoktan gelmiş vaziyette ama kimse farkında değil. Kendi ellerimizle kendimize kıyıyoruz. Hala da uslanmıyoruz. içimizdeki salgınların bir türlü bitmiyor olması sizce neden olabilir, sorarım?

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun