aldatanı aldatmak

lahza
suça suça karşılıkla vermek yanlıştır, hırsızın malını çalmak hırsızlıktır kâideleri gereğince uygunsuz olarak görülen ve kişiyi de o aldatanın seviyesine düşüren bir durum. evli olduğunuz kişinin sizi aldattığını öğrenirseniz medenice boşanmanız gerekir ve onu aldatmak intikam almak değil kendinizi düşürmektir. emin olun, sizi aldatan kişiyi aldatmanız onun umurunda bile olmayacaktır. olsa bile bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olayı tahakkuk edecek, ele verir talkımı, kendi yutar salkımı hesabı; aldatan kişinin aldatıldığı zaman esip gürlemesi, küplere binmesi, üzülüp sinirlenmesi bir anlam ifade etmeyecektir. evli olduğunuz kişinin aldatma fiiline aynı şekilde karşılık vermeniz size onunla ortak bir nitelik kazandıracaktır. hele çocuğunuz da varsa bu durum, size daha da suçluluk duygusu hissettirir ve çocuğunuzun bunu öğrenme ihtimali içinizi kemirmeye başlar. eğer flört ettiğiniz kişi sizi aldattıysa o ilişki zaten bitmiştir ve sizin bir başkasıyla beraber olmanız onu aldatmak değil de, aldatılmanızın acısını bir başkasından çıkarmak olarak görülebilir. ha siz hiçbir şey olmamış gibi safa yatmayı ve flörtünüzü devam ettirirken onu aldatmayı tercih ediyorsanız evet, sizin de ondan aşağı kalır yanınız pek yok gibidir. oysa aldatanı aldatmakla uğraşmak yerine onu hayatınızdan tamamen çıkarmanız, ona mutluluğunuzla cevap vermeniz gerekir. onlar intikam planları yapacak, kendilerini düşman görecek, entrika çevirecek kadar değerli değildirler. onların tasmasını çözmek ve doğaya salmak gereklidir. çünkü onlar anca çöplüğü eşelemekle uğraşmalıdır.
proboss
Bir tane belgeselde izlemiştim dmax yada tlc kanalıydı tam hatırlamıyorum. Karı ve koca netten chat yaparak birbirlerini aldatıyorlar. Meğer internet sitesi farkında olmadan bunları birbirleri ile eşleştirmiş. Aldatılanı aldatmak diyince o konu geldi aklıma.
eski defterler
aldatanı aldatmak yerine, son yıllarda yapılan kadın ya da erkek adliyeye gider, bulup buluşturduğu delilleri aile dava dosyasına ekleyip, yüklü tazminat talep etmektir. instagram da özellikle maalesef bunu bize öğretti ama unutulan, o gelirler çok fazla ve insanların ise talep ettiği 'bize de o kadar verirler' yönündedir, 'yuvam yıkılmış' duası ile beklentilerdir ve karşılığında alınan ise yıllar sonra çok daha az olacaktır. Evlilik imzada da kalsa beklenti döneminde iki taraf da sadakat yeminine uymak zorundadır.
sero can
Aldatanı aldatmak onun sana yaptıgı yanlışı onun sana yaptığı karaktersizliği ona yapmak zaten seni aldatanla tekrar beraber olamasın bunu kimse kimseye yapmamalı herkez kendine yakışanı yapar
divagar
Abi arkanı dönüp gideceksin bir daha da arkana bakmayacaksın. Ne o seviyeye inmene değer nede katil olmana değmez bu hayatta hiç kimse. Arada çocuk varsa hele sıkıntı. Alacaksın çocuğun velayetini karşı tarafa açacaksın yüz kızartıcı davayı. Allah kimseye yaşatmasın, zor tabi burada yazmak kolay...
tonsley
intikam duygusunun çok ince bir kırmızı çizgisi vardır. ucunu kaçırırsanız karşınızdakinin karakterinden hiçbir farkınız kalmaz. bu konu tam olarak da böyle bence. karşıdaki insanın yaptığı karaktersizlik sizin de onu yapmanızı gerektirmez. bunun affı zaten söz konusu asla değildir. hata düzeltilir ancak yanlış yaptıysan iş işten geçmiş demektir. zaten sizin için doğru kişi değildir, kurtulmuşsunuzdur.

“Yapılan bir yanlışa yanlışla karşılık vermek en büyük yanlıştır.”
-Mustafa Kemal Atatürk
senasizm
En güzel intikam sessizce gitmektir içinde öldürmektir o kişiyi. Damdan düşer gibi sensiz kaldığında anlıyor olayın nasıl buraya geldiğini. O noktada da asla bakmamamız gerek arkamıza çünkü yol önümüzde, önümüzü görmemiz lazım tökezlememek için.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun