aldatmak

farmasiyen
ilişkiyi medeni insan gibi değil karaktersizliğini ortaya koyarak kendine yakışır şekilde alçakça bitirme eylemi. aldatan insan türleri kendi arasında farklı gruplara ayrılmakta olup bazıları bunu bir meslek hâline getirmiştir ve iki hatta 3-4 kişiyi aynı anda idare etmekte; hiçbirine bir şey çaktırmamak konusunda profesyonel (!) bir çalışma yürütmektedir. bazıları pişman olmuştur ve ikinci bir şans dilemektedir fakat aldatma eyleminin ikinci bir şansı ortadan kaldırdığından habersizdirler. 'Bir daha olmayacak' diyerek yaramazlık yapan çocuk gibi özür dilemesini de bilirler hani, çok erdemli insanlardır. (!)
civardagezer
Abi sonuna kadar inkar edeceksin böyle bir durumda. Hep eşim sorar beni aldatırmısın diye bende hep aynı yanıtı veririm evet ama sonuna kadar inkar ederim sıkıntı olmaz diye. Şener Şen gibi olacaksın yaz kızın 10 kamyon çimento :)
subham
Bence hiç güzel bir espri değil. Eşler arasında böyle muhabbetlerin olması ve sonunun espri ile bitmesi hiç de rahatlatıcı bir durum değil doğrusu. Sonuç olarak yapan kendine yapar. Böyle bir durumda ne işine ne de çocuğunu bir daha görme hakkı sana verilmez. Çünkü gurur ile oynamak oldukça yanlıştır.
senasizm
Sağlıklı ilişkilerde hata yanlış olmamalı. Bir ilişkiyi sağlamlaştıran temellerden biri güvendir. Aldatmak yalnızca fiziki bir durum değildir bence. Birini kandırmak diyebiliriz kelime anlamı olarak. İnsan sevdiğini kandırır mı? Kandırmak sağlıklı bir iletişim sağlar mı? Düşünmek gerek biraz.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun