aşk sevgi arzu ve diğerleri

fakeasimo
Aşk,Sevgi,Arzu ve Diğerleri,
Bu saydıklarımıza güvenerek uzun vadeli bir birliktelik hayal etmeyin,
Aşkın ömrü üç yıldır teorisi,
Sevgiliye duyulan Sevginin tek başına güçlü bir duygu olmadığı,
Arzu istek ve Cinselliğin bir şekilde evrileceği gerçeği ile,
asıl olan arkadaş olabileceğiniz dost olup konuşmaktan birlikte vakit geçirmekten keyif alacağınız biri ile uzun bir birliktelik sağlayabileceğiniz gerçeğini sakın unutmayın,
mrbapan
Peki neden değişiyor herşey? İyi bir dost iyi bir eş olmayabilir. Ama iyi bir eş aynı zamanda iyi bir de dosttur. Bence bir büyü var ve o zamanla azalıyor. Sürekli çabalama ayakta tutuyor herşeyi ama genede ilk heyecan tutku olmuyor.
blue raven
her şey aslında kimya. özel birisi ile ilk tanıştığınızda salgılanmaya başlayan ilk 3 ayda tepe noktasına ulaşan ve sonra da zaman içinde azalan şey aşk tutku filan değil vücunuzda salgılanan oksitosin adlı bir hormon. kendisi aşk hormonu olarak da bilinir.
oksitosin - wikipedia
bence uzun süren gerçek ilişkilerin sırrı karşılıklı saygının olmasıdır...
fakeasimo
vucudun kimyası bize birşeyler anlatsada yaşanmışlık ve tecrube bana bir ilişkinin devamlılığı için tahammül etmenin olmazsa olmaz olduğunu gösteriyor çok karamsar cümleler belkide aşk varken sevgi varken saygı varken tahammül ne alaka diyenlere o an geldiğinde sabrınızın sınırları herşeyi belirliyor olacak :)

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun