asya kaplan sivrisineği

terabap

Sen nasıl bir sineksin abi. Gerçekten ormanda 50 kaplan gücünde derler ya öyle bir sivrisinek. Kot pantolonun üzerinden ısırıyor yinede ısırdığı yeri kocaman kabartıyor. Son 2-3 yıldır bu dönemlerde ortaya çıkıyor bu beyaz çizgili sinekler. Ben zebra sineği sanıyordum rengi yüzünden ama asya kaplan sivrisineğiymiş bunun adı. Gazabından koru bizi rabbim.
celikci
Çok feci bir sinek ya adamı mahvediyor ısırınca. Ev tarafında yok bizimde iş yerinde sigara içmeye korkar oldum. Sigara içme alanında yakalıyor inmem ile çıkmam 5 dakika o arada ısırıyor mübarek. Yahu dumandan kaçar derler arılar için sinekler için ama işe yaramıyor bu nasıl bir sinekse.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun