bağlanmaktan korkmak

farmasiyen
Ciddi düşünmeyen, evlilik vb. gibi sorumlulukları gözü kesmeyen insanların içinde bulunduğu psikolojik durum. o insanın yapısı uzun metrajlı ilişkilere pek elverişli olmadığı için bağlanmaktan korkar. aslında mutludur, bir şeyler hissediyordur, bir yandan bitmesin istiyordur ama bir yandan da ona alışma, onsuz yapamayacak duruma gelme düşüncesi iyiden iyiye rahatsız eder. bazen de insan ondan ayrılınca buna dayanamayacağını, hayatının mahvolacağını düşündüğü için bağlanmaktan korkar. her an gidecekmiş gibi diken üstünde sevmeye çalışır. nasıl olsa bitecek, bittiğinde en az acıyla ucuz atlatayım mantığı baskın gelir. öyle ya da böyle bağlanmaktan korkan bir insanın gerçekten sevmediği meydandadır. çünkü insan hakikaten âşık olduğu kişiye bağlanmaktan korkmaz, zaten bağlıdır ve onu asıl korkutan şey ondan ayrılma fikridir.
ahsn
Her insan bir kere bağlanır birisine bunu aşk diye de ayırmak yanlış olur insan bazen bi köpeğe bi kediyede bağlanabilir ya da annesine o yüzden bağlanmak işin ucunda insanın doğasında var ve kaçınılmaz bir durumdur bundan korkmaya gerek yoktur bence. :))

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun