ben bir sözlük yazarıyım eski defterler'de

eski defterler
Ben Bir Sözlük Yazarıyım Eski Defterler'de

Eski defterler kronolojik ansiklopedi dendiğinde akla ilk gelenler arasında. Ben de Eski Defterler sözlük yazarı olarak tarihe bir iz bırakmak istedim.

Başımdan geçenler, ülkede yaşananlar, dünyada meydana gelen olaylar derken elbette hepimizin söyleyecek çok fazla şeyi var. Ben de zamanın en teknolojik hali ile geçmişi her an yaşatmaya çalışıyorum. Herhangi bir konu hakkında yazmak, onu kalıcı hale getirmenin en güzel yolu. Bunun teknolojik ortamda olması, elektronik ansiklopedi yöntemi ile olması çok daha avantajlı. Bu sayede bizden sonra, dünyadaki olayları merak eden herkes için girip okumak, bilgi almak çok daha kolay olacak. Peki, Eski Defterler'de ne yapıyorum?

Eski Defterler Sözlük Yazarı Olarak Ne Yapıyoruz?

Zamane bilgiliği olarak düşündüğünüzde, bu zamanın en güzel ve pratik yöntemi ile olaylara yorumlarımı yazıyorum. Yorum yapmanın da ötesinde, artık bilgiye ulaşmak ve yaygınlaşmasını sağlamak çok kolay. Bunu bir misyon olarak bilip, online ansiklopediler arasında en kaliteli ve güvenli olduğunu düşündüğümü seçtim. Yazar olarak yaptığım yorumlar, anlattığım olaylar, her şeyden önce de benim başımdan geçenleri paylaşıyorum. Kendi tecrübelerimi okuyan herkesin olaylara benim bakışımdan da yorum yapmasını sağlıyorum. Elbette direkt yazılarıma yorum yapılabilir. Bu sayede yazar olarak ben de değişik bir açıdan olayı ele alma imkanı bulurum. Kısaca hem kendimi geliştirmek hem de geleceğe bir iz bırakmak açısından yazar olarak Eski Defterler yazarları arasında yerimi aldım.

Deneyimlerimi Paylaşıyorum…

Çok sayıda meslek grubundan farklı yazarlar olduğundan, aslında bu elektronik ansiklopedide deneyimlerin paylaşılması çok değerli. Hem mesleki anlamda deneyimler hem de günlük yaşantıda elde edilen deneyimler ile sözlük yazarlığı bilgi paylaşımı olarak da düşünülebilir. Paylaştıkça çoğalmak, kendi deneyiminizin önemli olduğunu görmek yazarlığın bir ödülü gibi. Her zaman anlatacak bir şeyi olanlar, kendi deneyimlerini önemseyenler böyle bir platformda yerini almalı. Benim paylaşımlarım, hayata dair çıkarımlarım diğer yazarların yorumları ile daha da ders çıkarabileceğim halini alıyor. Hem kendimi hem de çevremi bilgi ve deneyim ile beslemiş oluyorum. Her paylaşım Eski Defterler için çok değerli.

Gündemin Nabzını Tutuyorum…

Elbette gündeme dair pek çok yorum ya da haber okuyabilirsiniz. Ancak sizin fikrinizi söylemeniz, sizin gibi pek çok kişinin fikrini söylemesi çok daha güzel. Bu sayede konuşmalar monolog olmaktan çıkıyor. Artık siz de diyalog kurarak gündemi aktif bir şekilde takip ediyor oluyorsunuz. Bu sayede tamamen kendinizi iyi hissediyor, farklı bir açıdan da bakarak yorumunuzu yapma şansı buluyoruz. Gündem konuları Eski Defterler sözlük başlıkları üzerinden oluşturulur. Sizin de konuşmak istediğiniz bir konu olması durumunda, hemen siz de konu başlığı açabilirsiniz. Avantajlı bir şekilde gündemin, yaşanan olayların nabzını tutabilirsiniz. Gündemi yorumlamak çok daha kaliteli olacak.

Tarihe Benden Not!

Aynı zamanda gelecekte bir izim olması, yazarlık eylemimin en güzel yanı. Çünkü ben her istediğimde tarihe bir not düşüyorum. Tarihe benden not adı altında, kronolojik ansiklopedi ile kendimi en iyi şeklide ifade etme, sonrasında yazdıklarımı yeniden görme imkanım oluyor. Gerek sadece kendim ile ilgili paylaşımlar gerekse direkt olarak düşüncelerimi paylaştığım olaylar ile belki de bugünümden geçmişime baktığımda kendi hikayemi de görüyor olacağım. Kendi düşüncelerimi analiz etme konusunda çok daha başarılı olacağım. Tarihe bıraktığım izler, sonrasında benim de okuduğumda farklı duygular hissettiğim yazılar ve yorumlar olacak. Siz de tarihe not bırakmak için online platform tercih ederek hem ulaşımı kolay kılabilir hem de erişimin çok daha fazla insan tarafından olmasını sağlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda keyifli olacak.

Geçmişime Kronolojik Olarak Bakabiliyorum…

Bugünden geçmişe dönebiliyor olmak belki de teknolojinin en güze özelliği. Çünkü artık biz yıllar öncesindeki günlerimize dönebiliyoruz. Geçmişimizi kronolojik olarak görebiliyoruz. Bu hem yaşanan olaylar için hem de bizim farklı yorumlarımız için geçerli. Kendimizi tanımanın en güzel yolu olarak online yazarlık faydasını gözetebiliriz. Kronolojik olarak kayıt altında tutulan notlar, Eski Defterler online sözlük avantajları arasında. Kaybolmadan, istediğiniz zaman istediğiniz kadar geriye giderek yorumları okuyabileceğiniz şekilde geçmişi incelemek mümkün oluyor. Hem de son derece keyifli ve kolay. Kronolojisi bozulmadan, tüm yorum ve içerikler saklanıyor.

Günümüzün Ansiklopedisi: Eski Defterler Bilgi Paylaşımı

Yazar olmak, bilgi paylaşımının diyalog haline gelmesi demek. Yani artık siz de paylaştığınız bilgi için yorum alma hakkınıza sahipsiniz. Sadece tek taraflı olmadığından eğlenceli ve aktif bir bilgi paylaşımı oluyor. Bunu göz önünde bulundurarak, siz de diyalog kuracağınız bir yazarlık hayal edebilirsiniz. Benim için Eski Defterler tam da bunun yeri! Paylaşımlarımı yapabileceğim, kendimi en iyi hissedeceğim alan. Paylaştıkça çoğalmak için de doğru adres olduğunu düşünüyorum. Her zaman kendimi geliştirmek için var olduğumu düşündüğümden, yorum almak benim için çok daha iyi olacak.

• Güncel bilgilerin paylaşılması
• Deneyimlerin paylaşılması
• Paylaşımların yoruma açık olması
• Çok sayıda yazar ile diyalog kurabilmek
• Anında gündemi konuşmak
• Dünya gündeminden haberdar olmak

Ve çok daha fazlası kronolojik ansiklopedi ile oluyor. Olaylara bakış açımın değişmesine hazır hissettiğim an Eski Defterler yazarı oldum. Çok sayıda deneyim ile kendimi geliştirmenin bana ne kadar keyif verdiğini gördüm. Benim deneyimlerimi okuyan kişilerin kendisini geliştirmesi, yorumlar ile bana bir şey katması da en önem verdiğim durum. Üstelik istediğim zaman girip, kronolojik şeklide geçmişten günümüze gelen notları inceleme imkanı da buluyorum. Kendimi iyi hissettiğim bir platform olduğundan yazar oldum. Paylaşımlar ile çok sayıda kişiye ilham da verdiğime inanıyorum. Ben de okuduklarımdan ilham alıyorum. Bence bilginin en yeni Eski Defterler.

Eski Defterler Yazarından Küçük Bir Öneri

Yazar olarak sizlere önerim, silinmeyeceğinden emin olduğunuz izler bırakmanız. Yorumlarınızın sadece sözde kalmaması. Okunacağına emin olduğunuz bilgi paylaşımları bir süre sonra sizi güdüleyen şey olacak. Yıllar sonra keşke ben de yazsaydım dediğiniz olaylarda, başkalarının yorumları arasında kendi yorumunuzu da görmek keşke -lerinizden kurtulmak demek. Benim size önerim yazar olarak sizin de en iyi sözlük olan Eski Defterler'de yerinizi almanız. Yorum yapın, istediğinizi yazın, gündemi takip edin. Kaliteli bir ortamda siz de kendinizi en iyi şekilde ifade edin. Tüm bunları yazar olmanız halinde online sözlük ile yapabilirsiniz. Üstelik silinmeyen bilgiler ile sizin de tarihte bir iziniz olur.

Eski Defterler Yazarlık Başvurusu;

Son dönemde bana en iyi gelen şey yazmak. Siz de isterseniz kaliteli olduğunun garanti edildiği bu platformda yazar olabilirsiniz. Böylece hem benim paylaşımlara yorum yapabilir hem de sizin deneyimlerinizden faydalanmamı sağlayabilirsiniz. Birlikte gündemi konuşabilir, çok farklı yorumlar ile ufkumuzu açabilirsiniz. Paylaştıkça çoğalacağımızdan emin olarak, siz de yazar olmanız halinde aktif bir şeklide evrensel olayları, ülke olaylarını takip edebilirsiniz. Konuşmak istediğiniz her ne varsa, evrensellikten sadece mesleki deneyimlere kadar, kişisel konulara kadar bilgi ve paylaşım serbest. Eski Defterler yazarlık başvurusu ile siz de benim gibi gün içinde kendinize sizi iyi hissettirecek bir zaman ayırabilirsiniz. Paylaştıkça çoğalacağınız paylaşımlarınız olsun.
farmasiyen
Sözlük yazarı olmak zaman zaman herkesin hayali oluyor. Bilgilerinizi online bir platformda paylaşmak çok daha keyif verici.
Paylaşımlarınızın çok sayıda kişi tarafından okunacak olduğunu bilerek yazar olmak, elbette istenen bir şey. Sözlük yazarı yorumu olarak ise, nerede yazar olduğunuzun çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Çünkü hem okunmak hem de sizi bir adım ileri götürecek yorumlar almak isteyeceksiniz. Bu sebeple sizin dışınızda kimin yazar olduğu da önemli olacak. Kaliteli bir platformda elde edeceğiniz deneyim ile online sözlük yazarlığının tadını çıkaracaksınız.
En İyi Platformda Sözlük Yazarı Olmak
Eksi Defterler yazarları açısından son derece şanslı bir platform. Sebebi ise hem farklı mesleklerden kişilerin yazar olarak yer alması hem de aktif olan bir yazar kitlesinin olması. Bu sayede konulara bakış açısı farklı oluyor ve aynı zamanda gündem konuları için de hemen başlıklar açılıyor. Yorum yapmak isteyen çok sayıda kişinin hemen yorumlarını yapması, konuya dair detaylı bilgilerin edinilmesi de sağlanmış oluyor. Bunu bilerek siz de hemen bu alanda avantaj elde edeceğiniz bilgilerin sahibi olabilirsiniz.
Popüler sözlük Eski Defterler, yazarları ile geleceğe ışık tutuyor…
Objektif bir şekilde söyleyebileceğim şey, yazarların her zaman geleceğe ışık tuttuğudur. Bakıldığında, yapılan yorumlar gelecek için de önemlidir. Olayların daha hızlı şekilde açıklanması ve aydınlatılması konusunda ise elbette günümüz için de paylaşımlar önem arz eder. Bunu bilerek yaptığınız paylaşımlar sizi kısa süre içinde bir adım ileri taşır.
Sen de Eski Defterler Sözlük Yazarı Olmak İster misiniz?
Sözlük yazarı olmanızı sağlayacak olan platform, Eski Defterler sözlük yazarı başvurusu ile başvuruları alıyor. Sen de paylaşım yapmak, yorum yapmak, başlık açmak istiyorsan hemen başvurunu yapabilirsiniz. Hızlı bir şekilde bu alanda yapılacak olan başvurunun ardından, incelemelerin sonunda yazarlığın aktif olacaktır. Uzun süre beklemiyor olmak, diğer platformlarda olduğu gibi deneme sürelerinin olmaması avantajdır. Özgür bir ortam olmasının yanı sıra, yazar olmak istiyorum diyen kişinin hevesini kırmama üzerinde bir oluşum vardır. Bu sayede siz de hemen kendinizi iyi hissedeceğiniz bir platformda yazar olmak üzere adımınızı atmış olacaksınız.
Eski Defterler yazarlık başvurunuzu hemen yapabilirsiniz…
Yazar olmak için başvuru yeterlidir. Üye ol butonu üzerinden istenen bilgilerin verilmesi ile hemen başvuru tamamlanmış olur. Mail üzerinden gelecek aktivasyon mesajı ile siz de sözlükte yazar olabileceğinizi göreceksiniz. Ardından bilgiler verilecektir. Paylaşımlar konusunda kurallara uygun hareket etmeniz durumunda sorun yaşamadan, çok sayıda yorum da alarak kendinizi en iyi şekilde ifade etmenin yolunu bulacaksınız.
Özgür Sözlük Eski Defterlerde Görsel Paylaşımlar Yapabilirsiniz
Sadece yazarak değil, aynı zamanda kendinizi görseller ile ifade etme konusunda da ne kadar avantajlı olduğunuzu göreceksiniz. Bu durumda direkt olarak özgür olacağınız bir platformda, dilediğiniz gibi hareket edebilecek, kendinizi en iyi şekilde göstereceksiniz. Sorun yaşamadan, memnun kalacağınız bir platform olduğundan, özgürlüğünüz de kısıtlanmıyor olduğundan dilediğiniz gibi paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Yazar olan kişiler, aynı zamanda görsel ekleyerek kendisini ifade edebilir. Kronolojik bir şekilde geriye bakmak, bilgi edinmek, farklı fikirleri görmek dijital sözlük ile oluyor. Bunu bilerek siz de hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Ücretsiz şekilde yapılacak olan başvurunun ardından paylaşımlarınızı görseller ile destekleyerek sunabilirsiniz. Yorum alacak, aktif şekilde merak ettiğiniz konu hakkında konuşma imkanı bulacaksınız. Eski Defterler konu başlıkları ve diğer kriterler ile yorum yapmak, paylaşım yapmak, eleştirmek ve çok daha fazlası mümkün oluyor.
farmasiyen
ben de bir sözlük yazarıyım eskidefterler'de ve bundan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmem gerekir. şahsen başlangıçta eskidefterler'i diğer sözlükler gibi sanmış olsam da bu konuda yanıldığımı anlamam uzun sürmemiştir. diğer sözlüklerle -deyim yerindeyse- arasında fersah fersah fark olan eskidefterler'i onlarla mukayese etmek bile bir hatadır. bu arada; yukarıdaki siteyi ilk kez duydum fakat nedense kendisine karşı bir sempati oluşmuştur. halbuki 'kpss' ve özellikle 'e-kpss' kavramlarını duyunca şöyle bir orhan gencebay gibi; 'içim ürperiyor ya evde yoksan' moduna girerim fakat kpss sitesi de olsa eskidefterler'den bahsettiği için favori sitelerim listesine girmeyi başarmıştır. bu sözlerim belki bazılarına abartı gelebilir; 'alt tarafı bir sözlük ve sen de alt tarafı bir üyesin, gören de sanır ki sözlüğün admini oldun' diye düşünenler olabilir. fakat bunları içimden geldiği için yazdığım bilinmelidir. çünkü buradaki çeşitli başlıklardan ilk defa öğrendiğim pek çok şey olmuştur. ayrıca eskidefterler bana yazma sevgisi kazandırmış, okumaya olan ilgimi artırmıştır. yani herkeste sosyal medya bağımlılığı varsa bende eskidefterler bağımlılığı vardır. her zaman yazmıyor olabilirim fakat bu, açılan başlıkları gizli gizli takip etmediğim anlamına gelmemektedir! bir yerde pusuya yatmış, sinsi sinsi entryleri okuduğum unutulmamalıdır! :)

düğünlerde 'kalkın oturmaya mı geldik? hadi oynayalım!' dedikleri gibi benim de eskidefterler yazarlarına son sözüm 'kalkın ekrana bakmaya mı geldiniz, hadi yazalım!' şeklindedir. artık çağrıma uyarsınız veya uymazsınız, orası sizin bileceğiniz iştir. nasıl olsa eskidefterler her hâlükârda günden güne ilerlemektedir. burada yazmak eskidefterler'e değil bize kazandıracaktır.
gulengozlum
Sozluk yazari olmak bende ayri bir dugu hissettirdi artik ben kendim adima birseyler yapmaya ve bu yaptigim seylere daha iyi ifade etmeye meillendigimi sozluk yazari oldugum zaman anladim bunu bende yapabilirim lafini soyleme imkanini daha da iyi elde ettigimi dusunuyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun