beykoz film platosu

celikci
Aramızda bu platoyu gezenler varmı ? Ben beykozlu olarak hiç gezemedim. Beykoz konumu ve musaitliği itibariyle film ve dizi çekimlerine çok uygun. Bu nedenle eski deri kundura fabrikasının bulunduğu arazi film platosu oldu. Malesef ziyaretçi kabul edilmiyor.

suluman
Ziyaretçi kabul edilmiyorsa nasıl gezmemizi bekliyorsunuz ki biraz komik olmuş aramızda gezen var mı sorusu bu durumda 😇 eskiden cumhuriyetin ilk fabrikalarından birisidir deri kundura fabrikası. Şehrin içinde kaldıkça atıl kalan yapının plato haline gelmesi ve ömrünü sürdürmesi bence başarılı bir girişim örneği.
proboss
Evet ben gezdim. Beykozlu olarak bir kez görme imkanım oldu. Güzel bir plato. Ahşap yapılar ağırlıkta. Birçok filme ev sahipliği ediyor. Beykoz için güzel bir tanınma fırsatı oldu bu plato. Bir zamanlar dedelerimizin gezdiği çalıştığı bu alan şimdi gözler önünde bir film alanı.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun