burun kıllarını kesenlerin koronavirüs kapma riski artıyor

eski defterler
Prof. Dr. Recep Tekin, koronavirüs ile mücadele sürecinde burun kıllarını kesenler için uyarıda bulundu. Burundaki kılların süzgeç görevi gördüğünü söyleyen Tekin, "Burun kılları koronavirüse yakalanma ihtimalini azaltıyor. Sakal ve bıyıkların uzunluğu da maskenin işlevini yok ediyor" dedi.
tesetabi
Sakalı kes, bıyığı kes burun kılı uzat yeni moda akımı bu olacak korona yüzünden sanırım. Bir ara almancılar vardı kaş aldırıp bıyık bırakan arada kalmışlar derdik iki kültür arasında onlar geldi aklıma.
blue raven
bir saç telinizi alın ve enine kesit elde edin ve oradaki yüzey alanını 100 e bölün. virusün kabataslak boyutunu bulursunuz. dolayısıyla maske taktım korundum, burun kılımı uzattım bana birşey olmaz filan demeyin. herşeyin başı temizlik o yüzden tedbirli davranmakta fayda var.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun